Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hammer Plus - kopiowanie książki tel. z uszkodzonym wyświetlaczem

16 Sep 2019 18:53 390 8
 • Power inverters specialist
  Witam, mój Hammer Plus z Biedronki (2016) ma uszkodzony wyświetlacz - jest białe podświetlenie bez treści. Ma ktoś pod ręką taki sam? Chciałbym w ciemno zrobić kopię kontaktów na karcie SD, bo nie aktualizowałem 3 m-ce. Może mnie ktoś poprowadzić? Na pewno po załączeniu zasilania prawy funkcyjny tuż pod ekranem "Kontakty", a potem? Proszę o sekwencję typu: prawy funkcyjny, lewy funkcyjny, joystick dół, dół, ok, ok..... Wiem, że kopiowanie trwa nawet pół minuty, zaczekam.
  Karta SD jest widziana, mogę się połączyć z telefonem przez usb, pliki na karcie SD są normalnie dostępne, pliki w telefonie są jakieś dziwne, większość katalogów w telefonie jest pustych (zawsze tak było, mam backup z maja). Czy tak mógłbym wyciągnąć książkę telefoniczną z telefonu i skonwertować jakoś do czytelnej postaci? A smsy pamiątkowe? Pewnie nie do odzyskania, musiałbym każdy z osobna kopîować na czystą kartę gsm, z telefonu ich nie wyciągnę przez usb?
 • Helpful post
  Moderator of GSM
  bonanza wrote:
  Na pewno po załączeniu zasilania prawy funkcyjny tuż pod ekranem "Kontakty", a potem?

  A potem lewy funkcyjny, następnie joystick do góry 1 raz, wciskasz OK następnie joystick do góry x2. Wciskasz OK i potwierdzasz lewym funkcyjnym.

  Dodano po 1 [minuty]:

  Ewentualnie próbuj za pomocą tego opisu i programu: http://cellphonerepairtutorials.blogspot.com/.../07/download-china-phone-pcsuite-and-cpu.html
 • Power inverters specialist
  Wielkie dzięki! Chyba zadziałało, bo plik .vcf jest innej wielkości, niż był i ma datę 01/01/15 00:01. Wcześniej wyklikałem parę razy ok, aby zatwierdzić wskazania czasu i daty, dałem czerwoną słuchawkę i ponownie odblokowałem lewymi przyciskami. Następnie Twoja sekwencja.
  Plik .vcf jest widoczny tylko w xp, pod win10 go nie widzę, choć mam zaznaczone wszystkie opcje widoczności plików.
 • Power inverters specialist
  Kartę włożoną w telefon i pamięć wew. odczytywałem przez kabelek usb po kliknięciu na ślepo "połączenie usb". W win 10 mam widok plików ukrytych i rozszerzeń nazw i wszystko, co się da. Ale pod win xp widzę .vcf, jak kliknę to bez końca prezentuje mi kolejne kontakty, więc najwyżej spiszę ręcznie. Ale mam nadzieję, że Hammer Patriot +, który zamówiłem, odczyta je z karty.
 • Helpful post
  Moderator of GSM
  Próbuj sama kartę bezpośrednio w czytniku. W nowym telefonie też powinno się odczytać bo wygląda, że to bardzo podobne modele.
 • Power inverters specialist
  Kartę luzem czytam bez problemu, ale chciałem uratować jeszcze parę smsów z telefonu. SMS-ów na kartę SD zbiorczo w tym modelu chyba się nie da, a pojedynczo na kartę gsm na ślepo słabo to wygląda.
  W każdym razie jeszcze raz wielkie dzięki za sekwencję kopiowania książki, zadziałało bezbłędnie.
 • Moderator of GSM
  Nie widzę opcji kopiowania na kartę SD smsów. Smsy skopiujesz programem China Phone PCSuite MTK. Z tym że różnie z tym bywa i nie zawsze chce działać.
 • Power inverters specialist
  No i ikupiłem Patriota+ i nie jestem zachwycony. Niektóre rzeczy poprawione względem H+, inne zepsute. Nie można obrócić obrazka, aby pasował do ekranu, trudno coś zobaczyć. Nie mogę przypisać dzwonka mp3 do poszczególnych kontaktów, ale mogę ustawić jeden mp3 jako dzwonek domyślny, czyli widzi je we właściwym katalogu. Zegarek maleńkimi cyframi w rogu, a data na ćwierć ekranu. Nie ma symbolu dzwoneczka na ekranie, gdy jest zazbrojony budzik. W starym z głównego ekranu naciskałem 3x dwójkę "BABcia", 3-9-4 "DZIadek". Mam w rodzinie Monikę: 6-6-6, bardzo wygodne było. Taka namiastka T9, wyszukiwał pasujące kontakty. Teraz muszę wejść w kontakty i wybierać litera po literze. Latarka słaba, ale wiedziałem, że H+ miał najmocniejszą. Lampa błyskowa też ledwo świeci. Cztery lata modelowe różnicy i coś pozmieniali, ale chyba nie wszystko na lepsze.
  Kontakty wczytało po zmianie nazwy pliku na SD z ~vcard.vcf na Contacts.vcf.