Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] TV 65" 100Hz, VA do 6000 zł

16 Wrz 2019 19:55 258 3
  • Poziom 6  
    Witam, chcę kupić tak do 6000 zł, chociaż zastanawiam się czy w ogóle warto wydawać takie (nie małe moim zdaniem) pieniądze na tv. Wstępnie wybrałem XF9005, ale zastanawiam się czy będzie widoczna róznica w stosunku do XF8505. Poprzednio miałem 55W755 i naprawde nie było na co narzekac (mówie o jakości obrazu), chociaż był to Full HD. W razie czego czy jest sens czekać z zakupem XF9005 do black friday ? (obawiam się, że może się do tego czasu wyprzedać) Ewentualnie czekam na propozycje innych modeli? Głównie zależy mi na jakości obrazu i czerni. To najważniejsze, reszta to bajery.
  • Moderator RTV Co kupić
    65xf85 to IPS - dobrej czerni tutaj nie ma.

XF9005 to bardzo dobry model z FALD, VA, 120Hz. To model z 2018 roku, już na wykończeniu.
    Jego bezpośrednim następcą jest model XG9005.

55W755 to był bardzo dobry tv na 120Hz i VA.
  • Poziom 1  
  • Poziom 6  
    Kupiłem 65xf9005 w rtv euro agd na promocji na 5200 zł. Dodatkowo tv wziąłem na fakturę, więc w rzeczywistości wyniesie mnie 4400 zł. Przy takiej cenę uważam, że nie mam co narzekać, tym bardziej, że mój sąsiad w zeszłym roku 55xf9005 kupił za 5700 zł. ;-)

Jeżeli chodzi o moje wrażenia to jestem zadowolony, czerń jest na zadowalającym poziomie, mój poprzedni tv to był 55w755c, też z androidem ale zepsuł się 2.5 roku po zakupie więc stąd zakup. 65xf9005 dostał nową aktualizację androida i działa całkiem całkiem, natomiast dalej jest to android więc liczę się z tym, że czasem będą jakieś lagi czy się zawiesi. Generalnie nigdy nie był to dla mnie wielki problem, ot, zdarza się. Na pewno jest progress w działaniu do poprzedniego TV.

W internecie sporo się pisze nt. cloudingu w tym modelu w ciemnych scenach gdy są wyświetlane białe elementy to clouding występuje. Jeszcze tego tematu nie zgłębiałem za mocno, ale w HBO GO udało mi się to jakoś wyłączyć w filmach, natomiast w netflixie w filmach gdy jest odpalony tryb HDR to mam zablokowane możliwości ingerencji w ustawienia tv, dziwne. Jeśli ktoś ma jakieś wskazówki, to proszę o pw w tej kwestii. Jeżeli uda mi się to rozwiązać wyedytuję posta.