Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

domofon LASKOMEX BA-5/1 CZ - dodatkowy przycisk do o elektrozaczepu

13 Wrz 2019 20:21 102 2
  • Poziom 7  
    Witam,
    Mam domofon LASKOMEX BA-5/1 CZ, postanowiłem zamontować dodatkowy przycisk ukryty przy furtce, który ma zwalniać elektrozaczep. (Elektrozaczep jest tego typu, że bez prądu furtka jest zablokowana).
    Poprowadziłem dodatkowe dwa kabelki pomiędzy domofonem przy furtce a elektrozaczepem (metodą prób i błędów znalazłem dwa miejsca, w które trzeba było się wpiąć - żaden ze mnie elektronik ). No i teraz jest problem, bo jak na dworze robi się zimno to dodatkowy przycisk przy furtce słabo działa. Tzn, jeżeli najpierw otworzę furtkę z przycisku przy słuchawce(czyli tego którym mam w domu) to potem ten przycisk przy furtce już działa całkiem dobrze. Albo gdy przytrzymam trochę ten przycisk przy furtce za pierwszym razem i wreszcie furtka się otworzy, to kolejne otwarcie działa już od pierwszego przyciśnięcia. Tak jakby tam się musiał jakiś kondensator podładować a potem przez jakiś czas już jest ok. Gdy przychodzą ciepłe dni to problem znika. Wymieniłem domofon przy furtce i kable łączące go z elektrozaczepem - ale bez skutku. Co mogę zrobić, żeby to zaczęło działać także zimą?
    Z góry dziękuję za pomoc.
    domofon LASKOMEX BA-5/1 CZ - dodatkowy przycisk do o elektrozaczepu

[/img]
  • Poziom 7  
    Ircys napisał:
    Czy to otwieranie (przycisk) jest włączone pod S1-Z?

Tak, dodatkowy przycisk otwierający podłączyłem pod S1 i Z