Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka Ariston WDG 8640 b eu - stukanie bębna z minimalnym obciążem

15 Wrz 2019 20:27 312 6
  • Poziom 2  
    Witajcie,
    mam problem z pralko-suszarką hotpoint ariston WDG 8640 b eu. Pralka niemiłosiernie stuka, jak w niej znajduje się pranie. Stukanie raczej pochodzi z bębna. Dziwne jest to, że jak się włączy bez obciążenia to nic nie stuka. Wystarczy włożyć 1 ręcznik i znowu stuka niemiłosiernie (wystarczy minimalne obciążenie). Łożyska nie mają luzu. Filmik w załączniku.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Wygląda na to, że przyczyna jest ta sama: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3486472.html
    Zbiornik jest zgrzewany więc brak części zamiennych by dokonać naprawy: https://north.pl/czesci-do-pralko-suszarek/cz...hotpoint-ariston,441,WDG8640BEU,m2753549.html
    Na odległość na 100% sprawa nie jest przesądzona. Musisz zacząć od zdemontowania paska napędowego pralki i oględzin pracy bębna podczas kręcenia ręką bębnem. Przy pewnej dozie szczęścia może zakończy się na wymianie łożysk bębna.
  • Poziom 2  
    Widziałem ten temat i też mam wrażenie, że to może być podobna usterka. Tylko wydaje mi się, że dźwięk jest zupełnie inny.
    Rozbierałem, łożysko jest ok. Jak się ręką kręci bębnem nic nie słychać , bęben też o nic nie ociera. Najgorsze, że ta pralka nie jest strasznie stara, szkoda ją wyrzucać ;)
  • Poziom 39  
    Jak kolega rozebrał łożysko? Jakie łożysko? By dostać się do łożysk bębna trzeba rozciąć zbiornik. Można jeszcze się przyjrzeć w jakim stanie są amortyzatory pralki, ale przynajmniej jeden musiałby być zajechany na amen by powstawały takie dźwięki więc jest to wątpliwe by to było powodem.
  • Poziom 2  
    Kenworth 18 napisał:
    Jak kolega rozebrał łożysko? Jakie łożysko? By dostać się do łożysk bębna trzeba rozciąć zbiornik. Można jeszcze się przyjrzeć w jakim stanie są amortyzatory pralki, ale przynajmniej jeden musiałby być zajechany na amen by powstawały takie dźwięki więc jest to wątpliwe by to było powodem.

Łożyska nie rozebrałem, ale sprawdzałem czy nie ma luzu po zdjęciu koła pasowego, i ten wałek ani drgnie. Amortyzatory działają bez zarzutu, choć jak patrzę jak są zrobione to się dziwie, że działają :) Wszystko wskazuje, na to, że pękł ten krzyżak w środku. No nic, to chyba zostanie w domu jako suszarka :)
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Warto złapać za krawędź bębna i co kawałek ciągnąć góra-doł i jeśli krzyżak pękł to w powinno się wyczuć luz w pewnym momencie.
    Niestety to jest olbrzymia wada zbiorników zgrzewanych, że by dostać się do łożysk trzeba rozcinać zbiornik a jeśli uszkodzeniu ulegnie krzyżak to nie występuje jako część zamienna.
    Uroki pseudo ekologicznego trendu obecnych czasów.
  • Poziom 2  
    I właśnie jak się tak robi to czuć minimalny luz, więc temat jest już zamknięty. Wielkie dzięki za pomoc!