Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TP-Link TL-WR1043ND DLNA media server widzi tylko kilka katalogów

jamesoki 17 Sep 2019 20:33 1077 15
    jamesoki
    Level 11  
    Cześć,
    Mam router WR1042ND, lata temu kupowałem go z myślą postawienia na nim media serwera do tunera audio. Do routera mam podłączony dysk twardy 1TB. Jako SMB działa dobrze i transmisja jest OK. W widnowsie ładnie odpala katalogi, mapuje dysk i ciągnie filmy i audio. Problemy zaczęły się gdy kupiłem tuner audio który wymaga Media serwera czyli DLNA. W routerze jest taka opcja ale gdy się ją uruchomi i wskarze katalog z muzyką to router wystawia serwer z tylko kilkoma katalogami z początku listy. Taką samą zawartość serwera widzi tuner, komputer, telefon. Wygląda to jak błąd w oryginalnym oprogramowaniu. Co mi z routera którego serwerze mam muzykę do litery H, reszty katalogów serwer nie widzi/nie udostępnia. Nie wiem czy mogę coś jeszcze zrobić poza postawieniem tam OpenWrt ale nie znam się na tym i nie poradzę sobie. Z tego co widziałem to nie ma gotowych paczek dla tego routera które miały by wtyczkę miniDLNA. Macie jakieś pomysły co z tym dalej zrobić.
    Może macie jakieś relacje że na jakimś innym routerze działa to poprawnie?
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    Polecam kupić dysk w obudowie NAS.
    jamesoki
    Level 11  
    Wiesz co to nie jest rozwiązanie dla mnie, słucham tylko muzyki. Router cały czas jest włączony. Nas musiałby być włączony obok routera i chłeptać cenny prąd. Sam router i model kablowy wciąga mi prawie 15 pln miesięcznie (głownie modem bo ten pewnie ciągle musi mieć wystawiony sygnał), myślę że coś z talerzem włączonego obok wciągnie kolejne 8 do 10pln miesięcznie, 120pln rocznie itd itd. Stąd postawiłem na router który w sumie ma opcję media serwera tylko....no właśnie nie działa. Oczywiście rozmiem Cię o co chodzi, do tego jestem tak leniwy że nigdy bym go nie wyłączył tego nasa ot i wszystko zapętla się do routera znowu.
    jamesoki
    Level 11  
    No on się pomylił i ma wr1043nd v2
    jamesoki
    Level 11  
    Luci czy gargoyle, jakie jest wasze zdanie? Dla użytkownika który boi się commandline jak ognia.
    jamesoki
    Level 11  
    jimasek wrote:
    https://tplinkforum.pl/t/serwer-multimedialny-dlna-na-gargoyle-pl/5138

https://eko.one.pl/?p=openwrt-dlna

Dzięki za zwrócenie uwagi że muszę zrobić extroot bo zmieści się OpenWrt ale nie zostanie miejsca na dodatek DLNA. W routerze jest tylko jeden port usb do którego będzie podłączony dysk z danymi. Prawdopodobnie można go partycjonować exroot+dane w NTFS/FAT. Ale to słabe rozwiązanie bo dysk czasami zabieram ze sobą. Wtedy router będzie bezużyteczny?

Edit. Sam odpowiem żeby wam dupy nie zawracać.
    http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=1062

dużo commandline ja tu widzę.
    Borygo123
    Level 27  
    Może media server którego używasz widzi tylko pliki określonego typu? W jakim formacie masz pliki które media server widzi a których nie widzi?
    jamesoki
    Level 11  
    Borygo123 wrote:
    Może media server którego używasz widzi tylko pliki określonego typu? W jakim formacie masz pliki które media server widzi a których nie widzi?

Nie jest tak. Jest jakaś wada w sofcie. Próbowałem wrzucać na pendrive zupełnie inną zawartość i serwer widzi tylko część tej zawartości. Tak samo niepoprawnie odczytuje to tuner, to samo widzi komputer itd. więc serwer wysyła tylko ten fragment. Swoją drogą to jakiś idiotyzm że producent wypuszcza do swojego topowego na owe czasy sprzętu soft z bublem.
    Borygo123
    Level 27  
    Te domyślne media servery mają dużo ograniczeń zwłaszcza jeśli chodzi o obsługiwane formaty. Urządzenia na których są zainstalowane nie mają dużej mocy obliczeniowej a one nie zajmują się konwertowaniem tych plików tylko odtwarzaniem tego co mogą. Oczywiście nie można wykluczyć niedoróbek. Zrób taki test. Zobacz który plik muzyczny widzi tobie media serwer i skopiuj go powiedzmy 50 razy na ten sam pendrive i zobacz co zobaczy media server. Te niewidoczne porównaj do tych widocznych jeśli chodzi o parametry (kodowanie, CBR, VBR, bitrate). Będziesz miał odpowiedź co widzi, a czego nie widzi media server.
    jamesoki
    Level 11  
    Poszedłem za namową i zrobiłem prosty test.
    Założyłem na pendrive folder wrzuciłem empetrójkę którą bez problemu tuner czyta i skopiowałem 20 razy z nazwami utwor1÷20 i cały folder skopiowałem folder1÷160. Odpaliłem serwer i serwer widzi tylko 150 pierwszych katalogów. Czyli wszystko jasne. Trzeba szukać alternatywy.
    Borygo123
    Level 27  
    Kolega jimasek podpowiedział NAS. To dobre rozwiązanie niestety nie jest ono tanie. Możesz też media server postawić na jakimś komputerze w sieci, ale żeby to działało bez zbędnych zabiegów taki komputer musiałby być cały czas włączony. Możesz też pobawić się z Raspberry Pi i zainstalować na nim pakiet np Volumio (to głównie do muzyki). Wyjście dźwięku podłączasz do tunera a sterować programem możesz z np telefonu czy komputera PC.