Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z ostrością przy nagrywaniu filmów

12 Wrz 2019 20:53 234 5
 • Poziom 2  
  Cześć
  Mam lustrzankę Canon 1300D i mam miałam zamiar nagrywać film. Wybrałam do tego obiektyw Canona 24mm 2.8f
  Wszystkie ustawienia mam juz odpowiednio ustawione (ilość klatek na sekundę, ISO etc)
  Problem mam z ustawieniem ostrości, gdy staram sie wyostrzyć obraz i przyciskam przycisk żeby go zatrzymać on ucieka i obraz znowu jest rozmyty. Musze naprawdę naturdzic sie żeby ustawić dobra ostrość. Nie wiem czy robię cos nie tak. Wydaje mi sie ze nie wiem jak wyostrzyć obraz w trybie nagrywania, bo jeśli chodzi o fotografowanie nie mam z tym najmniejszego problemu.
  Z góry dziękuje za odpowiedz !
 • Pomocny post
  Poziom 39  
  Popatrz gdzie masz aktywny punkt ostrzenia. Może wcale nie pokrywa się z obiektem na który chcesz ostrzyć. Wybierz tryb w którym sam decydujesz na który punkt ma ostrzyć aparat.
  Lustrzanki nie ostrzą dobrze w trybie filmowania. Dobrze jest mieć obiektyw z fizycznym (sprzęgniętym mechanicznie) pierścieniem ostrzenia i ostrzyć ręcznie.
 • Pomocny post
  Poziom 37  
  Niekoniecznie trzeba używać do tego mechanicznych obiektywów. Można każdy obiektyw przełączyć w pozycję "MF" i ostrzyć manualnie. Manualne ostrzenie podczas kręcenia filmów lustrzanką daje lepsze rezultaty jak autofokus.
 • Poziom 39  
  No akurat chodzi mi o to że coraz częściej wcale nie ma pierścienia ostrości a jeśli nawet jest, to często z oszczędności nawet w trybie manualnym ostrość ustawia silnik. Bardzo niefajna, nieintuicyjna opcja.
 • Poziom 37  
  Ja akurat jestem w "stajni" Canona i wszystkie posiadane przeze mnie obiektywy mają pierścienie ostrzenia a to czy ostrzą silnikiem czy mechanicznie to w tym przypadku nie przeszkadza.
  Jeśli tak jest, że jakiś "genialny" decydent wprowadza obiektywy bez możliwości ręcznych ustawień ostrości to tylko wypada takie obiektywy ignorować i nie kupować ich.
  Jeśli autorka tematu ma ten obiektyw ze screenu to zielona strzałka wskazuje przełącznik ( AF/MF) a czerwona pierścień ostrzenia.
 • Poziom 2  
  Dziękuje, to okazało sie byc kluczowe sprawie. Ze wcześniej na to nie wpadłam 😉