Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung tv ue55k5579 - Brak obrazu - Pod¶wietlenie działa - DĽwięk Działa

exille 16 Sep 2019 19:41 1413 18
    exille
    Level 2  
    Witam, mam taki problemik z telewizorem samsung ue55k5579. Tak jak w temacie Brak obrazu - Pod¶wietlenie działa - DĽwięk Działa.
    Czytaj±c inne tematy za forach postanowiłem zamówić t-con. Aczkolwiek po wymianie na nowy nic się nie zmieniło.. Dodam że na matrycy nie ma widocznych artefaktów typu pasy czy linie. Telewizor przestał działać z dnia na dzień, jest ¶wieżo po zakończeniu gwarancji..
    ssss
    Level 36  
    Albo plyta glowna albo matryca tez juz mialem.
    lisek
    Service technician RTV
    Model z 2016 oparty o
    - main na pcb(textolit) BN41-02534B
    -* CPU: SDP1415 Hawk-MF, SPI Flash 25Q41BSIG
    *zależnie od bogactwa modelu przyjmuje potem nr.BN94-11xxxxxx

Po innych wej. Scart,HDMI ...też brak sygnału
    exille
    Level 2  
    lisek wrote:
    Model z 2016 oparty o
    - main na pcb(textolit) BN41-02534B
    -* CPU: SDP1415 Hawk-MF, SPI Flash 25Q41BSIG
    *zależnie od bogactwa modelu przyjmuje potem nr.BN94-11xxxxxx

Po innych wej. Scart,HDMI ...też brak sygnału

Szczerze mówi±c cała logika telewizora raczej sprawna. Tzn. płyta główna, wieczorem (jak jeszcze był sprawny) był ogl±dany netflix i do chwili obecnej po wł±czeniu tv nadal słychać że co¶ tam leci. Aczkolwiek brak obrazu, jedyne co się dzieje to pod¶wietlenie zmienia natężenie, ale to przez opcję dynamicznego pod¶wietlenia.

Może ma kto¶ do¶wiadczenie i mógł by mi wskazać elementy które najczę¶ciej się zużywaj±, zdaję sobie sprawę że może chodzić nawet to malutki tranzystorek, ale nie wiem od czego zacz±ć i w jakiej sekcji szukać usterki.. A liczyłem na prost± wymianę t-cona..

Dodano po 3 [minuty]:

banmar_2005 wrote:
    Sprawdziłe¶ drogę zasilanie w matrycy? może co¶ z zasilaniem w matrycy.
    Jak zachowuje się matryca? ¶wieci na biało potem ciemnieje z plamami?

Jedyne co się dzieje to pod¶wietlenie zmienia intensywno¶ć dynamicznie, zależnie od tego co akurat powinno być wy¶wietlane.

lisek
    Service technician RTV
    Co masz jak odł±czasz przemiennie tasiemki ze złacz T-con (te idace do matrycy) ?

p.s
    Masz "zakrzywion± " matrycę?
    Napisz jej nazwę.
    exille
    Level 2  
    lisek wrote:
    Co masz jak odł±czasz przemiennie tasiemki ze złacz T-con (te idace do matrycy) ?

p.s
    Napisz jej nazwę.

Jak odł±czę lew± to na matrycy pojawiaj± się pionowe szerokie różnokolorowe pasy, które jak by zmieniaj± się, jak odł±czę praw± to połowa matrycy jest ciemniejsza ale żadna z połów nic nie wy¶wietla.

Je¶li chodzi o nazwę matrycy zrobię edit za jak±¶ chwilę.

Dodano po 20 [minuty]:

lisek wrote:

Napisz jej nazwę.

