Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suszarka Bosch WTY87783PL - kurczy ubrania

Robert Kwiatkowski 12 Maj 2020 17:35 6297 213
  • e-miernikie-mierniki
    mrice
    Specjalista AGD
    Dorilll napisał:
    pociągnie 5-6 lat potem moge ją bez większego bólu wywalić.

Dla tego wolę starsze urządzenia, moja ma już 16 lat i śmiga aż miło.
    Dorilll
    Poziom 16  
    Też bym wolał, ale suszarka starej generacji nie zdała u mnie zupełnie egzaminu. Znaczy zdała w tym sensie, że podsuszalem w niej tylko pranie na 40 min i rozwieszalem potem. Na samym początku jak suszyłem w niej normalnie do szafy to skurczylem chyba z 50 procent ubrań A często to co sie nie skurczyło to straciło kolor. Oczywiście testowałem wszystkie programy i przeróżne wsady. Więc z dwojga złego wybieram awaryjną opcje, ale bezpieczną( chociaz mam electroluxa 2 lata, suszeń juz ładne kilkaset za sobą i nic nie zapowiada awarii, no ale wiadomo różnie to bywa.
    abuhamza
    Specjalista AGD
    mrice napisał:
    a dziś aluminium coraz chętniej jest stosowane, ze względu na niższą cenę (oczywiście produkcji) i krótszy żywot.
    Generalnie napełnienia układów to nie są najtańsze usługi, podobnie jak nabijanie klimy w samochodzie. Potrzeba o tego oprócz wiedzy, urządzeń i gazu. Poza tym częst trzeba wpierw załatać dziury.

I właśnie wychodzi tańszy electrolux/aeg, którego koszty serwisu najczęsciej przewyższają cenę nowego urządzenia.
    A każdy starszy BSH ma układ miedziany calutki - przez całą kadencję nigdy nie trafiłem rozszczelnienia układu w tych suszarkach. W ogóle nie było nigdy jakichś drogich usterek w tych suszarkach, kto siedzi w temacie ten wie.
    A taki elux raz w tygodniu wpada albo dziurawy albo moduł touch ma tak zgnity, że nie da się uratować :) Nie wspominając już o odpadających magnesach z silnika inwerterowego poprzez padające moduły główne.

mrice napisał:

Dla tego wolę starsze urządzenia, moja ma już 16 lat i śmiga aż miło.

Tak samo jak i moja suszarka blisko 12 letni Bosch śmiga aż miło nic nie przegrzewa chodzi jak należy. Jedyne co było robione to czyszczenie doszczętne zespołu parująco-skraplającego.

I dodam, że ten Bosch 12 lat temu kosztował mnie około 200 zł używany.

Pozdrawiam
    mrice
    Specjalista AGD
    Moja jest grzałkowa, a kolega Abuhamza jak pamiętam ma pompę ciepła.
    kriss2211
    Poziom 11  
    Nie tylko starsze modele Boscha mają rurki miedziane bo nowe też... Nie wiem czy wszystkie ale w moim Siemensie są rureczki miedziane.
  • e-miernikie-mierniki
    abuhamza
    Specjalista AGD
    mrice napisał:
    Moja jest grzałkowa, a kolega Abuhamza jak pamiętam ma pompę ciepła.

Tak pompę ciepła Boscha Logixx8 albo 9.

A te na zwykłej grzałce to w ogóle poezja.
    Praktycznie bezawaryjne.
    Chyba, że ktoś usilnie zajedzie. (Dziurawe filtry, nie czyszczone filtry i wymiennik)
    abuhamza
    Specjalista AGD
    Dorilll napisał:
    A ktoś orientuje się z Was jakie ma Miele?i czy faktycznie jest konstrukcyjnie lepsza? Bo jeżeli chodzi o pralki to miele zdecydowanie odbiegają od jakiekolwiek konkurencji...

