Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aparat Sony HX80 nagle się nie włącza

18 Wrz 2019 00:55 138 4
  • Poziom 2  
    Dzień dobry, bardzo bym prosił o pomoc w ustaleniu lokalizacji bezpiecznika lub bezpieczników w aparacie Sony DSC-HX80.
    Działał, po czym nagle w ogóle nie uruchamia. Bateria była 80 procent. Nawet dioda się nie świeci od ładowania baterii teraz. Załączam zdjęcia płyty i mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto mnie podniesie na duchu...
    Aparat Sony HX80 nagle się nie włącza Aparat Sony HX80 nagle się nie włącza Aparat Sony HX80 nagle się nie włącza Aparat Sony HX80 nagle się nie włącza Aparat Sony HX80 nagle się nie włącza Aparat Sony HX80 nagle się nie włącza

Dodano po 2 [godziny] 53 [minuty]:

Coś tam wnioskuje ale wolał bym żeby mi ktoś doświadczony coś powiedział.
    Elektrode od lat tylko czytam... konto było ale hasło:(.. zapomniałem, wiec nowe konto i mam nadzieje ze coś w temacie nie szczesnych bezpieczników SMD coś ruszy.
    W ogóle zły jestem ( muszę to napisać) bo powinno być coś jakiś kod, jakieś kolory, bądz cokolwiek żeby się orientował hobbysta w SMD..
    Aparat Sony HX80 nagle się nie włącza

Może sie ktoś wypowie......:)
  • Poziom 38  
    szalas888 napisał:
    Bateria była 80 procent. Nawet dioda się nie świeci od ładowania baterii teraz.

Sprawdzałeś napięcie baterii miernikiem? Jeśli bateria długo leżała nieużywana to prawdopodobnie ona jest winna.
  • Poziom 2  
    To świeża sprawa. Podczas robienia zdjęcia się wyłączył . Bateria 4v.
    Najdziwniejsze że po podłączeniu ładowarki nie świeci się dioda sygnalizująca ładowanie .
    Chyba to odpuszczę i sprzedam na części .
  • Poziom 38  
    Jeśli zlokalizował kolega elementy, które mogą być bezpiecznikami to multimetr na pomiar rezystancji i sprawdzać.
    Producenci różnie oznaczają bezpieczniki SMD często są opisane jako "F" lub "0" a nawet czysto białe bez opisu.
    Aparat wygląda jakby kiedyś już ktoś do niego zaglądał.

Równie dobrze może nie łączyć jakaś taśma ale z nimi radzę ostrożnie bo są bardzo delikatne.
  • Poziom 2  
    Właściwie to tylko moje przypuszczenia że to bezpieczniki . Nie mam pewności . Nie ma z kad wziasc dokumentacji . SMD to porażka żeby coś pogrzebać w chałpniczych warunkach .