Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakiej marki systemy wybrać.

14 Wrz 2019 22:10 729 21
  • OptexOptex

• Poziom 43  
    Sama marka to nie wszystko.
  • OptexOptex
  • Poziom 1  
  • Poziom 39  
    Paziu. napisał:
    dahua A novus.

Jak do użytku domowego (monitoring posesji) to dahua a jak do firmy to novus o ile cię taka odpowiedź satysfakcjonuje.

Paziu. napisał:
    Tyko podobno w dahule są częste włamania.

Na ich system to wszystko zależy od zabezpieczeń i sposobu przeciwdziałania takim włamaniom bo jeśli mowa o włamania do obiektów które są monitorowane przez ten sprzęt to ja takim plotkom bym nie wierzył złodziej jak chce się włamać to i tak się włamie. I to nie są na pewno włamania typu mission impossible
    Jakiej marki systemy wybrać.
    System monitoringu najlepiej zintegrować ( połączyć) z systemem alarmowym sam fakt zarejestrowania że ktoś wynosi coś z domu albo magazynu gdy ktoś jest zamaskowany i gdzie cała akcja może trwać max 5min to w wielu przypadkach zbyt krótki czas aby nawet ochrona mogła zareagować. Tu raczej chodzi o ubezpieczenie gdzie ubezpieczyciel wymaga aby był takowy system założony w przeciwnym razie odmówi wypłaty odszkodowania ale to i tak wszystko zawarte jest w umowie i wymogach ubezpieczenia mienia.
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    gradek83 napisał:
    Jak do użytku domowego (monitoring posesji) to dahua a jak do firmy to novus o ile cię taka odpowiedź satysfakcjonuje.

Bardzo interesująca opinia, czy możesz napisać skąd taki podział?

gradek83 napisał:
    Na ich system to wszystko zależy od zabezpieczeń i sposobu przeciwdziałania takim włamaniom bo jeśli mowa o włamania do obiektów które są monitorowane przez ten sprzęt to ja takim plotkom bym nie wierzył złodziej jak chce się włamać to i tak się włamie.

Ty tak na poważnie?
  • Poziom 39  
    Rysiek2 napisał:
    Bardzo interesująca opinia, czy możesz napisać skąd taki podział?

Głownie o ceny się rozchodzi oczywiście nie mówię że jak coś tańsze to że gorsze po prostu dahua i hikvision mają przystępniejsze te ceny dla zwykłego zjadacza chleba. A novus tani nie jest. W przedziale cenowym 100-200zł przykładowo na alledrogo tylko dwie kamery a dla DAHUA prawie 400.
    Rysiek2 napisał:
    Ty tak na poważnie?

Uwierz mi że nie ma idealnych sposobów jeśli jeden człowiek coś stworzył to znajdzie się i taki co złamie zabezpieczenia tak czy inaczej jak ktoś myśli że jest inaczej ja go od tej myśli nie mam zamiaru odwodzić.
    gradek83 napisał:
    Głownie o ceny się rozchodzi oczywiście nie mówię że jak coś tańsze to że gorsze po prostu dahua i hikvision mają przystępniejsze te ceny dla zwykłego zjadacza chleba. A novus tani nie jest. W przedziale cenowym 100-200zł przykładowo na alledrogo tylko dwie kamery a dla DAHUA prawie 400.

To co piszesz świadczy o bardzo małej wiedzy w temacie potencjału inwestorskiego użytkowników domowych oraz firm.
    Doradzę Ci: Nigdy klientowi nie mów o cenach dopóki on sam o nie nie spyta. Szczególnie wtedy gdy jego możliwości finansowe oceniasz nisko.

gradek83 napisał:
    Uwierz mi że nie ma idealnych sposobów jeśli jeden człowiek coś stworzył to znajdzie się i taki co złamie zabezpieczenia tak czy inaczej jak ktoś myśli że jest inaczej ja go od tej myśli nie mam zamiaru odwodzić.

