Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kabel ydty jako zasilanie alarmu

13 Wrz 2019 21:04 195 7
  • Poziom 34  
    Jeśli przewód jest przystosowany do parametrów zasilania to tak, jeśli nie to nie.
  • specjalista-kamery przemysłowe
    Jeśli chodzi Ci o zasilanie 12V to tak. Jeśli natomiast o zasilanie transformatora/zasilacza tj 230V to nie, powinien być przynajmniej 3x1,5mm².
  • Poziom 9  
    Chodzi konkretnie o ten alarm albo inny który ma zasilanie z ładowarki typu jak do telefonu
  • Poziom 34  
    dawidedziu napisał:
    ... Jeśli natomiast o zasilanie transformatora/zasilacza tj 230V to... powinien być przynajmniej 3x1,5mm².

Po czym to kolega wnioskuje? Wg mnie to przynajmniej nadinterpretacja lub nawet wprowadzanie w błąd.

dawidedziu napisał:
    Jeśli chodzi Ci o zasilanie 12V to tak....

Kolega nie wie jaka jest długość tego przewodu i tak beztrosko stwierdza, że jest dobry do napięcia 12V? A co ze spadkami napięć i skutkami z tego wynikającymi?

sony_st napisał:
    Chodzi konkretnie o ten alarm albo inny który ma zasilanie z ładowarki typu jak do telefonu

Najpierw to kolega musi konkretnie napisać a jak nie to odpowiedź kolega ma w poście #2. Musi Kolega sprawdzić parametry zasilania i sprawdzić specyfikację przewodu podaną przez producenta - wtedy wszystko będzie jasne.

[edyta]
    By nie było, że się tylko "mądruję". Generalnie rzecz biorąc wspomniany przez autora przewód NIE nadaje się do zasilania.

Co do napięcia 230V AC zgadzam się z Kolegą @dawidedziu NIE nadaje się.
    Co do napięcia 5V DC i prądzie 1A (bo takie ma zasilanie alarm) to przy 10 metrach spadek napięcia wyniesie 1,8V więc... NIE nadaje się.
    Gdybyśmy nawet wykorzystali 3 pary skręcone ze sobą (czego nie polecam) to i tak spadek na 10 metrach wyniesie 0,6V więc z 5V pozostanie nam jedynie 4,4V. jakie będą skutki nie wiem ale pewno jak kolega zdecyduje się na takie wykonanie zasilania to pewno szybko się o tym dowiemy.
  • specjalista-kamery przemysłowe
    No poniekąd racja kolegi @Erbit . Nie sprecyzowałem tego konkretnie...
  • Poziom 34  
    dawidedziu napisał:
    ... Nie sprecyzowałem ...

To raczej autor nie sprecyzował.

Oczywiście to tylko moje domysły ale coś mnie się jakoś dziwnie wydaje, że autor chciał tamtędy 230V "przesłać" ;)
  • Poziom 9  
    Czyli nie zostaje nic innego jak poprowadzić osobny kabel zasilający ;) dziękuję za rady ;)