Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Corsa 1.7 Cdti - chodzi jak traktor

baziok001 17 Sep 2019 16:05 657 4
    baziok001
    Level 8  
    Witam. Potrzebuje pomocy, nikt nie wie co to jest. Silnik nie ma mocy od dolu do jakos 3tys obrotow i wali jak mlotkiem, czestotliwosc sie zwieksza gdy obroty ida w gore a po 3 tys jakby sie odblokowywal i idzie jak petarda zamyka budzik. Wtryski inne sprawdzone, glowica po regeneracji bo jeden zawor byl zgnieciony jak by cos wpadlo do cylindra i tlok sie z nim spotkal, inna pompa, turbo prawie nowe, egr zaslepiony, czujnik taki jak walkow rozrzadu, czujnik map zmieniane. Auto bardzo mocno dymi na czarno, kompresja sprawdzona itd. Na moje to dostaje za dużo paliwa i nadmiar wywala tlumikiem. Ma ktoś jakiś pomysl? Z góry bardzo dziękuję.
    LENIWIEC_PL
    Level 28  
    Witam.
    Sprawdź czy dobrze rozrząd ustawiony.
    Sprawdź jeszcze ilość błędów na kompie.
    Kompresja ile bar?
    baziok001
    Level 8  
    Dwóch mechaników sprawdzało rozrząd. Bar nie pamiętam bo to było dawno ale też w porządku. Te dwie rzeczy odpadają. Klepie tak jak by wtryski podawały za dużo paliwa a też wiem że są w porządku

Dodano po 36 [sekundy]:

Błędów brak.
    LENIWIEC_PL
    Level 28  
    No to drożność wężyka powrotnego oraz sprawność turbosprężarki.
    baziok001
    Level 8  
    Turbo kupiłem jakiś czas temu z auta z Niemiec z przebiegiem 30 tys.. Przebieg był autentyczny a poza tym wyglądała na prawdę na nowa. Co to za wężyk? Odpowiem też ze gdy silnik rozgrzany to auto idzie lepiej, mało dymi oraz jest cisza

Dodano po 6 [minuty]:

Nie jest wtedy super ale dużo lepiej jak rozgrzany i ze tak powiem jak dostanie ,,w dupe" Dźwięk jak by ktoś siedział w silniku i pukał młotkiem im szybciej się jedzie. Mija 3 tys. obrotów i wtedy jak by komuś młotek upadł i zupełnie inne auto, jak by blokada puściła i leci jak burza. Jechałem kiedyś meriva z identycznym silnikiem i byłem w szoku jak ten silnik powinien pracować.

Dodano po 2 [minuty]:

Stwierdziłem że za poprawną diagnozę jestem w stanie zapłacić. Kto kupi takie nie sprawne do końca auto, choć jeżdżę już 4 lata tak. Ręce opadają.