Nie możliwe, nie ma idealnych sposobów?
    Kolego bardzo Cie proszę nie pieprz takich infantylnych "prawd" bo to nie jest grupa dla dzieci specjalnej troski. Zakładam, że robisz sobie żarty bo nie chcę uwierzyć aby ktoś z Poziomem 38 pisał toto na poważnie.
  • Poziom 39  
    Rysiek2 napisał:
    potencjału inwestorskiego użytkowników domowych oraz firm.

Wiem są bogaci ludzi gdzie cena nie ma znaczenia ale jak znajomy chciał sobie założyć monitoring w domu i usłyszał od montera cenę za tylko jedną kamerę to po prostu zrezygnował ja tematu nie chciałem się podejmować dla tego odesłałem go do firmy która mu to wyceniła.
    Rysiek2 napisał:
    Nigdy klientowi nie mów o cenach dopóki on sam o nie nie spyta. Szczególnie wtedy gdy jego możliwości finansowe oceniasz nisko.

To jak go przekonujesz do tego że jednak monitoring jest mu potrzebny i to co on by chciał jak najbardziej jest osiągalne ale...no i tu chcąc nie chcąc musisz tą kwestię CENY poruszyć... Koledzy z forum z tego co czytam nie chcą montować taniego sprzętu od firm krzak jakie sobie wypatrzył klient bo wiedzą że musieli by ciągle jeździć do kolesia i nic tylko w ramach gwarancji reklamować uszkodzony sprzęt mnie by to irytowało i osobiście i dla samej firmy było by to uciążliwe.

Rysiek2 napisał:
    Nie możliwe, nie ma idealnych sposobów?

Jak już pisałem powyżej.
    gradek83 napisał:
    jak ktoś myśli że jest inaczej ja go od tej myśli nie mam zamiaru odwodzić.

• Poziom 43  
    gradek83 napisał:
    Wiem są bogaci ludzi gdzie cena nie ma znaczenia

Kolego, mało wiesz...bogaty częściej poskąpi na porządny sprzęt niż przeciętny zjadacz chleba.
    @Paziu. Na rynku głównie Hikvision, BCS, Dahua, później Novus, Ganz.
    gradek83 napisał:
    To jak go przekonujesz do tego że jednak monitoring jest mu potrzebny

To on mnie przekonuje, że chce system i określa swoje potrzeby a nie ja jego.
    Moja rola to uczciwie mu wycenić materiał i robociznę z uwzględnieniem wszystkich uwarunkowań które spowodują, że zarówno dla niego jak też dla mnie nie będzie z eksploatacją problemów i system w pełni zaspokoi jego i moje oczekiwania.
    Można zadać pytanie co to znaczy uczciwie wycenić?
    Uczciwie to przede wszystkim ze znajomością swojego rzemiosła. Żaden pan Mietek czy inny gostek typu "będzie pan zadowolooony", któremu się wydaje, że posiada wiedzę gdyż pilnie komentuje posty na elektrodzie nie może tego zrobić uczciwie.
    Wynika to z faktu, że nie posiada wiedzy aby ogarnąć i prawidłowo ocenić choćby słabe punkty obiektu albo poziom zagrożeń.
    Uczciwe to nie znaczy tanio. Jeżeli klienta nie stać na propozycję (uczciwie wyliczoną) przez profesjonalnego instalatora
    to jest koniec rozmowy.
    Ja wiem, że współcześni "instalatorzy" (nawet o tym piszą bez ogródek) "najsamprzód" oceniają ile można skubnąć klienta. Potem dopiero dopasowują ofertę. To jest jednak zwykła kradzież, taka sama jak włamanie tylko trochę bardziej subtelna.
    Taka sama kradzież to proponowanie klientowi sprzętu niskiej jakości, faktycznie nie spełniającego jego oczekiwań, łatwego do neutralizacji lub przełamania, ponieważ daje klientowi złudne (nierzeczywiste) poczucie bezpieczeństwa.

• Poziom 43  
    Kolego - kamery dopasowuje się pod konkretne warunki, tu jedne mogą być lepsze od innych.
  • Poziom 39  
    Paziu. napisał:
    I nie chodzi mi tutaj o najtańsze tylko o najlepszej jakości dlatego pytam której firmy będzie najlepsze?