Tak syf, kila i mogiła.
    Padają kompresory nagminnie, co dwa lata musisz dołożyć na szczotki bebna, bębny obcinaja się przy tylnej piascie, ulozyskowanie piasty plastikowe.
    Tandetne uszczelki szybko robią się twarde i żółte.
    Plastik przedniej części bebna i okno(wersja bez szkła w oknie) strasznie farbuja np od jeansow na niebiesko.
    I rodzynek na koniec. Większość wersji jest wyposażona w wentylator osobny do obiegu powietrza, nie turbina z silnika napędu bebna jak w większości pomp.
    I jak taki wentylator padnie to koszt coś koło 1500zl za sam silnik. A wentylator potrafi paść w 2 letniej suszarce, baa nawet w półrocznej.

Mowa tutaj o pompach ciepła Miele.

W ogóle nie wspomnę o serii T1 od marki Miele. Jest to tak niewypalona seria suszarek, ze nie racze tego skomentować bo książkę mógłbym napisać o całej serii W1,T1, sprzęt profesionalny od Miele jak jest tandetnie zrobiona i ile ma wad.
    W ogóle Miele od 2014 roku jakieś badziewie produkuje.
    Badziewie?
    Badziewie to mało powiedziane..

Pralki masz rację do hmm 2014 roku nie mieli konkurencji.
    Starsze maszyny piorace jak najbardziej na mega plus.
    Dorilll
    Poziom 16  
    Masakra...no moja pralka jest z 2011. Szkoda, bo właśnie planowałem po tej w przyszłości kupic wlasnie Miele. No ale niestety nie ma rzeczy bezawaryjnych. Tak samo pompogrzalki w zmywarkach Bosch, co prawda mam juz 4 lata i nic sie nie dzieje, ale sie naczytalem i watpie by obecną zmywarka wytrzymala mi tyle co poprzednia tez bosch 10 lat....
    mrice
    Specjalista AGD
    Dorilll napisał:
    Tak samo pompogrzalki w zmywarkach Bosch

Się naczytałeś, dużo o starszych zmywarkach w których rzeczywiście była tragedia, obecnie się temat mocno uspokoił, oczywiście zdarza się, ale dość rzadko, teraz chyba prym awaryjnosci pomp wiedzie whirlpool / Indeshit / Ariston
    Dorilll
    Poziom 16  
    To bardzo dobra wiadomość 😃 A powiedz czy w przypadku przeciekania w miejscu misy(legendarny błąd e15) mozna skutecznie naprawić to za pomocą zestawu naprawczego z żyłka i uszczelka bez rozbebeszania maszyny? Na YT wyglada to bardzo obiecująco no i najważniejsze łatwo, szybko i tanio. No wymiana całej misy to juz jest zabawa...
    abuhamza
    Specjalista AGD
    Dorilll napisał:
    To bardzo dobra wiadomość 😃 A powiedz czy w przypadku przeciekania w miejscu misy(legendarny błąd e15) mozna skutecznie naprawić to za pomocą zestawu naprawczego z żyłka i uszczelka bez rozbebeszania maszyny? Na YT wyglada to bardzo obiecująco no i najważniejsze łatwo, szybko i tanio. No wymiana całej misy to juz jest zabawa...

Ja nie robię na zestaw naprawcz. Po co zakładać to na niewyczyszczone powierzchnię totalny bezsens. Ale filmiki na yt góra.
    kriss2211
    Poziom 11  
    No moja na wymienionym czujniku już ma kilka suszeń za sobą i się nie grzeje i pranie się nie kurczy, a wiatraczek napiepsza aż miło. Serwis wymieni mi ją dopiero na koniec maja taką dostałem informację, ale puki co suszę wszystko w tej co mam i jest miodzio, git majonez 😊 Oczywiście pranie po wyjęciu lekko ciepławe i nie przegrzane.
    abuhamza
    Specjalista AGD
    kriss2211 napisał:
    No moja na wymienionym czujniku już ma kilka suszeń za sobą i się nie grzeje i pranie się nie kurczy, a wiatraczek napiepsza aż miło. Serwis wymieni mi ją dopiero na koniec maja taką dostałem informację, ale puki co suszę wszystko w tej co mam i jest miodzio, git majonez 😊 Oczywiście pranie po wyjęciu lekko ciepławe i nie przegrzane.

