Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zamontować Domofon Cyfral Smart 5P

13 Wrz 2019 22:59 165 6
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie, mam problem z podłączeniem w/w domofonu. Wczesniej miałem nieznanej marki domofon 6-cio żyłowy ktory wymienilem wlasnie na ten Cyfrala, metodą prób i błędów udało mi sie jakoś go podłączyć, wszystko działa jak należy tylko jest jeden mały mankament. Przycisk do otwierania dzwi nie działa, tzn. jak nacisnę przycisk slychać w słuchawce takie kliknięcie ale drzwi sie nie otwierają. Mam jeszcze jeden problem bo na wszystkich schematach są kolorowe kabelki a ja mam 3 w tym samym kolorze. Byłby ktos w stanie mi pomóc tak żeby ten przycisk otwierał drzwi? Wszystko inne działa jak należy. Z góry dziękuję Jak zamontować Domofon Cyfral Smart 5P Jak zamontować Domofon Cyfral Smart 5P Jak zamontować Domofon Cyfral Smart 5P Jak zamontować Domofon Cyfral Smart 5P Jak zamontować Domofon Cyfral Smart 5P Jak zamontować Domofon Cyfral Smart 5P
  • Poziom 18  
    Witam, po zapoznaniu się z instrukcją producenta Link wynika, że w przypadku połączenia w instalacji 6 żyłowej, należy zdjąć wszystkie zwory. Mógłbyś zamieścić zdjęcie schematu dołączonego do urządzenia ? Czy poprzedni domofon był na pewno domofonem analogowym tak jak ten Cyfral ? Na pewno pracował na wszystkich 6 żyłach? Ewentualnie mógłbyś podać z czym go łączymy.
  • Pomocny dla użytkowników
    Białych kabelków masz trzy, ale każdy z niech ma swoje przeznaczenie (nie możesz ich zamieniać). Po prostu kabelek instalacyjny jest w tym przypadku 3 parowym i tak każdy kolor ma do pary jeden swój biały. Są one skręcone ze sobą i tworzą parę, czego niestety nie widać na zdjęciu. Przy odłączaniu starego unifonu należało sobie te białe oznaczyć. Czyli mając taki układ jak u ciebie, np. najpierw pomarańczowy na 2, a potem biały na 9 i kolejny biały na 1. Wystarczyło je tymczasowo opisać.
    Twój układ w starym unifonie Farfisa PT510E był taki jak pokazuje poniższy schemat.

Wynika z niego, że masz kolejno:

słuchawkę
    wywołanie
    mikrofon
    masę
    przycisk
    przycisk

W przypadku instalacji 6 żyłowej zworka W1 powinna być przecięta.
  • Poziom 2  
    Witam ponownie. Czyli jeżeli dobrze rozumiem, że pomimo że wszystko działa mam źle podłaczone? Myslałem że jak nie działa tylko przycisk otwierania to jest to kwestia zamiany jednego kabelka.
    Tak było podłaczone w starym domofonie:
    A tak mam teraz, zworki jak ruszałem w innej pozycji to nie było mnie słychać na dole przy domofonie.
    Tutaj jeszcze mam schemat dołączony do domofonu:
    I kabelki które wystają mi ze sciany:
    A tak wygląda domofon ktory jest przy bramie w bloku:
  • Pomocny dla użytkowników
    Na zdjęciu z kabelkami widać wyraźnie który biały przynależy do konkretnego koloru. Tego się trzymaj i podłącz wszystko na logikę. Nowy Cyfral nie ma uproszczonego schematu jak ten stary a jedynie opis poszczególnych zacisków.
  • Poziom 2  
    zybex napisał:
    Białych kabelków masz trzy, ale każdy z niech ma swoje przeznaczenie (nie możesz ich zamieniać). Po prostu kabelek instalacyjny jest w tym przypadku 3 parowym i tak każdy kolor ma do pary jeden swój biały. Są one skręcone ze sobą i tworzą parę, czego niestety nie widać na zdjęciu. Przy odłączaniu starego unifonu należało sobie te białe oznaczyć. Czyli mając taki układ jak u ciebie, np. najpierw pomarańczowy na 2, a potem biały na 9 i kolejny biały na 1. Wystarczyło je tymczasowo opisać.
    Twój układ w starym unifonie Farfisa PT510E był taki jak pokazuje poniższy schemat.

Wynika z niego, że masz kolejno:

słuchawkę
    wywołanie
    mikrofon
    masę
    przycisk
    przycisk

W przypadku instalacji 6 żyłowej zworka W1 powinna być przecięta.

Rozumiem, czyli kazdy kolor ma do pary jeden biały. Teraz tlko bede musiał dojsć który biały jaki ma kolor do pary. Spojrzałem teraz na fotke starego domofonu jak było podłaczone i faktycznie są na przemian z białymi.

Dodano po 14 [minuty]:

Czyli takie podłączenie jak w starym domofonie nic mi nie da rozumiem? A za co jest odpowiedzialne SW1 i SW2? Tam ma być jakiś kolor wpięty?

Dodano po 9 [minuty]:

Teraz mam tak podłączone i wszystko działa jak należy prócz tego przycisku do otwierania drzwi.
  • Pomocny post
    Pomocny dla użytkowników
    W starym unifonie otwieranie zamka było na żyłach niebieskiej i białej (z tej samej pary, co widać na zdjęciu). Ty natomiast podłączyłeś pod SW1 i SW2 (zaciski otwierania zamka) dwa białe kabelki.
    Jak już wcześniej napisałem, przełóż kabelki "na logikę" ze starego do nowego zgodnie z ich przeznaczeniem. Zworki ZW1, 2 i 3 w nowym zdejmij.