Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę] Zlecę wymianę NAND w TV Philips 24PHH4000/88

ja12345ja 15 Wrz 2019 16:50 270 0
    ja12345ja
    Poziom 1  
    Witam,
    mam problem z telewizorem Philips 24PHH4000/88. Nr seryjny FZ3A1704064848.
    Telewizor ma 2 lata i 4 miesiące, nie ma gwarancji.
    Telewizor samoczynnie się restartował po wyłączeniu go pilotem lub przyciskiem z boku telewizora. To samo, gdy wciskałem zielony przycisk na pilocie w trakcie przeglądanie elektronicznego spisu kanałów EPG. Działo się to w zasadzie od razu, ok. 1-2 sekund po wyłączeniu.
    Próbowałem naprawić sytuację aktualizacją ze strony Philips - TPN151E_000.000.002.530_PHP_2K15_EU_CTV
    Nic to nie dało, było bez zmian.
    Postanowiłem przywrócić ustawienia i zainstalować telewizor ponownie.
    Zrobiłem kopię listy kanałów na pendrive`a. Przywróciłem telewizor do wstępnych ustawień, zainstalowały się kanały.
    Telewizor wyłączyłem pilotem. Nie włączył się. Czyli jest ok. Włączam ponownie, a tu niestety ciemny ekran, nic się nie dzieje, jest podświetlenie, brak komunikatów. Dysk usb był w środku.
    Wyłączyłem telewizor wyjąłem dysk USB i uruchomiłem ponownie.
    To samo brak obrazu, jest podświetlenie, dźwięk jest, kanały mogę zmieniać, wszystko ok, poza obrazem. Podświetlenie jest, brak komunikatów systemowych, brak ekranu powitalnego.

Zgłosiłem sprawę do Philips i od wsparcia otrzymałem link do pliku TPN151E_000.000.002.530_PHP_2K16_EU_CTV_autorun.upg.zip
    wraz z instrukcją jak to uruchomić. Niestety nic się nie działo, kontrolka standby nie migała. Jak uruchomiłem wg instrukcji plik TPN151E_000.000.002.530_PHP_2K15_EU_CTV aktualizacji ze strony, kontrolka migała, jednak nie pomogło to i telewizor wciąż jest ciemny.

Proszę o informację, czy awaria spowodowana aktualizacją firmy Philips jest do usunięcia we własnym zakresie? Czy trzeba oddać tv do serwisu? Jaki jest ew. koszt naprawy?

Wyczytałem, że to prawdopodobnie pamięć.
    Telewizor w Warszawie.
    Mogę ew. wysłać płytę.
    Proszę wziąć pod uwagę, że to mały tani telewizor... 8-O
    Adam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo. Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).