Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suszarka Bosch WTY87783PL - kurczy ubrania

Robert Kwiatkowski 14 Kwi 2020 19:35 6123 213
    Sioga
    Poziom 2  
    Hej,
    Moją pierwszą suszarką był Bosch z pompą ciepła (kupiony w 2017), suszarka kurczyła ubrania, wymieniłam więc na Boscha ale droższy model również z pompą ciepła. To samo. Serwisant był, stwierdził że wszystko działa i suszarki tak właśnie działają - wszystkie. Stwierdził że mam nie używać „słoneczek”, którymi ustawia się stopień wysuszenia i kazał używać programu „delikatne”. Efekt był taki że ubrania były mokre. A na programie MIX albo BAWEŁNA były wilgotne. Boscha oddałam osobie, która chciała kupić jakąś suszarkę (Oddałam za darmo, więc w razie czego może się tej suszarki pozbyć a kupić inną), a sobie kupiłam Electroluxa z serii 9. Wygląda gorzej i wykonanie jakieś takie tandetne, śmierdzi gumą, ale na razie jestem zadowolona z efektu. Użytkuję drugi miesiąc. Boscha oddałam dopiero dziś bo nie byłam pewna czy Electrolux spełni moje oczekiwania. Skurczyła mi się jedna bluzka dziecięca do tej pory. Włożyłam nowy wełniany sweter męża, program WEŁNA- sweter był suchy i nie zmienił rozmiaru. Electrolux nie jest taki głośny jak Bosch. Ubrania nie są takie parzące. Także jeśli ktoś się zastanawia nad zakupem suszarki to proponuję zainteresować się Electroluxem. Jeśli kogoś stać to może Boscha czy Siemensa oddać za darmo do szpitala i kupić inny sprzęt. W szpitalu szczególnie teraz mają dużo pościeli do prania. Na pewno nie pogardzą takim sprzętem.
    kriss2211
    Poziom 11  
    To dlaczego u dwóch znajomych ktorzy mają jedni Boscha i drudzy Siemensa pranie jest po suszeniu zaledwie ciepławe a nie gorące jak u mnie ? I ich suszarki się nie grzeją jak kaloryfer jak moja ! Nie kurczy im się nic, a mają tańsze modele. Będę walczył z serwisem a jak nic nie zdziałam to będę reklamował u producenta.

Dodano po 3 [minuty]:

U mnie opcja suszenia delikatnego nic nie daje, pranie jest tak samo gorące i nie ustawiam wyższego poziomu wysuszenia suszę zawsze na minimalnym poziomie a pranie i tak aż parzy.
    Piotr2608

Poziom 39  
    Pranie Delikatne to max. 2 kg mokrego prania.
    Wełna powinna być suszona w odpowiednim koszu (na wyposażeniu suszarki lub opcja dodatkowa - należy dokupić).

Przeładowanie suszarki, może doprowadzić do automatycznego zwiększenia temperatury po przez trudniejsze
    odprowadzanie wilgoci.
    Dodatkowo pomieszczenie w którym znajduję się suszarka powinno mieć prawidłowy system wentylacji.
    Suszarki typu Bosch nienawidzą stać w szafkach.
    kriss2211
    Poziom 11  
    Nigdy suszarka nie jest przeładowana w końcu ma wsad na 9 kg więc też nie będę po 2 kg ubrań suszył , bez przesady a szuszara stoi na pralce przy wejsciu do łazienki gdzie drzwi są ciągle otwarte więc przewiew ma bardzo dobry, a co do wsadu nie ważne ile wrzucę czy mniej czy więcej pranie zawsze jest mega gorące po wysuszeniu, zauważyłem że sprężarka non stop chodzi podczas suszenia gdzie w innych modelach z tego co zauważyłem załącza się na parę minut i wyłącza się na parę minut a w mojej suszarce chodzi nieustannie i podejrzewam że generuje w ten sposób więcej ciepła niż powinna.
    Piotr2608

Poziom 39  
    To nici z gwarancji. Tabela wsadów maksymalnych podana jest w instrukcji obsługi.

9kg wsadu masz tylko na programie BAWEŁNA.
    DELIKATNE do 2 kg wsadu.
    SYNTETYKI do 3,5 kg wsadu.
    MIX do 3 kg wsadu.
    WEŁNA W KOSZU do 1,5 kg wsadu.

