Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

polsat dekoder - Polsat i dwa dekodery

13 Wrz 2019 19:40 450 9
  • Poziom 9  
    Panowie i Panie. Mam pytanie.
    Posiadam polsat cyfrowy z jednym dekoderem i jednym odbiornikiem TV.
    Chcę to podwoić i używać dwa dekodery i dwa tv, lecz nie nie mam za bardzo mozliwosci zmiany konwertera bo jest za wysoko.

Teraz dodatkowe objaśnienie.
    mam plan zrobić to w taki sposob. Zaznaczę to tylko że będę używać tego na jednej karcie polsatu. wiec jak przenosimy sie do innego pokoju, to wyciagamy karte i przekladamy do drugiego dekodera.
    Teraz moje pytanie - czy ten rozgaleznik wogole zadziala jesli bedzie podlaczony w taki sposob?
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Specjalista Sieci, Internet
    Tak.

Potencjalny problem, który mógłby wyniknąć, to poziom sygnału po podziale.

Jeśli sygnał z anteny byłyby marny albo miałbyś kiepski i długaśny kabel antenowy to dodatkowe tłumienie sygnalu przez rozgałęźnik mogłoby wpłynąć na odbiór.

Trzeba po prostu spróbować.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 38  
    Rebeliant-au napisał:
    będę używać tego na jednej karcie polsatu. wiec jak przenosimy sie do innego pokoju, to wyciagamy karte i przekladamy do drugiego dekodera

W Cyfrowym Polsacie karty są sparowane z dekoderami i nie ma możliwości ich przekładania/zamiany. Jedyna możliwość to moduł CAM, ale wówczas obydwa dekodery muszą mieć gniazdo CI współpracujące z tym modułem.
  • Poziom 20  
    kuba 2008 pl napisał:
    Tak powinien zadziałać takie rozwiązanie mam u siebie na działce i działa.

Brednie walisz!
    Rebeliant-au napisał:
    . chodzi tylko o to ze zawsze tylko jeden dekoder bedzie dzialac i jeden odbiornik. nigdy dwa bo tylko jedna kartę posiadam.

A ty się zdecyduj, ile tych dekoderów będzie.
    Rebeliant-au napisał:
    nigdy dwa
  • Poziom 43  
    Czyli do kompletu: przenosisz dekoder razem z kartą raz tu , raz tam i wszystko będzie działać.
  • Poziom 38  
    Skoro karta jest sparowana z dekoderem, to stanowią komplet i nie możliwości stosowania zamienników. Jak wspomniałem wyżej - jedyna alternatywa to moduł CAM z kartą CP (sparowana z modułem).
  • Specjalista Sieci, Internet
    Opcja z CAM-em i dwoma odbiornikami to trochę kasy niestety jest. Jak ich nie masz, to robi się mały problem.

Zostaje ci przenoszenie odbiornika (na kablach antenowych 'szybkozłączki' F), co mimo wszystko jest niewygodne.

Alternatywnie, możesz mieć jeden dekoder plus do tego modulator TV (analog) i przedłużacz pilota. Trochę mniejsza kasa, ale i gorsza jakość obrazu na jednym z TV - bo analogowa... Ale, coś za coś...