Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips CM8833-II - Dźwięk cykania pochodzący z cewek odchylających

14 Wrz 2019 10:42 261 4
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie,

Miesiąc temu, mój monitor zaczął cykać. Od razu odłączyłem go z gniazdka, ponieważ myślałem, że problem leży gdzieś w układach wysokonapięciowych.
    Jednak, kiedy podczas testowania odłączyłem cewki, monitor przestał cykać. Cewki wyglądają bardzo dobrze, nie mam pojęcia, dlaczego cykają. Nie wiem nawet czy cykanie dochodzi z samych cewek, czy z układu kontrolującego cewki. Jak mógłbym to naprawić?

Pozdrawiam.
  • Poziom 23  
    Odłączanie cewek odchylających nie jest dobrym pomysłem, bo wiązka wypali tobie luminofor na kineskopie i będziesz miał plamę.
    Wymień wszystkie kondensatory elektrolityczne w zasilaczu a potem można myśleć co dalej.
  • Poziom 2  
    Wiem, że odłączenie cewek mogło wypalić plamę, dlatego przekręciłem pokrętła jasności i kontrastu na minimum, przez co nic się na szczęście nie wypaliło. Wątpie, żeby wymiana kondensatorów rozwiązało problem, ponieważ monitor działa idealnie. Kolory są piękne, nie ma efektów klepsydry, etc. Jedyny probem to ten dźwięk.
  • Poziom 23  
    To dobrze zrobiłeś że skręciłeś jaskrawość i kontrast do minimum.
    Myślałem że monitor nie chodzi już, z cykaniem może być trudno, to może być od zasilacza lub or trafa WN.
  • Poziom 2  
    Ale przestaje cykać, jak się odłączy cewki. Czy to naprawdę może być od zasilacza?