Widzę rośnie nowe wsparcie techniczne serwisu BSH.
    Nono nie pogadasz.
    Może warto napisać do supportu BSH może się wkrecisz.
    Dorilll
    Poziom 16  
    I po co te złośliwości tak bardzo typowe dla elektrody? A z kolei tutaj widzę wręcz nieobiektywną obronę za wszelką cenę Boscha... To jest przykre, że serwisanci robią wode z mózgu zwykłym ludziom. Tutaj akurat trafili na kogoś kto sie zna i kapnęli sie ze nie będzie tak łatwo. Chyba kriss sobie nie zmyslił bajki o tym wszystkim, że pełno takich opinii, więc naprawdę nie widzę jakiekolwiek podstawy dla takich sarkazmów

Dodano po 4 [minuty]:

Może ktoś tu do końca sie nie zna i awaria czujników nie jest taką rzadkością? Albo w tysiącach suszarek sa zamontowane wadliwe czujniki? Jak wytłumaczysz opinię, która skopiowalem ze strony Siemensa ostatnio? Tez ten pan nie potrafi obsługiwać suszarki?
    kriss2211
    Poziom 11  
    Daruj sobie te ironie ! Może temat suszarek poznaję dopiero od nie dawna, ale pralek i zmywarek przerobiłem w swoim życiu więcej niż Ty masz włosów na głowie ! Pewnie kolejny narwany serwistant z du... który nic nie ma do powiedzenia w temacie a koniecznie chcę zabłysnąć... Jeżeli tak to marnie Ci to wychodzi ! I jak jeden z wielu nawet byś na to nie wpadł ! więc jezeli chcesz z kogoś po szydzić to najlpiej z samego siebie.
    abuhamza
    Specjalista AGD
    Dorilll napisał:

Może ktoś tu do końca sie nie zna i awaria czujników nie jest taką rzadkością? Albo w tysiącach suszarek sa zamontowane wadliwe czujniki? Jak wytłumaczysz opinię, która skopiowalem ze strony Siemensa ostatnio? Tez ten pan nie potrafi obsługiwać suszarki?

Wada fabryczna oprogramowania np?
    kriss2211
    Poziom 11  
    Dorilll to oczywiście nie było do Ciebie 😉

Dodano po 1 [minuty]:

Od oprogramowania to się trzym z daleka, pisałem przecież że serwis wymiemiał elektronikę i nadal było to samo ! Czytaj może ze zrozumieniem co ?
    Dorilll
    Poziom 16  
    Wiem chodziło mi o wypowiedź abuhamzy. I najgorsze że wlasnie ludzie sie nie znają (bo oczywiście nie muszą), serwisanci wcisną kit ze tak ma być I żyj z bublem za 3 tysie, które nadaje się do suszenia szmat podlogowych. Ja sam jak zmienialem suszarke grzałkowa na suszarke z pompą nie ufalem jej i na początku nie wkladalem wszystkiego tylko testowalem coraz to inne rzeczy suszyc. Gdyby mi kurczylo to pewnie bym nawet nie wzywal nikogo tylko żyl w przekonaniu i powielał mity o niszczycielskiej sile suszarek bebnowych.
    abuhamza
    Specjalista AGD
    kriss2211 napisał:
    Daruj sobie te ironie ! Może temat suszarek poznaję dopiero od nie dawna, ale pralek i zmywarek przerobiłem w swoim życiu więcej niż Ty masz włosów na głowie ! Pewnie kolejny narwany serwistant z du... który nic nie ma do powiedzenia w temacie a koniecznie chcę zabłysnąć... Jeżeli tak to marnie Ci to wychodzi ! I jak jeden z wielu nawet byś na to nie wpadł ! więc jezeli chcesz z kogoś po szydzić to najlpiej z samego siebie.

Żadne ironie.
    Nie jestem serwisantem żadnej marki dla Twojej wiedzy.
    Przerobiles facet ale chyba na złom.

Wymiana tego czujnika to nie jest naprawa kiedy to zrozumiesz? Oszukales po prostu moduł, który może mieć wadliwe oprogramowanie.
    Właśnie to Ty myślisz, że zablysnoles wymiana czujnika ale nie.

