Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes C 220 w205 - Usterka Klimatyzacji

14 Wrz 2019 19:11 141 8
  • Poziom 3  
    Witam, mam problem z klimatyzacją mercedes C220 w205 , kompresor nie pracuje a wentylatory cały czas chodzą nawet na zimnym silniku. Klima jest nabita szczelna sprawdzona , bezpieczniki ok.
    Dodam, że po wyjęciu wtyczki z kompresora na chwile się załączy i po chwili się rozłącza .
    Może miał ktoś z Was podobny problem albo zna się na temacie.
    Dzięki za wszelkie wskazówki .
  • Spec od Mercedesów
    Dżizus chłopie - tych aut nie naprawia się na zasadzie „co koledzy o tym sądzicie”!
    To nie musi być wcale usterka klimatyzacji!
    Prosty przykład: może być usterka w silniku, silnik przechodzi w tryb awaryjny, a klima nie załącza się dlatego, żeby dodatkowo nie obciążać silnika. Idź do wróżki - bo na razie widzę ze kombinujesz jak tu parę groszy zaoszczędzić na zwykłej diagnozie komputerem.
  • Poziom 3  
    Chłopie , widzę , że z Ciebie ani wróżka ani mechanik .z takimi informacjami typu usterka silnika i oszczędności mocy itd naprawdę daruj sobie .
    Dla Twojej wiadomości , na kompie nie ma żadnego błędu , wiec nie zgrywaj cwaniaka
    Po prostu pytam może ktoś miał podobna usterkę . Nie oceniaj kogoś swoją miarą mówiąc o oszczędnościach. Może watro najpierw zapytać .
    Brak słów jak słowo daje !!!
  • Poziom 40  
    Po pierwsze możesz mieć dwie usterki, wentylatory plus klima. Może też być usterka która nie powoduje wygenerowania błędów (przykład zawieszony czujnik ciśnienia klimy na wartości około 30 bar). Zobacz w danych na żywo aktualne parametry.
  • Poziom 3  
    Dziękuje , jutro sprawdzę , właśnie problem polega na tym, że usterka nie generuje żadnego błędu dlatego tez pytam bo już nie mam pomysłu gdzie szukać .
    Pozdrawiam
  • Spec od Mercedesów
    Hej! Jakie ty masz doświadczenie w diagnostyce Mercedesa? Bo z tego co piszesz to raczej zbliżone do zera. Ledwo pojawiłeś się na forum i już się wymądrzasz? Kwestionujesz wiadomości i doświadczenie innych nic o nich nie wiedząc? Jeżeli test komputerowy nie wykazał błędu - to chyba wypadało o tym napisać????
    Czujnik ciśnienia klimatyzacji może być dobrym tropem - to dosyć częsta usterka.
    I zalecam trochę więcej pokory - bo na następne pytanie mozesz już odpowiedzi nie dostać. To nie jest forum „wiejskiego tjuningu” gdzie miarą kompetencji jest skakanie sobie do oczu. A z tego, co w poprzednim poście napisałem się nie wycofuję. Tak ten system działa, a ty musisz się jeszcze dużo nauczyć jak chcesz innych pouczać.
  • Poziom 3  
    Człowieku skąd Ty się urwałeś , ja tylko zapytałem a nie wymądrzam się .Ja rozumiem , że jesteś mechanikiem wysokich lotów z drutem i opaskami plastikowymi w dłoni w takcie wiejskiego tjuningu a widzę , że nie jest Ci obcy. Jak już mówiłem nie oceniaj innych swoją miarą, czytaj ze zrozumieniem bo widzę., że naprawdę sprawia Ci to problem.
    Fakt pominąłem informacje o tym, że nie ma żadnego błędu , ale mógłbyś okazać trochę kultury i poprostu zapytać doradzić o co prosiłem , tyle w temacie.
    A jako nowy użytkownik to uważasz , że przejmę do porządku dziennego nad takimi komentami
    Naprawę czasami warto zapytać a później komentować i oceniać .
    Naprawdę daruj sobie , nie strasz że nie dostanę odpowiedzi bo już najmniej liczę na jaka kolwiek od Ciebie.
    To by było tyle w temacie i proponuje darujmy sobie oceny kto jest jakim mechanikiem bądź utarczki słowne w które się tutaj wdajemy bo nie o to chodzi .

Moderowany przez T5:

3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.
    Ostrzeżenie.

• Poziom 40  
    Może być tak że masz uszkodzony moduł wentylatorów i klima nie wystartuje (podobnie jak u Forda i wielu innych). i jeszcze to - klima nie wystartuje dopóki nie zostaną skasowane błędy.
  • Poziom 3  
    Właśnie zaraz idę sprawdzać, między innymi właśnie moduł , ale na komputerze nie ma żadnych błędów ,
    Dziękuje Ci za podpowiedz .
    Pozdrawiam