Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technik elektryk - Dolnośląskie (Jelenia Góra)

16 Wrz 2019 12:56 162 2
  • Poziom 11  
    Witam, jestem po liceum ogólnokształcącym wraz z maturą, chciałbym zostać technikiem elektrykiem, na studia się nie wybieram (jestem po rezygnacji). Gdzie najlepiej pójść, żeby w miarę szybko i tanio (a najlepiej szkoła za darmo) wykształcić się na technika elektryka? Czytałem o KKZ na technik elektryk (kwalifikacje e7, e8, e24), ale u mnie w mieście nigdzie nie mogę znaleźć dobrej oferty, jak już to są na inne kwalifikacje a podpisane nadal jako technik elektryk (nie kumam dlaczego i czym to się różni). Czy ktoś wie może gdzie w Jeleniej Górze jest taka szkoła? Najlepiej zaocznie. Pozdrawiam i z góry dzięki
  • Specjalista Sieci, Internet
    Te kwalifikacje już nie obowiązują, teraz są inne. EE, czy jakoś tak.
    Natomiast szkoda Twojego czasu na takie kursy. Żeby uzupełnić w pełni poziom liceum, do wiedzy technika elektryka, to potrzebujesz minimum 2,5 roku w trybie dziennym. Kursy są krótsze i jeszcze wieczorowe, niektóre "uczelnie" nawet służą "pomocą" na egzaminie. Zdasz taki kurs, pójdziesz do pracy i będzie śmiesznie z Twoją wiedzą. To samo masz po liceum. Idź do roboty na budowę, nabierz ogłady a jak Ci zawód spasuje, to idź na DOBRĄ uczelnię, ale zaocznie.
  • Poziom 11  
    Dzięki za odpowiedź! Akurat tak się złożyło, że zrobiłem dokładnie tak jak napisałeś. Znalazłem pracę jako pomocnik elektromontera, mam nadzieję, że tam nauczę się na prawdę dużo, a z czasem będę podnosił swoje kwalifikacje. :) Pozdrawiam