Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak dostać się do parownika w Seat Leon 1m?

16 Wrz 2019 07:12 108 9
  • Poziom 3  
    Dzień dobry. Chciałbym wyczyścić parownik w moim leonie., ale nie wiem jak się tam dostać. Proszę o pomoc, bo już nie wiem co zrobić z tym smrodem z tych wentylatorów. Serwis klimy zrobiony i dalej to samo...
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Jedyna opcja to jego wyjęcie , wyczyszczenie razem z obudową i złożenie.

Jak się nie ozonuje co roku to tak jest.
  • Poziom 3  
    Tak chce zrobić. Nie wiesz gdzie on się znajduje? Seat Leon 1m 2000 rok?
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Deskę ściągniesz to wszystko Ci się rozjaśnia...
  • Poziom 3  
    Wyjąłem schowek i dalej nie widzę tego parownika.. Trzeba całą deskę zdjąć?
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Nie inaczej. Bo musisz wyciągnąć cały nawiew wtedy go rozlozysz na części .. Oczywiście klima pusta..

Sa łuchy że da się ściągnąć polowe nie ruszając nagrzewnicy części ale można polamac tylne zatrzaski jak i ich nie zamontujesz spowrotem..

Też można i bez ściągania deski ale to gimnastyka dla ludzi o dobrym kręgosłupie z gumy
  • Poziom 3  
    To nieciekawie.. Myślałem że jest łatwiejszy dostęp jednak. Klima tyle co nabita i serwisowana. Widzę że bez specjalisty się nie obejdzie.. Dzięki za podpowiedź

Dodano po 25 [minuty]:

A jest możliwość wyczyszczenia tego
    (np. Bizolem C-30) bez wyjmowania całej aparatury? W którym miejscu dokładnie jest ten parownik?
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Jak ściągniesz wiatrak nadmuchu to ciut głębiej już go ujrzysz.. On jest zaraz za wentylatorem jakieś 15-20cm nawet można zobaczyć czy jest czysty czy zasyfiony...
  • Poziom 3  
    Dzięki za pomoc! Pozdrawiam!
  • Poziom 43  
    Jak zabite martwą materią to nic nie pomoże. To nie jest brudne tylko pełne syfu typu liście robaki, na tym rosną grzyby.