Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung A40 Po zalaniu nie działa wyświetlacz

DJF1 14 Sep 2019 13:06 3150 8
    DJF1
    Level 22  
    Telefon trafił do mnie po zalaniu dolnej części, po wyczyszczeniu nie działa lcd a reszta jest ok bo sprawdziłem. Dzwoni itd, w gnieździe lcd jeden pin aż wtopił się w plastik, oczywiści odpadł pewnie przy wyjmowaniu złącza. Udało mi się połączyć ten pin z płytą łączącą ekran z lcd ale nadal ciemno. Ekran jest drogi i chciałbym najpierw sprawdzić czy dochodzi napięcie na diody ale brak schematu uniemożliwia mi zdiagnozowanie które to piny są od podświetlenia. Liczę na waszą pomoc bo schematu nie udało mi się odszukać
    KRY5PIN
    Level 36  
    Na początek do podmiany lcd.
    KRY5PIN
    Level 36  
    Wiem. Ale dzisiaj ciężko że schematami, także najszybciej będzie jak postawisz lcd. To jest telefon Twój czy klienta??
    blahfff
    Level 39  
    Wyklejales wyswietlacz z ramki? Rownie dobrze mozesz miec jeszcze do czynienia z korozja na elementach na tasmie wyswietlacza o ktorych bez wyciagniecia go z ramki sie nie dostaniesz.
    Ghanzi
    Level 13  
    Tak jak wyżej napisane zacząć trzeba od podstawienia lcd, prawdopodobnie uszkodzony elektrycznie podczas zwarcia.
    DJF1
    Level 22  
    Tak LCD był do wymiany ale żeby sobie zaoszczędzić czasu to wymień płytkę łączącą lcd z płytą główną. Mimo że ja wyczyściłem a była mocno zalana to padła po 2 miesiącach i musiałem znów rozklejać , efekt był jak padnięty LCD. To zależy jak mocno jest zalany, u mnie był mocno