Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niebieski laser - nie skupia się w okrągły punkt tylko kwadratowy/prostokątny

14 Wrz 2019 19:55 240 2
  • Poziom 3  
    Witam,
    jakiś czas temu kupiłem po znajomości laser niebieski potrafiący podpalać rzeczy itd., nowy taki kosztuje ok. 300zł.
    Jednak było z nim coś od razu nie tak, nie skupiał punktu tak jak inne lasery (mam też zielony) tylko formował jakiś kwadrat lub coś w ten deseń, w każdym razie przez to jego moc jest dużo słabsza i podpalać rzeczy można tylko z bardzo bliska i po dosyć długim przytrzymaniu w miejscu.
    Wydaje mi się, że coś w środku lasera jest nie tak. Jestem ciekaw czy można to jakoś naprawić, ale się na tym nie znam.
    Rozebrałem go z ciekawości co może być nie tak. Nic nie jest ubrudzone, głowica/soczewka wygląda ok.
    W "oku" lasera widać coś wystającego białego - wydaje mi się, że to właśnie to powoduje zniekształcony obraz. Nie rozbierałem dalej, bo środek (układ scalony) jest zaklejony.

Tak świeci "goły" laser, bez żadnej głowicy itd:

Tak wygląda element z którego wydobywa się światło na głowice, widać w nim coś białego przysłaniającego dolną część.

Pytanie czy można to w jakiś łatwy sposób skorygować? Podejrzewam, że komuś kiedyś spadł i stało się coś takiego.
  • Poziom 1  
  • Poziom 28  
    Można wyciąć "kółko" z "prostokąta" ale wiązka nie będzie zbyt jednorodna. Nie w tej technologii.