Waga wsadu w odniesieniu do suchych tekstyliów.

Ubrania kurczą się z Twojej winy a nie z winy suszarki. Czujnik wilgotności wykrywa wilgoć i nie zmniejsza temperatury
    suszenia co przekłada się na wyższą temperaturę, ciągłą prace kompresora i kurczące się ubrania.
    Oprócz tego systematyka wagowa wykrywa większy ciężar.
    Część ubrań w suszarce może już być sucha gdy reszta jeszcze wilgotna.
    Dorilll
    Poziom 16  
    Ale bzdury. W takim bądź razie mozna równie dobrze kupic pralkosuszarke bo tam wlasnie trzeba dzielić wsad. Ja ładuje w suszarke cale załadunku, czasami kilka rzeczy A czasami pełne załadunki i nigdy nie zauważyłem zeby przrz to bardziej suszarka grzala A tym bardziej cos skurczyla, jedynie trafi sie jakas rzecz co po prostu bardziej sie wygniecie. Nigdy suszarka nie powinna przegrzewac, po to ma czujniki. Ewentualnie może czegos niedosuszyc ale nie skurczyc.

Dodano po 3 [minuty]:

Dla przykladu pralke mam zazwyczaj pełna jak piore posciele. W suszarce program na posciel jest na 4.5 kg A ja niejednokrotnie ładuje caly wsad pralki 8 kg, sprężarka włącza się po 2 minutach i bez przerwy chodzi tak przez 30-40 min, potem sie wyłącza i cyklicznie załącza na 2 czy 3 minuty potem znowu pauza, przy przeładowanej suszarce zaznaczam. Orwieralem nie raz i pranie zawsze lekko letnie
    Piotr2608

Poziom 39  
    No to skoro są to bzdury to po co wylewacie żale na forum?
    Jest gwarancja, serwis Bosch wyda wyrok i zamknie naprawę - usunie awarię lub stwierdzi, że wszystko jest w porządku.
    Ja problemu nie widzę.
    Dorilll
    Poziom 16  
    Jedynie trzeba segregowac delikatne, wiadomo jak załaduje się cala pralke ręczników i wrzuci sie delikatny sweterek to on może sie skurczyc. No ale też malo kto pierze takie rzeczy razem...

Dodano po 1 [minuty]:

Bo taki jest tytuł tego wątku ;) I ktos mial problem i prosił o radę

Dodano po 1 [minuty]:

Ja ze swoją suszarka problemu nie mam, ale nawet poprzedniczka pisała że miala 2 suszarki firmy bosch i pranie sie kurczylo, teraz ma z electroluxa i sie nie kurczy. Wiec cos jest na rzeczy
    Piotr2608

Poziom 39  
    Dorilll napisał:
    No ale też malo kto pierze takie rzeczy razem...

To byś się zdziwił. Jak widać mało widziałeś.

Dorilll napisał:
    ale nawet poprzedniczka pisała że miala 2 suszarki firmy bosch i pranie sie kurczylo, teraz ma z electroluxa i sie nie kurczy.

Nic nie jest na rzeczy bo suszyć to trzeba umić - czytanie metek to podstawa.

Pościel się nie skurczy tak jak i ręczniki lniane czy bawełniane.
    Temperatura prania to 60°C a suszenia max. 55°C (temperatura zbliżona do warunków suszenia na sznurku w pogodny letni dzień).
    Dorilll
    Poziom 16  
    No to jeszcze jednym argument, ja polecilem suszarke 4 osobom z mojej rodziny. Nikt z nich wcześniej nie miał styczności z tym sprzętem, mają dzieci prania ful. Nie segreguja prania inaczej zanim mieli suszarke I nikt z nich nigdy nie narzekal ze sie skurczylo. Dodam, że odkad maja suszarke zwykłego druciaka nie rozstawili ani razu, wszystko leci w suszarke, nawet wełniane swetry
    kriss2211
    Poziom 11  
    Suszę tylko na bawełnie i nie są to duże wsady, oczywiście wiem że na sytetykach nie wysuszy pełnego wsadu głupi nie jestem to nie jest moja pierwsza suszarka w życiu ! Przetestowałem już wszystkie programy i na każdym tak samo praca suszarki wygląda i ciuchy gorące! Użytkowałem już suszarki różnego typu w życiu i nawet w tej z grzałką nie było pranie tak gorące i skurczone jak w obecnej. Po za tym producent jak pisałem już wcześniej chwali się że suszarka suszy w zakresie temperatur od 45 do max 55 stopni. U mnie jest temperatura dużo ale to bardzo dużo wyższa cała suszarka robi się gorąca mówię tu o całej jej obudowie a bębna po suszeniu wręcz nie idzie dotknąć tak parzy aż się dziwię że plastikowy filtr kłaczków jeszcze się nie stopił bo też jest mega gorący gdy go czyszczę.
    Piotr2608