Gdybym był serwisantem i dojrzalbym, że podmieniles ten czujnik w czasie gwarancji z czystym sumieniem anulowalbym Ci gwarancję z racji ingerencji w konstrukcję urządzenia.
    I nie dostałbys nowej suszarki za żadne skarby świata.
    Tyle mogę Ci powiedzieć. Ciesz się, że trafiłeś na jakiegoś pociomka z serwisu i mu to umknie.
    kriss2211
    Poziom 11  
    Na złom powiadasz ? No cóż 3 sztuki jak na razie od 13 lat poszły na złom bo nie nadawały się do naprawy... A co do suszarki zaznaczam iż czujnik zamieniłem dopiero po opinii serwisu że wymienią sprzęt na nowy, do tego czasu nic w niej nie było grzebane !
    cypis3185
    Poziom 1  
    abuhamza napisał:
    Wymiana tego czujnika to nie jest naprawa kiedy to zrozumiesz? Oszukales po prostu moduł, który może mieć wadliwe oprogramowanie.

Prośba abuhamza o wyjaśnienie na czym polega to oszustwo. Prosto rozumując, kriss2211 zamienił termistor na termistor takiego samego typu. Nie wymienił na inny, nie zmienił układu. Pytam bo tego po prostu nie rozumiem.
    W jaki sposób serwisant jest w stanie poznać, że wymieniono termistor, jeżeli stosujemy ten sam typ? Tym bardziej jeżeli wcześniej już suszarka była rozkręcana przez serwis?

Chyba nie o to chodzi, abyśmy udowadniali swoje racje obrażając się na wzajem.
    kriss2211
    Poziom 11  
    Kolega abuhamza się nie wypowie bo wie o tym dobrze że nie ma racji. Kolega jest widocznie mądrzejszy od wszystkich... I zna się na wszystkim najlepiej ! no ale skoro uważa UWAGA! I to jest HIT... że w jego suszarce można zwiększyć prędkość obrotową bębna poprzez nastawienie obrotów żeby ponoć intensywniej suszyła to o czym w ogóle mowa ? Widać jakie kolega ma pojęcie... Śmiech na sali ! Wiekszych bzdur nigdy nie słyszałem od 20 lat użytkuję suszarkę (oczywiscie nie jedną) i wiem jak suszyć, akurat w tym temacie nie jestem tępakiem a jeżeli ktoś usilnie próbuje kity komuś wciskać bo nie zna się na rzeczy to niech się w ogóle nie wypowiada.
    Piotr2608

Poziom 39  
    Kolega abuhamza, dziennie przerzuca więcej sprzętu niż Ty w ciągu kilku lat i wie dobrze o czym mówi.
    kriss2211 napisał:
    że w jego suszarce można zwiększyć prędkość obrotową bębna poprzez nastawienie obrotów żeby ponoć intensywniej suszyła

To jest bardzo prosta sztuczka do wykonania, no nie mów, że nie potrafisz? Przecież jesteś serwisantem.
    kriss2211 napisał:
    Śmiech na sali ! Wiekszych bzdur nigdy nie słyszałem od 20 lat użytkuję suszarkę

To w końcu dyskutujemy tu o Twojej 20 letniej suszarce czy o Bosch WTY87783PL?

Po drugie, jeżeli pewnych rzeczy nie jesteś w stanie pojąć, to nie oznacza tego iż nie istnieją.
    Nie jest to powodem naśmiewania się ironicznie z kogoś kto tę wiedzę posiada.

Moduły w tej suszarce są dwa i oba mają na pokładzie oprogramowanie. Bosch wymienił Ci moduł mocy a nie moduł zwany modułem obsługi.

Tak jak kolega wspomniał, wymieniając czujnik oszukałeś tylko moduł na krótką mete - kilka suszeń.
    To jest własnie bolączka obecnych serwisantów - "dobry" lecz nie działający moduł podmieniają na inny i nagle cud - sprzęt działa a po kilku, kilkunastu dniach dzwoni klient bo sprzęt znowu nie działa.