Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie otwieraniem bramy z domofonu ACO UP800V

15 Wrz 2019 21:33 105 2
  • Poziom 22  
    Dzień dobry.

Mieszkam na zamkniętym małym osiedlu kilkunastu domów jednorodzinnych. Posiadam domofon ACO UP800V. Z jego poziomu dusząc na kółeczko na środku jest możliwość otwierania bramy wjazdowej na osiedle, jednak tylko w momencie zainicjowania połączenia przez kogoś kto stoi przy bramie. Często zdarza się, że goście przyjeżdżają w odwiedziny i niewygodne jest, żeby wysiadali z auta i dzwonili do mnie domofonem co dopiero pozwoli na otwarcie bramy. Posiadam oczywiście pilota do sterowania tą bramą SOMMER TX02-868-2 jednak odległość od bramy to około 50m i trzeba się nieźle nagimnastykować, żeby otworzyć nim bramę z tej odległości.

Docelowo szukam rozwiązania otwierania bramy z poziomu smartfona. Mam do tego instalację alarmową JABLTORON, którą sam zakładałem i moduł sterowania PG, który mógłbym podłączyć właśnie do domofonu lub pilota? (jeśli miałby lepszy zasięg). Działa już w ten sposób elegancko brama garażowa w samym domu z racji tego, że mam dostęp do napędu mojej bramy. Przy bramie wspólnej na osiedlu nie chciałbym grzebać.

Jakieś propozycje?
    https://www.montersi.pl/pliki/up800-instrukcja-21020.pdf
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    krzychosk napisał:
    Jakieś propozycje?

Jedyna sensowna to dogadać się z osobą która zarządza tą bramą i domofonem no i firmą która je instalowała/serwisuje, zapewne między miejscem gdzie sterowana jest brama z domofonu (prawdopodobnie panel bramowy domofonu) a Twoim unifonem da radę wygospodarować 2 wolne żyły do sterowania bramą.
  • Specjalista Domofony
    kood napisał:
    krzychosk napisał:
    Jakieś propozycje?

Jedyna sensowna to dogadać się z osobą która zarządza tą bramą i domofonem no i firmą która je instalowała/serwisuje, zapewne między miejscem gdzie sterowana jest brama z domofonu (prawdopodobnie panel bramowy domofonu) a Twoim unifonem da radę wygospodarować 2 wolne żyły do sterowania bramą.

Jeżeli nie uda się wygospodarować tych 2 wolnych żył, to można to zrobić spokojnie też po żyłach liniowych, ale do tego potrzebna jest, tak jak sugeruje kol. kood, firma zajmująca się tym systemem, bo robi się to z poziomu panela, a nie unifonu.

Pozdrawiam