Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magazynowanie energii z PV

14 Wrz 2019 16:45 480 6
  • Poziom 2  
    Witam forumowiczów

Mam na dachu panele o mocy 1250W. Napięcie wyjściowe z paneli to około 150V, do tego mam podłączony inwerter MASTERVOLT soladin 1500 (on grid). Prąd który produkuje inwerter staram się spożytkować ale mimo to znaczna cześć jest przesyłana do sieci energetycznej. Nie mam licznika (Irlandia) który by liczył ile poszło do sieci energetycznej. Wiem że inwerter wyprodukował w ciągu całego pełnego roku 1700KW. Zużyłem według licznika 1995KW (o 600KW mniej niż w poprzednim mieszkaniu). Szkoda mi tych około 1100KW
    Chciałbym magazynować energie w akumulatorach tylko napięcie jest bardzo wysokie i nie mogę znaleźć żadnego urządzenia do ładowania w tak wysokich napięciach. Jestem w stanie sam złożyć tylko schematu brak.
    Inwerter pracuje od 80V do 375V.
    Jeśli chodzi o baterie to mam dostęp do baterii z priusa bądź do Li-Ion z serwerów (stan bdb) więc napięcie baterii zależy ode mnie.

Soladin 1500:
    https://www.merkasol.com/WebRoot/StoreLES/Sho.../28B8/31A0/manual-soladin-1000-web-ingles.pdf

Piotr
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Tego invertera nie możesz połączyć z akumulatorami bezpośrednio aby wykorzystywać energię zgromadzoną.
    Takie połączenie skutkuje jego awarią. Maksymalny prąd jaki może dostać ze źródła to 17A.
    Prostszym ale drogim rozwiązaniem jest inverter hybrydowy, zdolny do obsługi akumulatorów i sieci jednocześnie.
  • Poziom 2  
    Dziękuję za pomoc
  • Specjalista elektryk
    mefresek napisał:
    Nie mam licznika (Irlandia) który by liczył ile poszło do sieci energetycznej.

Czy operator wie, że produkujesz energię?
    mefresek napisał:
    Zużyłem według licznika 1995KW

Sprawdź, czy licznik nie nalicza Ci energii oddanej jako pobraną.

Niektórzy koledzy montują dodatkowe urządzenia sprawdzające kierunek przepływu energii i załączające dodatkowe grzałki w bojlerze w przypadku jej nadmiaru. Poszukaj w dziale "energia odnawialna"
  • Poziom 2  
    W Irlandii nie ma jeszcze liczników takich jak są w Anglii za to jest standard montowania paneli słonecznych. Maja montować za 2-3 liczniki lata ale znając szybkość Irlandczyków to pewnie 4-5 lat trzeba będzie czekać.
    Co do inwerterów hybrydowych to też nie bardzo wiem co mam wybrać. Napięcia paneli też nie mam jak zmienić :(
    Bojler grzeje gazem wiec rachunki są niskie ale sprawdzę urządzenia sprawdzające kierunek przepływu energii.
  • Specjalista elektryk
    mefresek napisał:
    Bojler grzeje gazem wiec rachunki są niskie

Jakie by nie były, przy wspomaganiu elektrycznym zawsze będą mniejsze.