Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seria TCL EC78 wyjątkowy obraz zasługuje na niesamowity dźwięk .

14 Wrz 2019 01:14 2616 25
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
  • Sklep ElwronSklep Elwron
    barba31
    Poziom 12  
    Ciekawe modele, rodzice sobie kupili z serii ep680 i jak do tej pory bardzo zadowoleni, zdarzyło mi się u nich coś tam pooglądać i wrażenia spoko, da się pokonfigurować dźwięk by bardziej przypominał ten kinowy.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    TOMhyp
    Poziom 10  
    LOCOLOCO napisał:
    Seria TCL EC78 wyjątkowy obraz zasługuje na niesamowity dźwięk .

Android TV

Witam
    Czy wiadomo ile pamięci będzie miał - chodzi o płynność działania Androida?

Pozdrawiam
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    mdsfan
    Poziom 10  
    Jestem na "ostatniej prostej" wyboru TV 65 cali w kwocie ok. 4000 zł. Ten TCL to najlepszy wybór? Mało informacji w necie, bo to nowość. Żadnego testu. Czy ktoś obcował na żywo z tym sprzętem?
    mdsfan
    Poziom 10  
    Kupiłem. Jestem bardzo zadowolony.
    Jericho24
    Poziom 20  
    mdsfan napisał:
    Kupiłem. Jestem bardzo zadowolony.
    Napisz cos wiecej.
    Jak katy, kolory, czern, skalowanie kanalow SD, plynnos androida, ile ma wolnej pamieci na programy, plynnosc i jakosc obrazu, itd.
    mdsfan
    Poziom 10  
    Fachowcem nie jestem w tych kwestiach, dlatego szukałem podpowiedzi. Mogę ocenić na podstawie własnych spostrzeżeń i subiektywnych odczuć. Kąty niezłe, jak na matrycę VA (porównywałem w sklepie z Samsungiem 65RU74... ), ale z IPS z mojego LG przegrywa. Za to czerń - no cóż, LG czerni nie miał, to już wiem. W TCL czerń bardzo dobra. Android 9.0 śmiga, aż miło, ale to nic dziwnego w nowym sprzęcie. Na razie telewizor pracuje na ustawieniach fabrycznych z lekką korektą jasności w dół i trybem eco podświetlenia dynamicznego. Podświetlenie matrycy naprawdę jaskrawe. Nie sprawdzałem jeszcze trybu HDR na jakimś właściwym nagraniu. Filmy 4K z YT wyglądają perfekcyjnie, ale po przesiadce z FHD, nie ma czemu się dziwić. Obraz typu HD z kablówki wygląda bardzo dobrze, SD, hmmm - szału nie ma ;). Pamięć wewnętrzna 11 GB. Asystent głosowy Google - czy po polsku, czy po angielsku (mój prywatny slang... :) - działa bez problemów.
    Przy obecnych ustawieniach jedno jest pewne - nie jest to wymarzony tv do oglądania sportu. Nie ma mnie długo w domu i jak na razie nie mam czasu zabrać się za ustawianie urządzenia, ale matryca 60Hz praw fizyki nie zmieni. Widać smużenie zarówno przy piłce nożnej jak i F1. Ale to nie był mój priorytet.
    Najlepsze - nie widziałem lepiej wykonanego wykonanego telewizora i nie słyszałem lepiej brzmiącego na fabrycznych głośnikach tv lcd/plazma, Nie piszę tu o efektach kina domowego, czy soundbaru za 1000 zł. TCL ma tak przyjemny, zrównoważony dźwięk, że nic innego na co dzień nie potrzeba. Tam gdzie ma być dół, dół ten jest zaznaczony, mowa czytelna, bez syczenia, a i muzyka brzmi przyzwoicie. Czuje się, że w listwie są głośniki, a nie namiastki głośników. Tyle , co mogę napisać, tylko i wyłącznie w oparciu o wstępne doświadczenia z tym tv.
    Jericho24
    Poziom 20  
    Dzięki. Czy stary lg lepiej sobie radził ze źródłem SD?
    mdsfan
    Poziom 10  
    Jak to ocenić? LG 42 cale, TCL 65 cali. Siłą rzeczy widać szczegóły obrazu lepiej, niż w LG. Odległość od ekranu ok. 2 m. Ciężko ocenić, co wyglądało lepiej. Ale uważam, że obraz SD nie męczy w TCL. Widać te poziome "artefakty", ale na pewno całkiem dobrze wygląda "świeża" audycja, natomiast kiepsko np. serial z lat 90-tych (zerknąłem dla przykładu na Acapulco HEAT na ATM Rozrywka).
    Jericho24
    Poziom 20  
    43 cake vs 65 z 2m to mega różnica 😁
    Bardziej chodzi mi o to czy kolory na sd nie są wyprane, wyblakłe, bo na ostrość to chyba za bardzo to nie ma co liczyć, aczkolwiek na sony 55xg83xxx sd wygladalo swietnie w porównaniu to philipsa 58pus7304. Philips był na va, sony na ips.
    mdsfan
    Poziom 10  
    Kolory są nasycone. Tutaj nie ma co porównywać z LG.
    WoL - czyli tzw. czuwanie karty sieciowej? Nie mam pojęcia. Telewizor można włączyć niejako od "zera" (trwa to kilkadziesiąt sekund, nawet nie mierzyłem, ale chyba szybciej niż typowy telefon z Androidem) lub ze stanu czuwania (błyskawicznie).

