Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Immergas Nike 23 KW - problem z CO

sipowitz 18 Sep 2005 20:51 2565 4
    sipowitz
    Level 18  
    Witam,

Mam następujący problem. Przy uruchamianiu kotła Immergass Nike 23 KW w opcji ogrzewania centralnego zwykle w pomieszczeniu, gdzie się on znajduje wydziela się dziwny zapach. Nie szczypie w gardło, więc wiem, że prawdopodobnie nie są to spaliny. Jednak wystarczy 30 minut działania kotła a wszystkich domowinków bolą głowy. Przy korzystaniu z CWU problemu nie daje się zauważyć. Dodam, że kocioł jest nowy. Szczelność instalacji gazowej została sprawdzona.
    1. Czy może to wynikać z braku lub nieprawidłowej regulacji podczas motażu przez "fachowca"?
    2. Czy może to oznaczać "wypalanie się" początkowe kotła?

Serdeczne dzieki za wszelkie porady.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Helpful post
    alpa eco
    Level 14  
    Nie napisa leś jak wygląda u Ciebie sprawa z wentylacją pomieszczenia i jak długo kocioł pracuje /kiedy został uruchomiony/.Podaj prosze jaki jest to immergas/nike mini,eolo mini/.Pozdrawiam.
    sipowitz
    Level 18  
    Kocioł Nike 23 KW - http://www.immergas.com.pl/php/produkty_opis.php?id=273.
    Założony został ok. 2,5 miesiąca temu. Wentylacja jest - tzn. nawiew i wywiew i przekrojach właściwych. Prawdę mówiąc kocioł nie został prawidłowo uruchomiony, tzn. ak jak jest to opisane w gwarancji. Monter partacz założył go i na tym skończyło się uruchamianie. U znajomych jest zainstalowany tzw. junkers, czyli gazowy podgrzewacz ciepłej wody i u nich od kilkunastu lat nie występuje żaden problem z dziwnym zapachami. Montaż u nich był w okresie, gdy nie instalowano wkładów - okolice lat 70-tych, nawiewu praktycznie brak, jest tylko wywiew (kratka obok przewodu spalinowego). O co chodzi?
    pitsky
    Level 13  
    ..monter uruchomił Ci kocioł? w poważniejszych firmach warunkiem otrzymania gwarancji jest uruchomienie przez autoryzowaną firmę,
    zleć to komuś kto ma pojęcie i sprzęt.
    sipowitz
    Level 18  
    Monter jak sie chwalił ma uprawnienia, ale w dziwny sposób uruchomienie kotła pozostawił na później, nie rozumiem dlaczego. Chodzi mi o sugestie usterek związane z wyminionym przeze mnie wyżej problemem.

edit:
    ----
    Serdeczne podziękowania dla alpa eco za bezinteresowną, ogromną pomocy w rozwiązaniu mojego problemu.