Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z ostrością przy nagrywaniu filmów

12 Wrz 2019 20:53 234 5
  • Poziom 2  
    Cześć
    Mam lustrzankę Canon 1300D i mam miałam zamiar nagrywać film. Wybrałam do tego obiektyw Canona 24mm 2.8f
    Wszystkie ustawienia mam juz odpowiednio ustawione (ilość klatek na sekundę, ISO etc)
    Problem mam z ustawieniem ostrości, gdy staram sie wyostrzyć obraz i przyciskam przycisk żeby go zatrzymać on ucieka i obraz znowu jest rozmyty. Musze naprawdę naturdzic sie żeby ustawić dobra ostrość. Nie wiem czy robię cos nie tak. Wydaje mi sie ze nie wiem jak wyostrzyć obraz w trybie nagrywania, bo jeśli chodzi o fotografowanie nie mam z tym najmniejszego problemu.
    Z góry dziękuje za odpowiedz !
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Popatrz gdzie masz aktywny punkt ostrzenia. Może wcale nie pokrywa się z obiektem na który chcesz ostrzyć. Wybierz tryb w którym sam decydujesz na który punkt ma ostrzyć aparat.
    Lustrzanki nie ostrzą dobrze w trybie filmowania. Dobrze jest mieć obiektyw z fizycznym (sprzęgniętym mechanicznie) pierścieniem ostrzenia i ostrzyć ręcznie.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Niekoniecznie trzeba używać do tego mechanicznych obiektywów. Można każdy obiektyw przełączyć w pozycję "MF" i ostrzyć manualnie. Manualne ostrzenie podczas kręcenia filmów lustrzanką daje lepsze rezultaty jak autofokus.
  • Poziom 39  
    No akurat chodzi mi o to że coraz częściej wcale nie ma pierścienia ostrości a jeśli nawet jest, to często z oszczędności nawet w trybie manualnym ostrość ustawia silnik. Bardzo niefajna, nieintuicyjna opcja.
  • Poziom 37  
    Ja akurat jestem w "stajni" Canona i wszystkie posiadane przeze mnie obiektywy mają pierścienie ostrzenia a to czy ostrzą silnikiem czy mechanicznie to w tym przypadku nie przeszkadza.
    Jeśli tak jest, że jakiś "genialny" decydent wprowadza obiektywy bez możliwości ręcznych ustawień ostrości to tylko wypada takie obiektywy ignorować i nie kupować ich.
    Jeśli autorka tematu ma ten obiektyw ze screenu to zielona strzałka wskazuje przełącznik ( AF/MF) a czerwona pierścień ostrzenia.
  • Poziom 2  
    Dziękuje, to okazało sie byc kluczowe sprawie. Ze wcześniej na to nie wpadłam 😉