Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguny szaolejące obroty ratunku!!!

18 Wrz 2005 20:19 4704 10
  • Poziom 14  
    Witam mój problem dotyczy laguny 1.8 z 96 roku, ma zainstalowaną instalacje gazową problem jest z obrotami i spalaniem obroty na biegu jałowym wahają się w zakresie 2000-3000tyś zarówno na benzynie jak i na gazie spalanie gazu na trasie to 15 litrów, elektryk sprawdził sonde i powiedział że jest ok i że nie wie co może byc tego przyczyną więc zwracam się z tym do was i proszę o pomoc z góry wielkie dzięki i pozdro.
  • Użytkownik obserwowany
    j.w. + sprawdz (jeżeli strzelił) czy nie spadła zaślepka z wolnego króćca podciśnienia z tyłu kolektora.
  • Poziom 14  
    zaślepka jest a silnik krokowy sprawny bo zmieniałem z laguny kupla co jeszcze mogło paść???
  • Poziom 10  
    A ustawienie rozrządu na pewno w porządku??
  • Poziom 12  
    Dokładnie sprawdź wszystkie wężyki podciśnienia, może któryś spadł, bo tak wysokie obroty są najczęściej przy nieszczelnościach tego typu, przyjżyj się dokładnie.
  • Poziom 16  
    Sprobuj przelozyc czujnik cisnienia w kolektorze ssacym ten czarny z wezykiem - podczas wystrzalu gazu mogl sie uszkodzic.
    Mozesz tez wyczyscic przepustnice.
    Wyczysk zlacze od komputera wtrysku - bo mialem juz taki przypadek.
    Mam nadzieje ze luzy zaworowe sa ok bo jak sie jezdzi dlugo na gazie to sie te luz kasuja. Sacy = 0.2mm Wydech 0.4mm
  • Poziom 20  
    Emulacja sondy lambda, być może silnik chodzi w trybie awaryjnym. Trzeba zresetować sterownik i uruchomić silnik na benzynie, jeśli będzie pracował dobrze to na 100% emulacja. Sterowniki fenix tak się właśnie zachowują.
  • Poziom 14  
    a jak zresetowasterownik???
  • Poziom 20  
    Odłącz klemę z akumulatora na kilka minut, potem odpal silnik, niech pochodzi spokojnie na wolnych obrotach .
  • Poziom 15  
    Miałem ten sam problem ale po przejechaniu ok. 10km wszystko wruciło do normy.