Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ścianka działowa z desek - jak zamocować deski?

13 Wrz 2019 00:25 429 14
 • Poziom 40  
  Zależy w jakich warunkach.
  Jak od zera to np na dole na dwa kołki stolarskie a na górze od góry do stelażu sufitu podwieszanego.
 • Moderator
  169kondi napisał:
  Ale chodzi dokładnie jak wloze kołki to nie zmieści mi się deska chyba że będą szczeliny po 10cm od góry i dołu

  Cudów nie ma, dlatego @Tommy82 wyraźnie zaznaczył, że "jak od zera", czyli nie ma sufitu i masz możliwość operowania deską. Natomiast w warunkach istniejących tak jak na zdjęciu, nie ma możliwości prostego zrobienia mocowania niewidocznego. Chyba, że zastosujesz jakieś kołki na sprężynach, wysuwane np. magnetycznie. Ale nie opłaca się skórka za wyprawkę.
 • Poziom 34  
  Na podłodze połóż dwa kątowniki 30x30mm lub 40x40mm ze stali nierdzewnej.Kątowniki będą mocowane do podłogi a między kątowniki wprowadzisz deski.Deski możesz mocować wiercąc otwory w kątownikach i posiłkując się nierdzewnymi wkrętami wpuszczanymi wykonanymi ze stali nierdzewnej.W ten sposób możesz wykonać mocując deski do sufitu.
 • Poziom 32  
  Na zdjęciu widać tak, jakby przy podłodze była mała szczelina pomiędzy deską a podłogą. Być może mocowane to jest na takie podpórki (nie wiem, nie pamiętam jak nazywa się takie mocowanie) które są zamocowane w deskach od spodu i później się "podkręca" kluczem te "podpórki" aby deska oparła się o sufit i stała stabilnie. Jak widać na zdjęciu to miejsca pomiędzy podłogą a deską jest dość aby wsunąć klucz do "kręcenia".

  Ścianka działowa z desek - jak zamocować deski?


  (wykorzystałem fragment zdjęcia zawartego w temacie)
 • Moderator
  wojtek1234321 napisał:
  Na zdjęciu widać tak, jakby przy podłodze była mała szczelina pomiędzy deską a podłogą.
  Idealne miejsce na gromadzenie się wszelkiego brudu. Ładnie wygląda tylko na zdjęciu, ale z życiu przeklniesz to, znaczy ktoś, kto się na takie coś zdecyduje..
 • Moderator
  169kondi napisał:
  Ma ktoś jeszcze jakiś pomysły może jakieś kołki lub coś podobnego

  Z kołkami można, ale kosztem powstania nieusuwalnej szpary. Cudów nie ma.
 • Poziom 38  
  Taki efekt jak na zdjęciu dają odpowiednio dopasowane plastikowe podkładki podobne do tych stosowanych w meblach , tyle że wtedy trzeba od góry klinować te deski. To zresztą nie są typowe deski gdyż "czyste" drewno pracuje i zwykłe deski w zależności od wilgotności luzowałyby się lub krzywiły przy takim samym stopniu zaklinowania.
  Te profile są na tyle grube że wewnątrz spokojnie można zmieścić plastikowy trzpień z dopasowaną stopą i od drugiej strony ( tej mniej widocznej ) go wyklinować maskując potem otwór na klin.