Poziom 39  
    No ale to nie jest książka Skarg i Zażaleń. Proszę zgłosić suszarkę do autoryzowanego Serwisu Bosch
    celem naprawy. Jeżeli jest po gwarancji - wezwać serwis lub próbować ją samemu naprawić.
    kriss2211 napisał:
    oczywiście wiem że na sytetykach nie wysuszy pełnego wsadu

Wysuszy tak jak i na pozostałych programach.
    Dorilll napisał:
    No to jeszcze jednym argument, ja polecilem suszarke 4 osobom z mojej rodziny.

To nie jest argument, jak ktoś dzieli i segreguje pranie, nie będzie miał żadnych problemów.
    Z suszeniem podobnie jak z prasowaniem.
    kriss2211
    Poziom 11  
    Dorilll mam prośbę ? zobacz podczas suszenia w swojej suszarce czy wentylator ktory jest na dole po prawej stronie ci się załącza podczas suszenia ? Bo u mnie nie włączył się jeszcze ani razu nawet na chwilę...

Dodano po 3 [minuty]:

A suszarka jest nowa ma 3 tygodnie. Jutro przyjedzie serwis po raz drugi i pewnie jak poprzedni serwisant który nie będzie wiedział jak naprawić powie że tak ma być i będzie mi wpierał że źle ustawiam program. Tym razem im nie popuszczę. Będę reklamował aż do skutku.
    kriss2211
    Poziom 11  
    A u mnie ani wentylator nie chodzi i sprężarka chodzi non stop. Więc ewidentnie jest coś nie tak dzieki za odpowiedź będę męczył serwis aż do skutku.
    Dorilll
    Poziom 16  
    Jestem pewny, że z Twoja suszarka cos nie gra tym bardziej jak napisałeś że pełny wsad suszy w około godzinę. Tyle to susza suszarki wywiewne, chyba najszybsze jeśli chodzi o czas suszenia A maszyna z pompą ciepla ma to do siebie, że ten proces trwa dluzej. Moja kondensacyjna bosch bez pompy suszyła około 1.5 h a Twoja z pompa suszy krócej,no nie ma takiej możliwości by wszystko tu grało.
    kriss2211
    Poziom 11  
    Jak ja żałuję że pozbyłem się swojej AEG bo zachciało mi się Siemensa żeby mieć komplet z pralką ! Do AEG nie miałem żadnych zastrzeżeń... Suszyła w niskiej temperaturze i nic się nie kurczyło... no ale cóż teraz służy dzielnie u siostry i chociaż ona jest zadowolona.
    Dorilll
    Poziom 16  
    No szkoda ze nie zwrociles do 30 dni. Ja w komplet sie nie bawiłem bo jak zmienialem suszarke to nie byłem do końca do niej przekonany A pralke mam miele wiec suszarka ponad 4 tysiące by kosztowała. Moze jak ta padnie to sie skuszę na miele chociaz sam nie jestem przekonany że dłużej posłuży. Jednak pralka z miele bije na łeb i szyje konkurencję.
    kriss2211
    Poziom 11  
    Suszarkę mam od 20 dni nie wiem czy można ją jeszcze zwrócić ?
    kriss2211
    Poziom 11  
    Coś mi się wydaję że chyba jest ale zobaczymy najpierw jutro co serwis tym razem stwierdzi.
    Sioga
    Poziom 2  
    Chciałam dodać, że gdy był u mnie serwisant z Boscha poprosiłam aby sprawdził temperaturę, bo miałam wrażenie, że każdy program grzeje równie mocno i kurczy wiele rzeczy,. Serwisant orzekł, że na wszystkich programach jest ta sama temperatura. ... Na to ja pokazałam mu instrukcjè owej suszarki i punkt, gdzie jest napisane, że na programie DElLiIKATNE temperatura jest zredukowana. To zmierzył swoim miernikiem, coś tam posprawdzał i orzekł, że jest zredukowana - o 2 stopnie.... I że tak jest prawidłowo. Miałam to samo, niezależnie od programu ubrania były przegrzane. Na początku pewnie popełniałam błędy w użytkowaniu, ale jedna suszarkę miałam około roku, drugą jeszcze dłużej, przerobiłam wszystkie opcje, wielkości i rodzaje wsadów.. I choć pralkę i kilka innych sprzętów mam właśnie z Boscha i sobie chwalę, to suszarka Electroluxa bardziej mi pasuje, mimo że ta suszarka wydaje się tandetnie wykonana. Zobaczymy jak będzie dalej.

