Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nie działa internet. modem-> router->swich -> laptop

jozek.sydney 15 Sep 2019 12:21 186 2
 • #1
  jozek.sydney
  Level 2  
  Witam,

  nie działa mi internet na koncu lini. Połaczenie jest takie: modem-> kabel ->router tp-link archerVR1600v->kabel -> gniazdko w scianie-> kabel biegnacy do innego pokoju zakonczony zlaczem rj45 wpięty w switcha -> ze switcha kabel do gniazdka w scianie w innym pokoju -> gniazdko w scianie-> kabel-> laptop/tv
  Czy mozecie mi powiedziec czy kable miedzy routerem a gniazdkiem w scianie i gniazdkiem w scianie i tv lub laptopem musza byc proste czy przekrosowane lub jeden i drugi?
 • #2
  zjo
  Level 27  
  Proste. Chociaż w zdecydowanej większości urządzeń nie ma to obecnie znaczenia. Podepnij laptop bezpośrednio do modemu, jeśli łącze będzie działać przesuwaj się coraz dalej. U dostawcy wszystko w porządku?
 • #3
  jozek.sydney
  Level 2  
  Tak. Połaczenie modem -> router -> laptop wszystko działa. Dopiero jak z routera wpinam w gniazdko w scianie i przysylam sygnal do switcha na górze i dalej ze switcha do gniazdka w scianie i potem do laptopa to w laptopie nie odbieram sygnalu. Dzieki za odpowiedź. Jutro sprawdze kable testerem i wszystko po kolei od pierszego gniazdka w ścianie.