Dodano po 4 [minuty]:

Jericho24 napisał:
    aczkolwiek na sony 55xg83xxx sd wygladalo swietnie w porównaniu to philipsa 58pus7304

Heh... Moim pierwszym wyborem był 65PUS7304. I chociaż nie mogłem porównać go bezpośrednio z TCL, zdecydowałem się na ten drugi. Do dzisiaj nie wiem czemu, ale tak wyszło. Myślę, że nie był to zły wybór.
    Warson
    Poziom 11  
    Został mi ten TV polecony na forum w stosunku jakość do Ceny. Zamówiłem internetowo.
    Pierwszy kontakt z nim bardzo dobry, starannie wykonany, cienki. Matryca VA i czerń jak na Leda robi Robotę.
    Obraz żyleta. Natomiast z każdym kolejnym testem robiło się coraz Gorzej. Otóż TV nie nadaje się do oglądania Piłki Nożnej, podczas akcji piłka potrafi się Potroić, są okropne smugi, włączam upłynniacz obrazu i myślałem że mi wypali oczy! Takiego migotania nie widziałem jak żyję na świecie, w moim 10 letnim Phillips upłynniacz działa 200X lepiej, a mamy 21 wiek! Kolejnym Problemem TV nie widzi Amplitunera poprzez Kabel HDMI (ARC), zero reakcji, zero komunikacji, po kablu optycznym działa OK. Posiadam Film na dysku HDD w bardzo wysokiej jakości około 20-30GB 4K DTS True Atmos 7.1, odpalam i okazuje się że TV nie czyta ścieżki dźwiękowej z takich filmów (Ścieżka audio nie obsługiwana) można przełączyć tylko na podstawową AAC, jednym słowem dramat.
    Obraz i czerń piękna, żyleta do tego nie mam wątpliwości. Szybkość działania Android i systemu głosowago od google bardzo dobrze, nie było żadnych ścięć itp.
    Niestety oddałem po 3 dniach, Ten TV nie dla mnie. Przesiadam się na Philipsa, który w sklepie już sprawdziłem na wszystkie możliwe sposoby i powyższe problemy nie występują, a więc jak ktoś chce oglądam mocnej jakości filmy I mecze to omijać z daleka, jeśli do zwykłej TV bez bajerów to polecam bo fakt stosunek jakości obrazu do ceny jest tutaj na dobrym poziomie.
    Jericho24
    Poziom 20  
    Warson napisał:
    Został mi ten TV polecony na forum w stosunku jakość do Ceny. Zamówiłem internetowo.
    Pierwszy kontakt z nim bardzo dobry, starannie wykonany, cienki. Matryca VA i czerń jak na Leda robi Robotę.
    Obraz żyleta. Natomiast z każdym kolejnym testem robiło się coraz Gorzej. Otóż TV nie nadaje się do oglądania Piłki Nożnej, podczas akcji piłka potrafi się Potroić, są okropne smugi, włączam upłynniacz obrazu i myślałem że mi wypali oczy! Takiego migotania nie widziałem jak żyję na świecie, w moim 10 letnim Phillips upłynniacz działa 200X lepiej, a mamy 21 wiek! Kolejnym Problemem TV nie widzi Amplitunera poprzez Kabel HDMI (ARC), zero reakcji, zero komunikacji, po kablu optycznym działa OK. Posiadam Film na dysku HDD w bardzo wysokiej jakości około 20-30GB 4K DTS True Atmos 7.1, odpalam i okazuje się że TV nie czyta ścieżki dźwiękowej z takich filmów (Ścieżka audio nie obsługiwana) można przełączyć tylko na podstawową AAC, jednym słowem dramat.
