Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers ZSB-24-5C i dodatkowa pompa co

uszek_1 18 Wrz 2019 07:00 114 0
    uszek_1
    Poziom 14  
    Witam
    Mam problem z piecem Junkersa. W domu instalacja na dwóch rozdzielaczach od grzejników(13 grzejników) i jeden rozdzielacz z pompą mieszająca do podłogówek z rotametrami(7 pętli). Dodatkowo w pokoju tybox137 który załącza grzanie w piecu (wł/wył). Piec także ma wpięty czujnik zewnętrzny do pogodówki.

Problem mam taki że chce podpiąć pompę od podłogówek do pieca jako dodatkowe wyjście pompy c.o. w Junkersie(fioletowe wyjście). Niestety nie załącza mi tej pompy.
    W opcjach pieca mam ustawione 2.5E na 2 co oznacza dodatkową pompę c.o. Serwisant stwierdził że wina nie załączania pompy to brak czujnika temperatury zewnętrznej c.o. Oczywiście zakupiłem, ustawiłem opcję 1.7d, czujnik wpiąłem do rurki przy rozdzielaczu. I pompa dalej nie działa nawet jak ma rurka odpowiednią temperaturę. Serwisant twierdzi, że jeszcze muszę kupić CW400. Normalnie mi ręce opadają bo najlepiej wszystko kupić.
    Dodam że wybierając opcję t3 załączenia pomp w menu 3 pompa się nie załącza(tylko wewnętrzna w kotle). A w przypadku braku wykrycia płomienia włączają się obie.

Pytanie czy jest jakaś opcja jeszcze żeby to uruchomić czy po prostu są jakieś warunki załączenia tej pompy. Grzejniki mi grzeją dobrze.

Jak się okaże że trzeba kupić CW400 to założę przekaźnik do tyboxa137 i będę załączał piec i pompkę do podłogówek równocześnie.
  • Relpol przekaźniki