Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrójnie redundantny moduł inercyjny (IMU) dla pojazdów autonomicznych

ghost666 18 Wrz 2019 01:17 336 0
 • Potrójnie redundantny moduł inercyjny (IMU) dla pojazdów autonomicznych
  Oferujący sześć stopni swobody, inercyjny moduł pomiarowy (IMU) OpenIMU330B firmy Aceinna umożliwia autonomicznym pojazdom pozostanie na prawidłowej trajektorii na drodze podczas zakrętów i skomplikowanych manewrów. Moduł ma wymiary 11 mm × 15 mm × 3 mm i zawiera w sobie potrójnie redundantny 3-osiowy czujnik prędkości kątowej wykonany w technologii MEMS i potrójnie redundantny 3-osiowy akcelerometr również wykonany w technologii MEMS. Dzięki redundancji system osiąga wysoką dokładność i ogromną niezawodność.

  Urządzenie dostępne jest w obudowie do montażu powierzchniowego. System przez procesor z rdzeniem ARM Cortex-M4 z jednostką zmiennoprzecinkową i obsługuje otwarty stos OpenIMU, który obejmuje 16-stanowy, rozszerzony filtr Kalmana do pomiaru wysokości i wspomaganego GPSem pomiaru pozycji-prędkości-czasu. Czujniki prędkości zapewniają niestabilność odchylenia i losowy ruch kątowy na poziomie, odpowiednio 2°/h i 0,2°/√h.

  OpenIMU330B, przeznaczony jest do stosowania w systemach wspomagania kierowców (ADAS) w pojazdach autonomicznych poziomu 3. Idealnie nadaje się do branży motoryzacyjnej i innych aplikacjach o dużej niezawodności, dzięki zintegrowanym interfejsom SPI i UART, certyfikowanym do ASIL-B.

  Układ działa w zakresie temperatur od -40°C do 85°C i jest obsługiwana przez szereg narzędzi programistycznych, takich jak wbudowane aplikacje nawigacyjne na PC, MAC i Ubuntu oraz Aceinna Navigation Studio.

  Źródło: https://www.edn.com/electronics-products/other/4462320/Triple-redundant-IMU-aids-autonomous-vehicles

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9427 postów o ocenie 7105, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • Computer Controls