Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Galaxy 1.9 ASZ - Galaxy ASZ nierówna praca na zimnym silniku

13 Wrz 2019 09:24 162 5
  • Poziom 14  
    Witam, silnik na zimnym tak do 80-90 stopni pracuje jakby mu wypadały ,zapłony, charakteryzuje się nierówną pracą silnika , jak osiągnie temperaturę 90 pracuje idealnie równo , silnik po wymianie pierścieni - kompresja ok. zrobiona głowica łącznie z gniazdami pompowtrysków, pompa dualna nowa , dwumas nowy , piny we wtyczkach sprawdzone , gumki na pompkach zmienione, korekty 0,21, -0,19, 0,12, -026 BIPY -37, -44, -30, -21
    synchronizacja na 0 , po nagrzaniu korekty 0.05, -0,24, 021, -0.05
    BIPY -62, -60, -39, -35 i wtedy pracuje równo
    doczytałem że pompki AL mają taką przypadłość przy pewnych przebiegach ( u mnie 390tys ) czy ktoś miał już taką przypadłość i czy poradził sobie ?
  • Poziom 33  
    Szarpanie widać zawsze w korektach. No chyba ze występuje na obrotach ponad 1500 RPM (wtedy sterownik zamraża korekty). Czasem dwu-masa daje objawy szarpania ,ale to też widać w korektach tylko że wtedy specyficznie skaczą.
  • Poziom 14  
    Korekty są raczej ok , dwumas nowy , dlaczego wszystko ustaje jak silnik osiągnie temperaturę 90 stopni , zaraz po odpaleniu też pracuje równo przez chwile
  • Poziom 33  
    Zobacz korekty jak nim telepie.
  • Poziom 14  
    korekty zapisane powyżej
  • Poziom 30  
    Wałek w jakim stanie? Takie problemy ma 90% PD z dużym przelotem, rózne rzeczy pomagają u mnie w bvk zrobiłem czyszczenie pompek preparatem liquid moly i ponieważ zauważyłem że jak silnik pracował na tym preparacie od LM to nie występowało wypadanie zapłonów to wypytałem żonę która głównie jeżdzi tym autem gdzie tankuje - okazało się że na e-mili, bo najtaniej - po uswiadomieniu jej dotyczącym kosztu naprawy pompowtrysków zmieniła stację na lepszą i teraz praktycznie to nie występuje, ale czy pomogło czyszczenie czy lepsze paliwo to nie wiem.