Matryca nie jest zakrzywiona.
    Tu jest chyba model/numer matrycy "CY-KK055BGHV1H"
    lisek
    Service technician RTV
    Przykładowa cena Link

Dotyczy
    CY-KK055BGHV1H
    CY-KK055BGHV3H
    CY-KK055BGHV2H
    z tym T-con
    exille
    Level 2  
    lisek wrote:
    Przykładowa cena Link

Dotyczy
    CY-KK055BGHV1H
    CY-KK055BGHV3H
    CY-KK055BGHV2H
    z tym T-con

Czyli my¶lisz że jednak matryca do wymiany tak, t-con raczej odpada ponieważ wczoraj zamontowałem nowy. Kurcze liczyłem że uda się to jako¶ naprawić niskim kosztem. Co ewentualnie mógł bym jeszcze posprawdzać, mogę podesłać zdjęcia zasilacza czy płyty głównej.
  • Helpful post
    lisek
    Service technician RTV
    Pomiary na T-con w pkt. opisanych
    np. Vdd VGL=Voff( ok. (-8V)) VGH (ok. 30V) CLK CPV
    GanCegall
    Level 38  
    exille wrote:
    Co ewentualnie mógł bym jeszcze posprawdzać

Ew. sprawdĽ oscylacje na kwarcu procesora.
    exille wrote:
    mogę podesłać zdjęcia zasilacza czy płyty głównej.

Po co? My¶lisz że na podstawie zdjęcia czy głupkowatego filmiku można co¶ wyczaić?
    Ryba 34
    Level 12  
    Witam,posprawdzaj przy T.CON diody shottky-ego...
    olfork
    Level 23  
    temat już trochę stary ale dopytam - udało się doj¶ć co było problemem ?
    Ryba 34
    Level 12  
    Witam... U mnie przy 4 szt. Miałem zwarte diody na T. Con, już nie pamiętam które. Proponuję odpi±ć ta¶my od listew matrycy kolejno po jednej, zobaczyc czy która¶ połowa zadziała... Posprawdzać na listwach czy nie ma zwarć na kondensatorach... Najlepiej podł±czyć akumulator 3,7V między masę a zasilanie... Je¶li będzie na którym¶ kondensatorze zwarcie,sam się dopali i odpadnie z gor±ca... A jak nie to znaczy się że boczne drivery s± po zwierane.. W tym wypadku należy je albo wszystkie zerwać je¶li s±.. Albo przeci±ć ta¶mę doprowadzaj±c± zasilania... Ja podklejam ta¶mę przy gniazdach na ta¶my, w ten sposób izoluj±c napięcia... W 80 proc to działa, nawet przy innych matrycach...
    GanCegall
    Level 38  
    Ryba 34 wrote:
    Najlepiej podł±czyć akumulator 3,7V między masę a zasilanie... Je¶li będzie na którym¶ kondensatorze zwarcie,sam się dopali i odpadnie z gor±ca

Jak to mówi halinka w "kiepskich" "ferdek ja jeszcze w życiu takich pierdół nie słyszałam"
    p.s.
    Co palisz bo wygl±da na mocny towar. :-)
    olfork
    Level 23  
    U mnie matryca to 49A6AF0KK / CY-KK649BGLV1H.
    Matryca ma tylko pod¶wietlenie, odpięcie którejkolwiek z ta¶m nic nie zmienia. Żadnych pasów, żadnych linii, żadnej zmiany.

Po wł±czeniu zasilania na TCON na ułamek mignie jedna dioda, a druga (LED1) ¶wieci 2-3 sek i ga¶nie.
    Michał99
    Level 32  
    Ryba 34 wrote:
    Najlepiej podł±czyć akumulator 3,7V między masę a zasilanie... Je¶li będzie na którym¶ kondensatorze zwarcie,sam się dopali i odpadnie z gor±ca... A jak nie to znaczy się że boczne drivery s± po zwierane.

Jak będziesz to robił u siebie do ga¶nica pod rek±.
    Ryba 34
    Level 12  
    Palę kondensatory,a na ga¶nicy latam,masz głowę i?To kombinuj, nie pisał bym o takiej metodzie gdyby nie to że setki sztuk mi się udało zrobić bez zbędnego szukania i tracenia czasu...Jak to mówił też Ferdek Kiepski że takie rzeczy też się największym fizjologom nie ¶niło...Pozdrawiam wszystkich. :D