Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Latitude - Kamera cofania podłączona prawidłowo, działa ale przez pierws

michu0074 15 Sep 2019 08:55 1530 2
Computer Controls
 • #1
  michu0074
  Level 2  
  Witam,
  przeglądałem forum i pozostałe w sieci ale podobnego problemu nie znalazłem.

  Posiadam samochód marki Renault Latitude model 2011 (dosyć specyficzny), zamontowana w nim została stacja multimedialna GMS EVO 1981 (przez specjalistę - i przyznam działała dobrze), zdecydowałem się samodzielnie zamontować kamerę cofania - kupiona przez allegro, (kamera z ramką na tablicę samochodową).

  Podłączenie - zasilanie podłączyłem do światła cofania, jak również kabel wyzwalający kamerę (czerwony do plusa od światła cofania), przewód kamery do przewodu przedłużającego (żółty), z drugiej strony (po stronie stacji multimedialnej) przewód wyzwalający podłączyłem do niebieskiego kabelka REVERSE CONT, a żółty od kamery do jedynego pasującego (CAM VIN). Informacje o podłączeniu dostałem od producenta radia z którym się skontaktowałem i takowe połączenie miałem wykonać.

  Problem którego post dotyczy to działanie kamery, zarówno na postoju oraz po uruchomieniu silnika, gdy wrzucam bieg wsteczny, kamera się załącza na ekranie, działa świetnie, ale przez pierwsze 5-6 sek. po czym ekran robi się czarny (następuje jakby wyłączenie stacji multimedialnej i sama wstaje ale po 2-5 min).

  Napięcie w światłach cofania według miernika to 13,72V (nie skacze).

  Czytałem o problemach z przekaźnikami, że kamery działają przy wyłączonym silniku, a po włączonym jest problem z zakłóceniami. Tutaj sytuacja wygląda trochę inaczej.

  Prosiłbym o wyrozumiałość - z racji pierwszego posta, jeżeli coś trzeba poprawić to proszę dać znać, z góry również dziękuję za odpowiedź.
 • Computer Controls
 • #3
  michu0074
  Level 2  
  Dziękuję za odpowiedź,
  też się nad tym zastanawiałem ale z tego co zauważyłem dłubiąc w stacji, gdy odłączę kabel video, a zostanie podłączony ten tzw. trigger (kabel wyzwalający kamerę), dzieje się dokładnie ta sama sytuacja (kabel jest puszczony jedną żyłą do stacji multimedialnej), bez podłączenia kamery stacja jest zawieszana. Czy to też może oznaczać że jest to wina kamery ?