Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zasilacz przemysłowy do zasilacza regulowanego?

17 Wrz 2019 17:19 159 5
  • Poziom 23  
    Witajcie.

Mam zasilacz regulowany 150W. Dokładnie jest to przetwornica Step Up-Down, ale to nie jest istotne.
    Pomyślałem, że zamknę to w jednej obudowie z lutownica 70W i zasilę z jednego źródła.
    Zakupiłem do tego celu zasilacz przemysłowy 200W. Wiem, że 150W + 70W to 220W, ale to nie problem. Nie będzie wszystko chodziło na max cały czas, a w razie czego bezpiecznik załatwi sprawę.
    Ale tu się pojawiła myśl... A izolacja galwaniczna?

I tu pytanie do doświadczonych.
    Czy istnieje ryzyko z tym związane, czy taki zasilacz jest zabezpieczony przed ewentualnym przejściem napięcia sieciowego na stronę wyjścia?

Zasilacz jak na obrazku. Taki standard.
    Zasilacz przemysłowy do zasilacza regulowanego?
  • Moderator - Na Wesoło HydePark
    Press napisał:
    czy taki zasilacz jest zabezpieczony przed ewentualnym przejściem napięcia sieciowego na stronę wyjścia?

Oczywiście. Posiada separację galwaniczną i musi być podłączony przewód PEN.
  • Poziom 31  
    Press napisał:
    Pomyślałem, że zamknę to w jednej obudowie z lutownica 70W i zasilę z jednego źródła.

Taka mała uwaga do takiego zasilacza. Właśnie wczoraj wymieniałem taki zasilacz (S-250-12) bo na wyjściu zamiast 12 V było ledwie 6,5 V. W specyfikacji wyczytałem że one mają chłodzenie - "swobodny przepływ powietrza". Też miałem go zamkniętego w hermetycznej skrzynce (zasilał Ledy) i połowa ledów nie świeciła. Wymieniłem na inny DELL 220W (one nie są przewymiarowane z mocą tak jak tamte), w pełnej obudowie i sprzedawca zapewniał że nie potrzebują wentylacji i mogą być zamknięte w skrzynce. Dał dwa lata gwarancji.
    Miałem taki: Zasilacz przemysłowy do zasilacza regulowanego?
    (Obrazek z internetu)
  • Moderator - Na Wesoło HydePark
    Nie wiem jak reszta, ale markowe ( np. MeanWell ) znoszą naprawdę dużo. Mam kilka które pracują blisko 10 lat, z czego dwa zabudowane w szczelnych obudowach i żadnych awarii nie miałem.
  • Poziom 31  
    ArturAVS napisał:
    Nie wiem jak reszta, ale markowe

Możliwe że tak jest bo ja miałem "Made in China".
  • Poziom 23  
    Dziękuje Kolegom za odpowiedzi.
    To wyczerpuje moje pytanie.
    Zamykam.