Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie odkurzacza Starmix 1625 przemysłowy jako centralny

gangsta529 13 Sep 2019 09:20 1272 9
    gangsta529
    Level 14  
    Witam, zacząłem budować instalacje odkurzacza centralnego w domu. Rury mam położone jak i przeciągnięte przewody, odkurzacz który posiadam to Starmix 1625, który ma opcje podłączenia urządzenia 230V w wbudowane gniazdo i załączanie go przez kliknięcie włącznika na urządzeniu. Myślałem żeby użyć przekaźników, które posiadam na stanie, poniżej wkleję wstępny projekt tylko mam problem z podłączeniem skrzynek do przekaźnika-przekaźnika do zasilacza. Nie jestem pewien w które piny powinienem się wpiąć żeby przekaźnik ,,emulował" załączenie urządzenia 230V
    highlanderus
    Level 30  
    Według mnie takie podłączenie przekaźnika spowoduje zwarcie gniazda 230VAC w odkurzaczu. Myślę że przekaźnik powinien być w szeregu z jakimś odbiornikiem - np. zwykłą zarówką która przy okazji mogła by pełnić funkcję kontrolki które z wyjść odkurzacza obecnie jest aktywne.
    gangsta529
    Level 14  
    Nie jest problem dorobić parę kresek symulujących przewody na moim schemacie? będę bardzo wdzięczny

Dobrze kombinuje? i tak powtórzyć 3 razy czy mogę wszystkie załączniki odkurzacza do jednego podłączyć
    Wilktor
    Level 26  
    Źle kombinujesz żarówka ma być w szeregu z gniazdem odkurzacza i przekaźnikiem
    gangsta529
    Level 14  
    Podłączenie odkurzacza Starmix 1625 przemysłowy jako centralny Tak? i czy mogę wszystkie trzy skrzynki podłączyć do jednego zasilacza 12v i jednego przekaźnika czy lepiej żeby każda była oddzielnie?
    Wilktor
    Level 26  
    Teraz jest dobrze
    Całą resztę możesz podłączyć pod jeden zasilacz i przekaźnik różnicy to nie robi
    gangsta529
    Level 14  
    Tak dla bezpieczeństwa w którym miejscu najlepiej wpiąć bezpiecznik?
    highlanderus
    Level 30  
    Pod jeden zasilacz możesz. Teraz tylko pytanie jak daleko od siebie będą to punkty odbiorcze z rurami. Bo może warto rozważyć czy lepiej ciągnąć metry przewodów czy nie dołożyć małe zasilacze.
    gangsta529
    Level 14  
    Od każdego punku z tego powodu, że schodzę przewodami do piwnicy mam ok. 4/5m.
    Wilktor
    Level 26  
    gangsta529 wrote:
    schodzę przewodami do piwnicy mam ok. 4/5m
    Więc chyba nie warto inwestować w osobne zasilacze tylko podciągnąć przewodami, ale wybór już należy do ciebie.