Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor na ścianę 55" max 2 tyś

Adixinf 02 Paź 2019 00:06 1149 53
    Adixinf
    Poziom 3  
    Bardzo spodobał mi się Sony xf9005. Stał zaraz obok Samsunga NU74xx i zrobił na mnie lepsze wrażenie w kwestii jakości obrazu. Myślisz, że to kwestia tego, że na sonym puszczane były urywki HD, a na Samsungu były po prostu reklamy Fify, media Markt itd. i to dlatego? Szkoda, że nie mogłem włączyć tego samego co było na Samsungu - na sonym.
    ElektrodowyTomasz
    Poziom 8  
    A może Samsung UE55NU7093?
    Adixinf
    Poziom 3  
    Xf8596 w cenie około 2100 na gwarancji - warto? Jakies opinie o nim, bo ciężko cokolwiek znaleźć?

Dodano po 3 [godziny] 39 [minuty]:

Druga sprawa. Proszę wypowiedź się @Ludwik XVI. Mam szansę kupić UE55MU64xx w cenie 1300zł. Czy nada się do przeglądania telewizji naziemnej czy np yt lub netflixa? Czy jednak to słaby telewizor?
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić
    55MU64xx występował zarówno jako IPS (wtedy Samsung nazywał te matryce ADS) jak i VA. 60Hz natywnie. Do sprawdzenia przed zakupem.
    Chyba, że to nie ma dla Ciebie znaczenia....

55XF8596 to IPS ale na 120Hz matrycy. Jak szukasz IPSa to całościowo dobry model.
    Adixinf
    Poziom 3  
    @Ludwik XVI TV będę oglądał raczej wieczorami, netflix czy też yt. Raczej leżąc na łóżku na wprost TV więc pewnie lepiej mieć VA... BT ma, pilot smart, WiFi również. W cenie 1200 byłby to dobry wybór? Dodatkowo czym on się różni względem NU74xx? Jedynie tym, że brak mu WCG?
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić
    Różnice pomiędzy MU, NU czy RU w seriach 6 i 7 są niewielkie. Głównie to WCG w nowszych.
    Im nowsza seria tym nowszy i zapewne dłużej działający Smart tv Tizen.
    Adixinf
    Poziom 3  
    Dzięki wielkie za odp. Zatem mając do wyboru MU64xx za 1200, a RU7172 za 1600 który lepiej brać?
    Adixinf
    Poziom 3  
    Skoro mówisz, że różnice są minimalne to skąd ten wybór? W dodatku w RU71 brak jest pilota smart.

Dodano po 1 [minuty]:

P. S Sprzedawca sprawdził i model MU6402 jest najprawdopodobniej na VA.

Dodano po 7 [minuty]:

Dodatkowo PQI w RU71 jest mniejsze.

Dodano po 6 [minuty]:

Jakość obrazu w którym będzie lepsza MU64xx czy RU71xx bo w sumie to główny powód to decyzji
    Adixinf
    Poziom 3  
    OK, z tego co wywnioskowałem to po stronie RU71xx jest nowszy Tizen, obecność HDR10+ oraz krótszy input lag. Po stronie MU64xx natomiast minimalistyczny pilot smart no i niższa cena.
    Powrócę do kwestii Wide Color Gamut oraz do HDR10+. Czy oglądając TV typu Polsat, TVP czy TTV/YT/NETFLIX opcje te są odczuwalne i jakość obrazu zmienia się na lepsze? Czy raczej z odległości 3,5m ciężko byłoby je zauważyć?
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić
    HDR tylko na Netflix. Telewizja nie przekazuje metadanych HDR.
    WCG daje przewagę przy materiałach 4K. Jakość kolorów lepsza od tv z podstawową paletą barw.
    Adixinf
    Poziom 3  
    Ale oglądając np yt w 1080p czy niższych rozdzielczościach posiadanie WCG nie będzie miało wpływu na jakość? A HDR10+ w porównaniu z samym HDR daje jakąś "przewagę"?

Dodano po 4 [godziny]:

Dobra. Ostatnia kwestia. Chciałbym oświetlić taśmą LED'ową telewizor z tyłu (będzie wisiał na ścianie) chciałbym żebym mógł sobie dostosować kolor np. lekko biały/jasnoniebieski. Co powinienem kupić?
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić
    Adixinf napisał:
    . Chciałbym oświetlić taśmą LED'ową telewizor z tyłu (będzie wisiał na ścianie) chciałbym żebym mógł sobie dostosować kolor np. lekko biały/jasnoniebieski. Co powinienem kupić?

Philipsa z Ambilight :)
    Adixinf
    Poziom 3  
    @Ludwik XVI a co sądzisz o MU7072? Jak się ma w porównaniu do chociażby MU64xx bądź NU74xx?

Dodano po 1 [godziny] 49 [minuty]:

Ten MU7072 kosztowałby mnie 2000zł od prywatnej osoby używany po gwarancji i dlatego pytam czy warto czy są lepsze modele w tej cenie.
    Adixinf
    Poziom 3  
    Hej, kupiłem używany telewizor i mam taki "uchwyt", a bardziej jego część. Czy mam coś dokupić po prostu czy kupić całościowo inny a ten odstawić na bok? Telewizor na ścianę 55" max 2 tyś

Dodano po 6 [minuty]:

Hej, kupiłem używany telewizor i mam taki "uchwyt", a bardziej jego część. Czy mam coś dokupić po prostu czy kupić całościowo inny a ten odstawić na bok? Telewizor na ścianę 55" max 2 tyś
    Adixinf
    Poziom 3  
    P. S Czy ART UX150 nada się do tego Samsunga UE55MU64xx?
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić
    1. Sprawdzasz w instrukcji modelu tv ile waży i jaki ma rozstaw śrub VESA.
    2. Sprawdzasz w instrukcji uchwytu czy mieści się w parametrach Twojego telewizora.
    Adixinf
    Poziom 3  
    Sprawdziłem VESA 400x400 oraz waga 17-18kg. Uchwyt ten ma tolerancję na VESA 400x400 i max. obciążenie to 45kg.