    Obraz i czerń piękna, żyleta do tego nie mam wątpliwości. Szybkość działania Android i systemu głosowago od google bardzo dobrze, nie było żadnych ścięć itp.
    Niestety oddałem po 3 dniach, Ten TV nie dla mnie. Przesiadam się na Philipsa, który w sklepie już sprawdziłem na wszystkie możliwe sposoby i powyższe problemy nie występują, a więc jak ktoś chce oglądam mocnej jakości filmy I mecze to omijać z daleka, jeśli do zwykłej TV bez bajerów to polecam bo fakt stosunek jakości obrazu do ceny jest tutaj na dobrym poziomie.
    jak już piszesz że Philips lepszy, to należy podać model. W większości występuje na matrycy IPS, więc pod.wzgledem czerni to duzy krok wstecz. Reszta na plus :,-)
    mdsfan
    Poziom 10  
    O ścieżce DTS nie wspomina instrukcja TCL'a, o ile dobrze pamiętam. Jest Dolby Atmos. Ale nie jestem pewien, czy nie ma sklepie Google'a aplikacji, która pozwoli ruszyć wskazane przez Kolegę @Warson pliki. Upłynniacz i migotanie ekranu - w wielu nowych tv innych firm jest podobna funkcja , ale znalazłem szereg testów i opinii, że nie warto jej nawet włączać. Redukcja migotania - druga funkcja - daje pewną poprawę, ale faktycznie najlepsze upłynniacze mają chyba Samsungi.
    Podsumowując - w danym przedziale cenowy nie ma chyba telewizora, który obsługuje wszystkie pliki video i audio. Trzeba znaleźć to, co jest komu potrzebne. Dobry obraz i świetny dźwięk (szczególnie gdy mamy program z Dolby Audio). Bardzo dobra czerń. Dobra jaskrawość matrycy i Android. Te cechy mnie interesowały i w "gratisie" jest jakość wykonania. Mam dosyć zakurzonej matrycy w moim starym LG i informacji o źle spasowanych obudowach np. Philips'ów PUS7304 czy niektórych wyższych modeli Sony z muszką "w" ekranie. Jeśli stać by mnie było na tv za 10k, to może bym narzekał, a tak...? Zobaczymy, co przyniesie czas i aktualizacje softu.

Dodano po 10 [minuty]:

Warson napisał:
    w moim 10 letnim Phillips upłynniacz działa 200X lepiej, a mamy 21 wiek!

Warto dodać, że 10 lat temu też mieliśmy XXI wiek, a z tym 200x lepszym upłynniaczem to bym nie przesadzał. Zaznaczam, że żadnego tv nie zachwalam ani żadnego nie neguję. Warto trzymać się merytoryki, a nie pustych sloganów.
    Jericho24
    Poziom 20  
    "źle spasowanych obudowach np. Philips'ów PUS7304" masz na mysli przednia ramke ekranu, ktora niedokladnie.przylega tylko u paru osob?