Przedstaw założenia projektowe takiego systemu danym przedstawicielom tych firm i zapytaj o możliwość realizacji takiej inwestycji.
    https://www.novuscctv.com/pl/kontakt-dz-handlowy
    http://pl.dahuasecurity.com/pl/contact.html

Bo równie dobrze mogę polecić ci firmę Bosch
  • Poziom 38  
    System ma składać się z 4000 kamer i dyskusja na forum? :D
    Paziu. napisał:
    Chodzi mi o kamery do systemu składającego się z około 4000 kamer ip.
    I nie chodzi mi tutaj o najtańsze tylko o najlepszej jakości dlatego pytam której firmy będzie najlepsze?

Paziu. napisał:
    Zastanawiam się nad wyborem pomiędzy dahua A novus.

Dla systemu integrującego 4000 kamer to rzeczywiście jedyna alternatywa :)

Zbych034 napisał:
    System ma składać się z 4000 kamer i dyskusja na forum?

Całkowicie uzasadnione zdziwienie :)
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    W kontekście tego systemu monitoringu na 4000 kamer?

Paziu. napisał:
    Chodzi mi o kamery do systemu składającego się z około 4000 kamer ip.
  • Poziom 17  
    Tak sobie czytam i zastanawiam się czy czasami rząd nie planuje jakiegoś przetargu :)
    1) Brak wiedzy w temacie - jest
    2) Upraszczanie sprawy do granic absurdu- 4000 kamer i pytanie która firma lepsza :D - jest
    3) Bo ma być tanio i dobrze - jest
    4) Zamiast zatrudnić kompetentne osoby - założenie " dopytam se w internecie i będę mądry" - jest

Na bank to jakaś rządowa agencja na 3 litery planuje inwestycję :D:D:D

(jeśli ktoś nie zauważył to to powyżej to sarkazm) ;)

Ale żeby nie było że nie pomogłem cokolwiek:

-dahua chiński producent, średnie wsparcie techniczne, kamery loteria - jedne bardzo dobre inne chłam, czasami te same modele produkowane w różnym okresie różnią się drastycznie jakością, włamy były na rejestratory ale wina 50/50 producent z instalatorem ( zła konfiguracja), aplikacje zbierają dane na temat użytkowników oficjalnie ( i nie wiadomo co nie oficjalnie wysyłają w świat)
    - novus - polski importer ( sam nie produkuje kamer) aktualnie ściąga tanie chińczyki dorzuca do niech dużą marżę i sprzedaje w zamkniętej sieci dystrybucji przez co "pilnuje" ceny, dobry serwis, cena mocno zawyżona w stosunku do jakości, są poukładani z projektantami wiec ich sprzęt gdzieś się sprzedaje

To powyżej to moje subiektywne opinie podparte doświadczeniem, ale możecie mieć inne. ;)
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    mirekq napisał:
    Na bank to jakaś rządowa agencja na 3 litery planuje inwestycję

Nie wiemy jaka to inwestycja można gdybać i nie powiedziane jest że ta ilość kamer będzie monitorowana na jednym tylko obiekcie . Monitoring tak obszerny zazwyczaj jest wymagany tam gdzie przebywa sporo ludzi lub towaru czyli Lotnisko, Dom handlowy, Szpital, Więzienie, lub nowo wybudowany Biurowiec a z racji tego że kolega z Warszawy a WARSZAWA to jeden wieli plac budowy tak więc i zapotrzebowanie na tego typu sprzęt na pewno jest.
    Paziu. napisał:
    siqura

Siqura jest spółką publiczną z siedzibą główną w Holandii i centralnym oddziałem w Stanach Zjednoczonych.
    Obsługują Lotnisko Poznań Ławica, Polska więc operują na naszym rynku.

https://siqura.com/contact/
    Nie widzę kontaktu z oddziałem w POLSCE może po prostu go nie ma albo jest pod firma reprezentująca i chyba jest to :
    Firma C&C Partners, jako członek TKH, jest generalnym przedstawicielem marki TKH Security Solutions na polskim rynku.

W 2011 roku firma została przejęta przez TKH Solutions, a nazwa została następnie zmieniona na Siqura BV
    Posiadają fabrykę w Polsce
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne