Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Octavia 1 - Ciągła praca wycieraczek

13 Wrz 2019 11:10 93 2
  • Poziom 10  
    Problem polega na tym, że wycieraczka tył ciągle pracuje w trybie czasowym czytając większość postów wskazywało na częste usterki zespolonego przekaźnika, przełącznika pod kierownicą czy też samego silniczka tył. Wymieniłem przełącznik pod kierownicą (nowy), założyłem drygi przekaźnik i drugi używany silniczek, brak poprawy co zauważyłem późnym wieczorem to że w pozycji 0 jeśli włączę pozycje zaczynają pracować ciągle wycieraczki przednie i tylna, w pozycji włączenia wycieraczki tył nie działają przednie tylko tylna czasowo. Kolejna rzecz jak zauważyłem że przy wyłączonych światłach jak włączę przedni spryskiwacz zaczyna się świecić podświetlanie deski.
    Po wyjęciu zespolonego przekaźnika wycieraczka tył nadal sama pracuje, wszystko przestaje działać w momencie kiedy wyciągnę przekaźnik 18 który odpowiada za wycieraczki. Podejrzewam zwarcie na wiązce dodam że auto było u blacharza robił progi, w związku że samochód kupiłem i od razu do niego zaprowadziłem nie wiem czy usterka miała miejsce wcześniej.
    Na wiązce gdzie wychodzi z nadwozia do klapy tył nie zauważyłem uszkodzeń.
    Czy ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem, ewentualnie ktoś posiada schemat instalacji Octavia 1999 1,8 T Kombi żeby sprawdzić na których przewodach szukać ewentualnego zwarcia.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 43  
    Rozbierz lewy próg i sprawdź wiązkę , rozwiń izolację , poszarp przewody. Nad nogami po lewej powinno być złącze masy ,może luźne jest. Druga opcja puszka na podszybiu , tam sa złacza instalacji. https://www.youtube.com/watch?v=oMBO8OfUtDE
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    Przerwane dwa przewody w wiązce przy tylnych drzwiach na progu, usterka naprawiona.