Dodano po 1 [minuty]:

Dorilll napisał:
    Najwidoczniej Bosch skupił się na pralkach i zmywarkach, suszarki mu nie wyszły... A Pani proponuję dokupić filtr piankowy do skraplacza na dole by zminimalizować ryzyko zapchania sie pompy w przyszłości:)

Dziękuję za radę 🙂
    Dorilll
    Poziom 16  
    Kriss w międzyczasie zrobilem 3 suszenia i przyjrzalem sie pracy suszarki. Wczoraj suszylem cienkie, delikatne rzeczy, obrusy jakies koronkowe bluzki. W tym załadunku sprężarka wyłaczyla sie pierwszy raz juz po 10 minutach i cyklicznie sie co jakis czas włączała. Wentylator włączył się pierwszy raz praktycznie pod sam koniec, jakies 30 min przed końcem. Dzisiaj suszylem najpierw reczniki i ścierki, prawie całą pralka i sprężarka wyłaczyla sie pierwszy raz dopiero po jakies 40 min A wentylator włączył się juz jakos po 30 minutach. Teraz suszą sie bluzy grube i spodnie, praktycznie cala pralka. Pracuje juz jakos 30 min sprężarka sie jeszcze nie wyłaczyla, ale wentylator juz daje czadu. Wiec ewidentnie praca sprężarki i wentylatora zalezy od samego załadunku ma ona sens i nigdy przeładowanie suszarki nie powinno powodować przegrzewania A tym bardziej kurczenia sie rzeczy. Na bluzach mam pełno śliskich aplikacji i przy pełnej suszarce ani jedna nie pękła A byly suszone juz kilkadziesiąt razy. Po to suszarka jest naszpikowana czujnikami i elektronika by to wszystko kontrolować.

Dodano po 10 [minuty]:

I wszystko na jednym programie mieszane
    kriss2211
    Poziom 11  
    A po suszeniu jakie miałeś pranie ? Tzn. Bardzo ciepłe czy tylko trochę ciepłe ? Dziś był serwis Serwisant zabrał suszarkę na testy które potrwają około 2 tygodni poinformowałem go o wszystkich objawach no i zobaczymy lecz nie liczę jakoś na to żeby ją naprawili pewnie po testach przywiozą mi ją w takim samym stanie jakim ją zabrali i będą mi wpierać że wszystko jest w porządku ! Może się mylę ale jak tak będzie to zgłoszę to do praw konsumenta i będę walczył nie odpuszczę im tego, niech wezmą się w koncu do roboty a nie wpierają ludzią kity ! Znam się trochę na sprzętach bo naprawiam pralki i zmywarki więc pogadałem sobie z nim dziś i zauwazył że nie trafił na laika więc postaonowił ją zabrać na testy. Zobaczymy jak sprawa się potoczy.
    abuhamza
    Specjalista AGD
    A ja susze wszystko ale to wszystko na programie extratortt i nigdy mi się nic nie skurczylo ani napisy nie zeszły. Jak nie markowe ciuchy to też się kurcza i schodzą napisy.
    kriss2211
    Poziom 11  
    No u mnie jest wszystko gorące tak jak pisałem, bębna nie idzie dotknąć obudowa cała bardzo ciepła, wentylator nie działa w ogóle, sprężarka napiepsza non stop, wyłącza się tylko 2 minuty przed końcem jak czyści się kondensator, po czym jak zostaje minuta do końca to sprężarka znów się włącza, a co do pary to nie wiem czy leci bo nigdy nie otwierałem drzwi podczas suszenia.