"i w "gratisie" jest jakość wykonania" jak masz na myśli spasowanie elementow to ok, bo działanie poszczególnych portow, dzialanie arc, kiepski uplynniacz wskazuje na mocno niedopracowany produkt.
    Moj szajsung c650 z 2010 roku ma uplynniacz z 10 poziomami. Uzywam max 2, bo nie lubie efektu teatru. Nigdy z nim problemu nie miałem. Czyli prawie 10 lat temu mozna było wypuścić lepiej dopracowany produkt niz ten tcl.
    mdsfan
    Poziom 10  
    Masz sporo racji. Wszystko to, na co wskazujesz, odczytasz w moich postach. M. in. o upłynniaczu, o tym, że ten tv nie jest opcją do komfortowego oglądania sportu. Odpowiada on jednak moim konkretnym założeniom, co do jasności ekranu w nasłonecznionym pokoju, dobrym dźwięku (bez soundbara czy kina domowego), Androidzie i jakości obudowy. W tej cenie w okresie zakupu nic lepszego nie znalazłem. Każdy z oglądanych tv nie spełniał jakiegoś założenia przy określonej cenie. Więc? A że nie jest doskonały, to wiem. A który 65 cali na matrycy VA - Twoim zdaniem - byłby super i nie miałbym do niego żadnych uwag, oczywiście w cenie tego TCL'a?
    Jericho24
    Poziom 20  
    Hmmm.. gdyby nie ips.to phillips byłby lepszym wyborem.
    Osobiście wolałbym poczekać na usunięcie usterek wieku dziecięcego i wtedy kupiłbym tego TCL.
    Jakość montażu obudowy jak widać nie idzie w parze z jakością softu czy działaniu poszczególnych funkcji tv. Obudowę ogląda sie tylko raz przy montażu tv na ścianie lub stawianiu na szafce.
    mdsfan
    Poziom 10  
    Jakość obudowy, to nie tylko wygląd. Wiele nerwów mnie kosztował LG i kurz w matrycy. Najpierw na gwarancji wymieniono całą matrycę, później ta wymieniona też "zaszłą" kurzem i została wyczyszczona w serwisie. Na koniec zmieniłem LG na nowy telewizor, a stary poszedł do pokoju "sypialnego".

Ale nawet teraz, po wielu tygodniach obcowania z tym telewizorem, nie wiem jaki inny mógłbym wybrać w podobnej cenie. Coraz więcej czytam na temat telewizorów, śledzę wpisy na forach tematycznych (wcześniej tego nie robiłem) i okazuje się, że jak ktoś chce tv do czego innego, niż codziennego oglądania seriali w tv, to w każdej marce znajdzie jakieś ale. Dodając do tego własne preferencje i cenę dochodzi do sytuacji, że wybór jest ograniczony.

Nie oglądam często sportu. Z drugiej strony filmy np. z Netflixa ogląda się super, a dzięki głośnikom wiem, jak słaby jakościowo dźwięk otrzymuje się w programach tv z kablówki. Oczywiście poza nielicznymi, które mają ścieżkę Dolby Audio. PUS7304 nie zachwycił mnie niczym, choć był tak mocno reklamowany jako ten "jedyny" przez producenta. Najgorszy wygląd i ciemniejszy ekran. A to było dla mnie dość istotne.

Tak więc temat rzeka, a co do TCL'a - zobaczymy jak aktualizacje softu wpłyną na jakość jego pracy.
    Warson
    Poziom 11  
    To już wam przedstawię moją opinię po kilku dniach uzytkowania, tak się okazało że znowu padło na PHILIPS 70PUS7304 i jestem szcześliwy jak nigdy! Pisząc o matrycach jakie są w wymienionych modelach odsyłam do odpowiednich źródeł: https://www.displayspecifications.com/en - tu można sprawdzić daną matrycę, i nie każdy Philips z tej serii posiada matrycę IPS, ja wziąłem 70 Cali bo w niej akurat montują matrycę VA. Co do czerni wiadomo nie jest to Oled, ale nie wydam ponad 8 tysięcy na Oleda bo mnie najzywczajniej na niego nie stać.
    Co do Philipsa, otworzył mi wszystkie rodzaje plików z filmami, odtwarza każdy dźwięk, Obraz Żyleta!, nie zacina się android, oczywiście doinstalowałem każdą możliwą aplikację jaka tylko zechcę. Po kalibracji kolory idealne podemnie czyli Naturalne. Ambilight robi kosmiczną robotę! TV kozak i zrobiłem najlepszą z możliwych opcji oddając TCL. Aha upłynniacz obrazu działa cuda, przy 50HZ nawet podczas meczu Piłki Nożnej nie ma mowy o snużeniu lub tym podobne dodając przy tym że o migotaniu ekranu można zapomnieć (bajka zero jakiegokolwiek migotania). świetny Wybór! Polecam i wybierzcie się do sklepu ze swoim sprzętem sami przetestujcie jak ktoś nie wierzy! Jak ktoś zauważy w tym TV jakiś mankament oprocz oczywiście niepełnej czerni to stawiam dobre piwo!
    mdsfan
    Poziom 10  
    No to wypada pogratulować zakupu, z którego jesteś zadowolony.

