Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Korektor FS 042 nie działa tor 1khz i 4khz

17 Wrz 2019 08:04 102 4
  • Poziom 1  
    Witam wszystkich. W korektorze Diora FS 042 nie działają tory: 1khz i 4 khz lewego kanału. Proszę o podpowiedzi gdzie szukać. Tranzystory czy elektrolity. Ewentualnie które? Nie chcę wylutowywać bez potrzeby wszystkich.
    Będę wdzięczny za pomoc.
    Pozdrawiam
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 22  
    Sprawdzałeś potencjometry ?
    Tranzystory możesz pomierzyć multimetrem, jak naprawisz sobie ten korektor, to dobrze by było wymienić wszystkie kondensatory elektrolityczne. Koszt nie jest taki wielki, a efekt może być słyszalny.
    Te kondensatory mają już ponad 30 lat. W każdym razie ja bym tak zrobił i proszę mi nie pisać, żeby najlepiej od razu wymieniać wszystkie komponenty. :-) Jeśli chodzi o potencjometry suwakowe, to kup sobie preparat "Kontakt PR" do potencjometrów i przy okazji zapodaj tym kontaktem suwaki, w przyszłości nie będą trzeszczeć. Pozdrawiam
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 13  
    Kolega sprawdzał napięcia wewnątrz korektora? Nagła przerwa w pracy sugeruje przerwę w zasilaniu i/lub przerwę w torze sygnałowym. Dla wygody podaję schemat FS042.
  • Poziom 40  
    Awyrdonyt napisał:
    Nagła przerwa w pracy sugeruje przerwę w zasilaniu i/lub przerwę w torze sygnałowym
    krzysztom11 napisał:
    W korektorze Diora FS 042 nie działają tory: 1khz i 4 khz lewego kanału

Jaka przerwa w zasilaniu, jaka przerwa w torze sygnałowym?

Omomierz, zmierzyć rezystancję nie działających potencjometrów, między ślizgacz a wyprowadzenia ścieżki rezystancyjnej czy zmienia się rezystancja /nie przerywa/; można bez wylutowywania potencjometru
  • Poziom 13  
    No właśnie to może być ta przerwa. Ewentualnie kondensatory utraciły pojemność.