Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak skonfigurować routery, aby chodziły w trybie AP Clienta/WISP

16 Wrz 2019 13:47 438 22
  • Poziom 4  
    Witam. To mój pierwszy post na forum, na komputerach troszkę się znam, ale tym razem sprawa przerosła moje możliwości , proszę więc o wyrozumiałość.

Posiadam dwa routery:
    1. Router główny od Internetu światłowodowego - jest to jakiś Huawei, ale nie znam modelu, bo dostałam go od dostawcy Internetu, wszystkie napisy na nim są po chińsku. Router ten mam podłączony kablem do komputera stacjonarnego, oprócz tego rozsyła WiFi po domu.
    2. Router Edimax LT-6408n - ponoć nadaje się do takiego zastosowania, do jakiego go potrzebuję. Jeszcze nie jest podłączony, dopiero chcę go podłączyć.

Co chcę zrobić:
    1. Skonfigurować Edimaxa tak, by odbierał Internet bezprzewodowo od głównego routera Huawei i przekazywał go po kablu do rejestratora (rejestrator nie ma WiFi, musi mieć Internet po kablu)
    2. Nie mogę podłączyć rejestratora bezpośrednio kablem do głównego routera, bo urządzenia stoją w zupełnie innych częściach domu i procedura wymagałaby wiercenia przez sufit i przeciągania kabli.

Co już robiłam:
    1. Konfigurowałam WISP w ustawieniach Edimaxa wg instrukcji routera (na komputerze stacjonarnym z Windowsem 7) - komputer Edimaxa wykrywa, Edimax wykrywa moją sieć, a mimo tego z Internetem się nie łączy.
    2. Próbowałam dostać się do ustawień głównego routera Huawei, ale się nie da. Jak wpisuję adres routera w przeglądarkę, to nic się nie dzieje (dla porównania w Edimaxie wszystko jest bez problemu). Nie wiem, czy dostawca Internetu zablokował mi możliwość grzebania w ustawieniach czy co, ale próbowałam w różnych przeglądarkach i nic.
    3. Przegrzebywałam Internet w poszukiwaniu rozwiązania i samodzielnie wypróbowywałam różne ustawienia w panelu konfiguracyjnym routera Edimax

Załączam screen z zakładki konfiguracji WISP
  • Poziom 4  
    DriverMSG napisał:
    Zrób zdjęcia routera i pokaż.

DriverMSG napisał:
    Jaka jest adresacja IP routerów?

Jak to sprawdzić?
  • Poziom 4  
    jimasek napisał:
    Jesteś pewny że ten Edimax posiada WISP-a?

WISP-a na pewno posiada, zresztą jak widać na załączonym w pierwszym poście screenie ;) Nawet w instrukcji jest jak skonfigurować WISP
  • Admin grupy komputery
    WikaWX napisał:
    Jaka jest adresacja IP routerów?

Jak to sprawdzić?

Np.
    - W konsoli CMD po wpisaniu: ipconfig /all
    - W właściwościach połączenia sieciowego
    - W programach pomocniczych (Aida64 itp).

WikaWX napisał:
    wszystkie napisy na nim są po chińsku
    Jakoś nie wszystkie.
    Masz tam kolejno model, adres ip konfiguracji routera, login, hasło, nazwa sieci WIFI 2,4 i 5 GHz, klucz sieciowy WIFI.
    Jest też bar kod do zeskanowania z adresem supportu routera.

Odnośnie IP Edimax, to już się na niego logowałeś, więc w nim możesz sprawdzić jak ma ustawione adresy IP.
  • Poziom 4  
    Załączam screeny z konsoli CMD Huaweia i Edimaxa
    Huawei:

Edimax
  • Poziom 4  
    jimasek napisał:
    Jak rozumiem siec jest widoczna na Edimax-ie po skanowaniu, łączysz się z nią i wpisujesz poprawne hasło z Huaweii-a?

Dokładnie. W ustawieniach Edimaxa klikam Skanuj, znajduje moją sieć, wpisuję hasło (próbowałam zarówno hasło z Huaweia jak i moje do WiFi, bo nie wiedziałam które), zapisuję ustawienia no i na ikonce połączenia z internetem wyświetla się żółty wykrzyknik.
  • Poziom 4  
    DriverMSG napisał:
    Na początek pasowałby ustawić routerom wspólną pulę IP.
    Sprawdź, czy do Huawei zalogujesz się adresem 192.168.100.1

Wyświetliło mi się okno logowania do routera, tylko że nie mogę się zalogować, bo login albo hasło niepoprawne. Próbowałam różnych kombinacji - danych z tyłu routera oraz domyślnych danych logowania znalezionych do tego modelu w internecie
  • Poziom 4  
    jimasek napisał:
    Wpisujesz hasło do wifi bo z tą siecią się łączysz.

No właśnie jak wpisuję hasło do WiFi to też nic... :|
  • Poziom 4  
    jimasek napisał:
    pokaż tą zakładkę status z Edimax-apo połączeniu się z siecią Huaweii-a.

Jak skonfigurować routery, aby chodziły w trybie AP Clienta/WISP Jak skonfigurować routery, aby chodziły w trybie AP Clienta/WISP
  • Poziom 4  
    jimasek napisał:
    Masz cały czas tryb AP a nie WISP!? Więc jak to jest?

Tu akurat nic nie było ruszane. Tak to wygląda w ustawieniach sieci bezprzewodowej: Jak skonfigurować routery, aby chodziły w trybie AP Clienta/WISP
  • Poziom 4  
    jimasek napisał:
    Router musi działać jako WISP czyli odbiornik a nie jako AP.

Wiem, ale nie wiem, jak to przestawić. W ustawieniach nie znalazłam opcji, żeby jakkolwiek zmienić ten tryb z AP na WISP
  • Poziom 4  
    WISP mogę ustawić tylko w zakładce WAN, co oczywiście zostało zrobione w pierwszej kolejności.
    WISP jest ustawione na Włącz, ustawienia oczywiście zapisane. Po zapisaniu ustawień router się przez kilkadziesiąt sekund restartuje, potem wraca z powrotem do panelu ustawień. Mam ikonkę połączenia internetu z żółtym wykrzyknikiem, internetu brak
  • Specjalista Sieci, Internet
    Jaki masz wtedy adres na WAN? Powinien być nadawany przez serwer DHCP routera światłowodowego.