Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Suszarka do ubrań, która nie kurczy ubrań - co kupić? Prośba o poradę.

16 Wrz 2019 23:54 372 3
  • Poziom 4  
    Szanowni Forumowicze!

Moja pierwsza suszarka do ubrań to był Electrolux EDH 3897SDE. Byłem z niej w miarę zadowolony (dobrze suszyła i nie niszczyła w sposób widoczny ubrań), aczkolwiek po upływie ok. roku zepsuł się w niej jakiś element pompy ciepła. Serwis nie naprawił jej skutecznie, wobec czego po kilku tygodniach zmagań zwróciłem ją, a następnie nabyłem Bosch Home Professional WTY 87783PL. No i tu mam problem. Suszarka powoduje, że kurczą się bawełniane ubrania, czasem o rozmiar. Używam standardowego programu do suszenia bawełny, w wariancie "suche do szafy", bez zwiększenia stopnia dosuszenia oraz z ustawioną opcją obniżonej temperatury. Dodam jeszcze, że po zakończeniu cyklu zazwyczaj ubrania są gorące, a ich elementy metalowe, takie jak zamki czy guziki nieraz wręcz parzą. Podobnie jest z bębnem. Natomiast w przypadku Electroluxa nic takiego nie miało miejsca. Ubrania były ciepłe, ale nie gorące. Znalazłem jedną opinię użytkownika tego sprzętu, który skarżył się również, że ubrania bawełniane kurczą się. Opinia ta znajdowała się na polskiej stronie Boscha.

W związku z tym mam do Was następujące pytania:
    1) czy możecie poradzić mi jakąś suszarkę, która nie przegrzewa ubrań i nie powoduje ich kurczenia się
    2) czy problem z moją suszarką Boscha to jest jakaś nieprawidłowość podlegająca naprawie, czy może "ten model tak ma"...

Dzięki!
  • Poziom 4  
    Wszystko mam już przećwiczone. Jedyny program który mnie interesuje to "suche do szafy". Skoro Electrolux radził sobie z tym dobrze (nie niszczył ubrań), to zakładam, że są jeszcze jacyś producenci, którzy tę sztukę opanowali. Np. AEG, bo Electrolux do niego należy xD, więc siłą rzeczy ich produkty często, o ile nie przeważnie, pokrywają się. Teoretycznie mógłbym wrócić do Electroluxa, ale ich suszarki są awaryjne i mają słaby serwis, a ja chciałbym urządzenie, które wytrzyma kilka lat.
  • Poziom 4  
    Wszystko mam już przećwiczone. Jedyny program który mnie interesuje to "suche do szafy". Skoro Electrolux radził sobie z tym dobrze (nie niszczył ubrań), to zakładam, że są jeszcze jacyś producenci, którzy tę sztukę opanowali. Np. AEG, bo Electrolux do niego należy xD, więc siłą rzeczy ich produkty często, o ile nie przeważnie, pokrywają się. Teoretycznie mógłbym wrócić do Electroluxa, ale ich suszarki są awaryjne i mają słaby serwis, a ja chciałbym urządzenie, które wytrzyma kilka lat.

Dodano po 11 [godziny] 5 [minuty]:

Przenoszę do działu serwis - brak odpowiedzi, słaba oglądalność w porównaniu z moim poprzednim postem.