Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitoring z kanałem zwrotnym Audio

14 Wrz 2019 11:05 120 8
  • Poziom 19  
    Witam kolegów.
    Istotne pytanie jaka jest możliwość zakupu sprzętu do monitoringu z kanałem zwrotnym audio. notabene chodzi o prywatny dom i pozostajacego w nim w czasie dnia psa, chodzi o wydanie poleceń psu.

Otrzymałem zapytanie tego typu od dobrego klienta " Potrzebuje zestawu na 4 kamery z zapisem audio oraz kanałem zwrotnym audio" . O ile z rejestratorami i kamerami oferującymi zapis audio nie ma problemu nigdzie nie znalazłem w specyfikacji możliwości w druga stronę.

Podpowiedzcie czy coś takiego można kupić.

Wiem ze czasem w monitoringu miejskim taki sprzęt jest stosowany.

Z góry dziekuję za pomoc i ewentualnie jakieś linki.
  • Poziom 38  
    Model DS-2CD2452F-IW posiada wbudowany mikrofon oraz głośnik zwiększający poziom nadzoru.

Specyfikacja:

Kompaktowy i atrakcyjny wygląd
    Wbudowany moduł WLAN 802.11b/g/n
    1/3" CMOS sensor o rozdzielczości 2560 x 1920
    Kompresja w czasie rzeczywistym H.264 oraz MJEPG (Dual Codec)
    Jednoczesna wielostrumieniowość
    Cyfrowy WDR
    Cyfrowa redukcja szumów 3D DNR
    Usuwalny filtr IR-cut dla funkcji Dzień i Noc
    Wbudowane diody IR
    Zasilanie PoE
    Dwukierunkowe audio (wbudowany mikrofon i głośnik)
    Wbudowany slot kart MicroSD/SDHC/SDXC dla przechowywania lokalnego w kamerze

Spoiler:
    Hikvision DS-2CD2532F-IW to 5-megapikselowa bezprzewodowa kamera IP do zastosowań wewnątrz pomieszczeń. Jej stylowa obudowa w kompaktowym rozmiarze znajdzie zastosowanie w wielu miejscach takich jak np. bura, sale konferencyjne, jak również mieszkania. Użytkownicy mogą cieszyć się wysokiej jakości obrazem oraz dużą rozdzielczością, dzięki 5-megapikselowemu przetwornikowi umożliwiającemu osiągnąć rozdzielczość 2560x1920 przy 20 klatach na sekundę. Model DS-2CD2452F-IW posiada wbudowany mikrofon oraz głośnik zwiększający poziom nadzoru. Dodatkowo Hikvision DS-2CD2452F-IW posiada wbudowane diody IR oraz usuwalny filtr IR-cut dla funkcji dzień/noc, zapewniając dobrą widoczność w warunkach słabego oświetlenia. Aby uniknąć fałszywych alarmów kamera została wyposażona w czujnik PIR, który potrafi wykryć ruch wywołany zmianą temperatury emitowaną przez obiekty.

Technologia kompresji H.264 wspierana przez Hikvision DS-2CD2452F-IW znacząco redukuje rozmiary plików oraz utrzymuje wartość przepustowości sieci na niskim poziomie. Strumieniowanie może odbyć się również w formacie MJPEG. Strumienie mogą być ponadto skonfigurowane indywidualnie wg. potrzeb lub ograniczeń łącza, dzięki czemu można zredukować jego obciążenie, zgodnie z wymaganiami przestrzeni dyskowej. Użytkownicy mogą uzyskiwać dwa strumienie jednocześnie w różnych rozdzielczościach, ilości klatek i jakości obrazu do wyświetlania na różnych platformach. Cyfrowy WDR (szeroki zakres dynamiki), pozwala na realistyczne odwzorowanie zarówno ciemnych jak i jasnych obszarów w monitorowanym obrazie, a cyfrowa redukcja szumów 3D DNR niweluje efekt rozmycia obrazu.

Dzięki tej kamerze sieciowej, użytkownik może szybko i łatwo uzyskać widok na dzieci, osoby starsze, a nawet zwierzęta będąc daleko od domu. Model DS-2CD2452F-IW został wyposażony również w slot kart MicroSD/SDHC/SDXC, który oferuje dogodną oraz poręczną opcję lokalnego przechowywania danych, aby zapobiec ich utracie w przypadku rozłączenia z siecią. Dodatkowo Hikvision DS-2CD2452F-IW może być zasilany poprzez zasilacz 12V DC lub PoE.

