Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Karta sieciowa Wifi do Win10

16 Wrz 2019 13:16 135 11
  • Poziom 9  
    Płyta MSI B450-A PRO
    Router Netgear WGR614
    System Win10
    W załączniku jest plan rozłożenia sprzętu - przepraszam za niechlujność.

Potrzebuję karty sieciowej do WiFi. Najlepiej z anteną na kablu żeby obudowa komputera mogła stać w jednym miejscu.

Rozważam między tymi modelami.
    Asus AC1200 Dualband (PCE-AC55BT)
    Gigabyte GC-WB1733D-I (GC-WB1733D-I)

Potrzebuję łącza do wysyłania dużych plików graficznych, a z gier to Cities Skylines.
    Dziękuję z góry za wszelkie sugestie i porady.
  • PCBway
  • Poziom 43  
    Kim777 napisał:
    Router Netgear WGR614

Kim777 napisał:
    Rozważam między tymi modelami.
    Asus AC1200 Dualband (PCE-AC55BT)
    Gigabyte GC-WB1733D-I (GC-WB1733D-I)

Poważnie?
    Karty sieciowe za grubo ponad 100 zł do routera w cenie złomu z radiem G?

Jeśli jednak pytasz o kartę wifi, to ten Asus (sam takowy mam i rewelacja).
  • Poziom 9  
    KOCUREK1970 napisał:

Poważnie?
    Karty sieciowe za grubo ponad 100 zł do routera w cenie złomu z radiem G?

Jeśli jednak pytasz o kartę wifi, to ten Asus (sam takowy mam i rewelacja).

Wiem że to szrot, ale biorę kartą z perspektywą przeniesienia się do innego pomieszczenia z lepszym netem.

Dzięki :)
  • PCBway
  • Poziom 43  
    Nie, absolutnie nie :D .
    Bardziej tu idzie o to, że na stronie www Asusa są do tej karty sterowniki już leciwe, a i często płytki CD/DVD dodawane do kart z softem świeżością softu nie grzeszą.
  • Poziom 9  
    KOCUREK1970 napisał:
    Nie, absolutnie nie :D .
    Bardziej tu idzie o to, że na stronie www Asusa są do tej karty sterowniki już leciwe, a i często płytki CD/DVD dodawane do kart z softem świeżością softu nie grzeszą.

Płyty? Toż to starożytna technologia. Prędzej bym ściągnął ze strony producenta. Ale dobrze wiedzieć, że Intel też je daje.
    Jeszcze raz wielkie dzięki :)
  • Poziom 43  
    Kim777 napisał:
    Płyty? Toż to starożytna technologia. Prędzej bym ściągnął ze strony producenta.

Kiedy by nie było płytki to z czego pobierzesz, zainstalujesz sterownik jak jeszcze net nie działa :D .
  • Poziom 9  
    KOCUREK1970 napisał:
    Kim777 napisał:
    Płyty? Toż to starożytna technologia. Prędzej bym ściągnął ze strony producenta.

Kiedy by nie było płytki to z czego pobierzesz, zainstalujesz sterownik jak jeszcze net nie działa :D .

Z pena ;) Nie jestem jedynym, który korzysta z tego "rutera". A jak nie, to z telefonu po kablu prześle.
    Dam se radę, nawet jak nie mam napędów w lapku i PCie :p

Temat uważam za zamknięty.
    Dziękuję za pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Zdecydowanie Gigabyte GC-WB1733D-I. Ten Asus jest na przestarzałym chipsecie. Intel 7260 jest chipsetem pierwszej fali, nie obsługuje w pełni np. beamformingu (to że w standardzie 11ac jest, nie znaczy, że tą funkcję zaimplementowano w chipsecie).
  • Poziom 43  
    @Nagus
    Zanim Autor w ogóle wykorzysta potencjały obydwu kart, to i tak pojawią się inne, lepsze - by zadowolić każdego, proponuje wybrać kartę tańszą, bo obydwie mają możliwość zmiany karty sieciowej na PCB.
    Pojawią się nowe, lepsze, można zawsze zakupić i podmienić.
  • Poziom 9  
    Ostatecznie zdecydowałem się na kartę Gigabyte GC-WB1733D-I (GC-WB1733D-I), ma nowszy chipset od Asusa.
    Dziękuję za pomoc

Temat można zamknąć.