Co do podanej strony - nie zawsze wszystkie informacje tam zamieszczone są zgodne z prawdą, wielu potrzebnych nie ma - przykład Philipsa 70 cali, gdzie nie ma informacji o rodzaju matrycy czy maksymalnej jasności ekranu.
    Jericho24
    Poziom 20  
    Warson napisał:
    To już wam przedstawię moją opinię po kilku dniach uzytkowania, tak się okazało że znowu padło na PHILIPS 70PUS7304 i jestem szcześliwy jak nigdy! Pisząc o matrycach jakie są w wymienionych modelach odsyłam do odpowiednich źródeł: https://www.displayspecifications.com/en - tu można sprawdzić daną matrycę, i nie każdy Philips z tej serii posiada matrycę IPS, ja wziąłem 70 Cali bo w niej akurat montują matrycę VA. Co do czerni wiadomo nie jest to Oled, ale nie wydam ponad 8 tysięcy na Oleda bo mnie najzywczajniej na niego nie stać.
    Co do Philipsa, otworzył mi wszystkie rodzaje plików z filmami, odtwarza każdy dźwięk, Obraz Żyleta!, nie zacina się android, oczywiście doinstalowałem każdą możliwą aplikację jaka tylko zechcę. Po kalibracji kolory idealne podemnie czyli Naturalne. Ambilight robi kosmiczną robotę! TV kozak i zrobiłem najlepszą z możliwych opcji oddając TCL. Aha upłynniacz obrazu działa cuda, przy 50HZ nawet podczas meczu Piłki Nożnej nie ma mowy o snużeniu lub tym podobne dodając przy tym że o migotaniu ekranu można zapomnieć (bajka zero jakiegokolwiek migotania). świetny Wybór! Polecam i wybierzcie się do sklepu ze swoim sprzętem sami przetestujcie jak ktoś nie wierzy! Jak ktoś zauważy w tym TV jakiś mankament oprocz oczywiście niepełnej czerni to stawiam dobre piwo!
    w przypadku tego Philipsa i rozmiaru 58 te jest matryca va. Niestety obraz jest slaby, wyblakły, szczególnie na kanalach sd. Zestawialem z sony 55xg80xx, ktory jest za to na ips, to obraz byl zyleta. Oprócz czerni.
    Warson
    Poziom 11  
    Jericho24 napisał:
    Warson napisał:
    w przypadku tego Philipsa i rozmiaru 58 te jest matryca va. Niestety obraz jest slaby, wyblakły, szczególnie na kanalach sd. Zestawialem z sony 55xg80xx, ktory jest za to na ips, to obraz byl zyleta. Oprócz czerni.

No nie no sens kupowania TV 58 Cali do telewizji SD to Ci powiem... nic tylko "pogratulować" oczy krwawią i szkoda wydawać pieniędzy...
    Jericho24
    Poziom 20  
    Warson napisał:
    Jericho24 napisał:
    Warson napisał:

No nie no sens kupowania TV 58 Cali do telewizji SD to Ci powiem... nic tylko "pogratulować" oczy krwawią i szkoda wydawać pieniędzy...
    chodzilo mi o sygnal tv naziemnej. Sony pięknie sobie z nim poradził, a phillips wymiękł.