Link

Zapewne jeszcze kilka modeli koledzy doradzą TAŃSZYCH XD
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    mirek301 napisał:
    Istotne pytanie jaka jest możliwość zakupu sprzętu do monitoringu z kanałem zwrotnym audio.

Praktycznie większość współczesnych rejestratorów ma dwukierunkowy tor audio.
    Od tych najtańszych do wypasionych
  • Poziom 38  
    Rysiek2 napisał:
    Praktycznie większość współczesnych rejestratorów ma dwukierunkowy tor audio.
    Od tych najtańszych do wypasionych

No ale nie każda kamera ma wbudowany głośnik tylko czy pies faktycznie będzie reagował na komendy czy raczej będzie zdezorientowany tak czy siak śmieszne to trochę :D Taka elektroniczna niania dla psa :D
    gradek83 napisał:
    No ale nie każda kamera ma wbudowany głośnik

Jaki głośnik? Co najwyżej buzer który udaje głośnik. Żeby taka komunikacja miała sens to system nagłośnienia musi mieć wzmocnienie, dynamikę i inne charakterystyczne dla akustyki cechy. Lepszym rozwiązaniem byłoby wyjście audio w kamerze a nie głośnik.

gradek83 napisał:
    czy pies faktycznie będzie reagował na komendy czy raczej będzie zdezorientowany

No jak to; a Cywil, a Szarik :)
  • Poziom 38  
    Rysiek2 napisał:
    No jak to; a Cywil, a Szarik

No tylko że im wydawali komendy ich instruktorzy (właściciele) za kamery a tu pies nie widzi pana i go tylko słyszy pewnie będzie latał na początku po całym domu i szukał Pana ale pewnie się przyzwyczai do faktu że wielki brat patrzy i zakaz włażenia na tapczan pod nieobecność Pana nadal obowiązuje :D
    Rysiek2 napisał:
    Lepszym rozwiązaniem byłoby wyjście audio w kamerze a nie głośnik.
    No dla tego pyta o kamerę która pozwala na takie głosowe GŁOŚNE komunikaty ja mam taką kamerkę na działce po LTE czy tam GSM mam możliwość podglądu podsłuchu z czułego mikrofonu no i komunikacja głosowa na głośnik głośna i wyraźna też jest i nawet wyjący alarm ma w sobie tak czy inaczej opcja o takiej jak pisałeś też może być tylko wiadomo trzeba by dokupić głośnik z tego co wiem są dedykowane rozwiązania tego typu ale ja się w to raczej nigdy nie bawiłem nie było potrzeby.
    gradek83 napisał:
    No tylko że im wydawali komendy ich instruktorzy za kamery

POWAŻNIE ?!?! 8-O
    gradek83 napisał:
    ja mam taką kamerkę na działce po LTE czy tam GSM mam możliwość podglądu podsłuchu z czułego mikrofonu no i komunikacja głosowa na głośnik głośna i wyraźna też jest i nawet wyjący alarm ma w sobie

Bardzo interesujące, w jaki sposób wizualizujesz ten podgląd podsłuchu?
    No i poza tym może podaj model tego cuda techniki chętnie się zapoznam.

gradek83 napisał:
    opcja o takiej jak pisałeś też może być tylko wiadomo trzeba by dokupić głośnik

No chyba nie tylko?

gradek83 napisał:
    ale ja się w to raczej nigdy nie bawiłem nie było potrzeby.

Też tak myślałem.
  • Poziom 38  
    Rysiek2 napisał:
    Bardzo interesujące, w jaki sposób wizualizujesz ten podgląd podsłuchu?

Tam wkradła mi się pomyłka teraz patrze i nie ma LTE tylko GSM i WCDMA
    Podgląd na żywo mam przez smartfona albo przeglądarkę plus alarmy wysyłane na e-mail chmura itp.
    Kamera monitoringu Sygonix, 110 °, WLAN, GSM, PIR, IR
    Mała zasilana z 5V mam instalację fotowoltaiczną bo innego zasilania tam nie ma więc jestem zadowolony zwłaszcza że kamera za nie całe 300zł okazyjnie kupiona.
    Rysiek2 napisał:
    POWAŻNIE ?!?!

A łyżka na to NIE MOŻLIWE !
    gradek83 napisał:
    A łyżka na to NIE MOŻLIWE !

Jak widzę kolega niereformowalny - cóż - poddaję się.