Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston UNO 24 - zawiesza się mimo wielu napraw

12 Wrz 2019 21:06 108 4
  • Poziom 2  
    Gorąca prośba o pomoc. Piec Ariston UNO 24 zaczął się zawieszać - czerwona kontrolka. Został wymieniony na nowy płytkowy wymiennik ciepła. Sprawdzane były/podłączane nowe czujniki. Do serwisu poszedł cały moduł sterujący - nie trzeba naprawiać/wymieniać jest OK.. Problem niestety się powtarza. Co może być przyczyną? Leci ciepła lub gorąca woda kilka/kilkanaście minut i wyskakuje czerwona kontrolka. Po resecie działa ponownie. Przy włączeniu ogrzewania wchodzi w awarię dość często. Proszę o pomoc.
  • Poziom 22  
    A sprawdzał ktoś komin? Czy drożny, szczelny?
  • Poziom 2  
    Dziękuję za reakcję. Pewności nie mam. A jak sam mogę to sprawdzić?
  • Poziom 22  
    Wiesz - jeżeli będzie problem z kominem - również może pojawiać się błąd. Spaliny wychodzą z komory spalania idą dalej i gdzieś napotykają na przeszkodę. Zaczynają się zbierać, czujniki zaczynają to wyłapywać i błąd.
    Nie wiem jak możesz to sprawdzić. Nie wiem jaki masz komin, budynek i jaka jest Twoja wiedza i umiejętności.
    Nie wiem czy masz kocioł z otwartą czy zamkniętą komorą spalania
  • Poziom 2  
    Zagadka jest jeszcze ciekawsza. Stan obecny:
    - niemal od razu po włączeniu ciepłej wody zapalają się kontroli czerwona i żółta piec się blokuję. Po resecie sytuacja się powtarza,
    - ogrzewanie działa (na piecu woda osiąga temperaturę max 40 C),
    - gdy działa ogrzewanie normalnie można korzystać z ciepłej wody,
    - zaraz po wyłączeniu ogrzewania, również z ciepłej wody można korzystać,
    - po pewnym czasie powtarza się historia z blokowaniem przy odkręceniu ciepłej wody.
    Pomóżcie. W domu małe dziecko, magicy autoryzowani obstawiali moduł, ale jest sprawny, co dalej...