Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch WAN 2006 SPL - w czasie prania strasznie hałasuje, stuka, rusza się

18 Wrz 2019 11:00 174 9
  • Poziom 10  
    Witam, niedawno nabyłem pralkę Bosch WAN 2006 SPL, ale nie jestem z niej zadowolony. Pralka przy wirowaniu tłucze się, stuka, przesuwa się, co pranie muszę ją znów ustawiać na swoje miejsce bo potrafi przesunąć się o pół metra nawet, nadmienię że śruby zabezpieczające bęben zostały wyciągnięte, sprawdzałem też poziomicą, przykładając ją do blatu pralki i "ma poziom", więc co może być tego przyczyną? W nowej pralce wykluczam jakiekolwiek wyrobienie czy zużycie, czy może te pralki tak mają, a może jakaś wada fabryczna i pralka powinna być oddana do serwisu?
    Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.
  • Poziom 30  
    Niestety, pralki lubią sobie czasem pojeździć, szczególnie po gładkich płytkach. Jeśli zabezpieczenia zostały prawidłowo usunięte, pranie odbywa się zgodnie z instrukcją i wykluczasz uszkodzenie, to pomóc mogą specjalne maty lub podkładki tłumiące drgania. Znajdziesz te przedmioty oferowane pod nazwą "mata antywibracyjna" czy "podkładki antywibracyjne" albo "stopki do pralek". Oferowane są także znaczniej bardziej rozbudowane podesty, które poza funkcją tłumienia drgań posiadają praktyczne schowki, na przykład na proszki czy płyny do prania.
  • Poziom 37  
    Wady fabryczne się zdarzają i tego typu tematy były już poruszane na forum. Przyczyną może być wadliwy montaż przeciwwag lub nieprawidłowy montaż samego zespołu piorącego itp.
    Na odległość nic nie można jednoznacznie stwierdzić a skoro urządzenie jest nowe i posiada gwarancję to Tobie jako użytkownikowi wolno tylko czyścić filtr pompy i elekrozaworu i nic po za tym. Póki jest gwarancja należy wezwać serwis bo nic więcej zrobić nie można.
  • Poziom 25  
    Podłoga w pomieszczeniu jest równa? Wszystkie 4 nóżki dotykają podłoża, regulowałeś je? Podczas wirowania pralka ma duże obroty i możliwe, że któraś z nóżek nie dotyka podłogi. Poziom sprawdzany poziomicą na jej szerokości i głębokości?
  • Poziom 30  
    robin161 napisał:
    Podłoga w pomieszczeniu jest równa? Wszystkie 4 nóżki dotykają podłoża, regulowałeś je?
    To cenny trop, rzeczywiście warto raz jeszcze sprawdzić.
    Kenworth 18 napisał:
    Póki jest gwarancja należy wezwać serwis bo nic więcej zrobić nie można.
    Ale zanim wezwiesz serwis, podłóż prowizorycznie cztery kawałki grubej gumy pod nogi, dokładnie wypoziomuj pralkę i spróbuj zaobserwować zachowanie urządzenia. Jeśli będą zmiany i kłopoty ustąpią, to masz przyczynę problemu. Jeśli jednak nienormalne wibracje pozostaną, wtedy z czystym sumieniem możesz wołać serwisanta.
  • Poziom 37  
    Sądzę, że autor tematu miał świadomość zanim zapytał na forum, że podłoże pod pralką musi być równe i stabilne, ale jeśli nie do końca to oczywiście warto dokonać wszelkich korekt ustawienia urządzenia. Bardzo istotne jest również to by podłoże pod pralką było czyste i nie zatłuszczone bo to też ma istotny wpływ na poprawną pracę urządzenia.
    Jeśli autor zastosuje się do rad kolegów i nadal nie będzie poprawy to pozostaje serwis.
    Odradzam kupowania mat antywibracyjnych bo nie sprawdzają się po prostu.
  • Poziom 30  
    Kenworth 18 napisał:
    Sądzę, że autor tematu miał świadomość zanim zapytał na forum, że podłoże pod pralką musi być równe i stabilne
    Mam w tym względzie zgoła odwrotne obserwacje - wiele osób wcale nie czyta instrukcji i nie przykłada się do prawidłowej instalacji nabywanych urządzeń AGD.
    Kenworth 18 napisał:
    Odradzam kupowania mat antywibracyjnych bo nie sprawdzają się po prostu.
    U mnie mata sprawdza się rewelacyjnie i świetnie likwiduje tendencję do "jazd" pralki po płytkach. Co prawda moja mata jest samodzielnie zrobiona, a nie kupiona, ale idea rozwiązania pozostaje bez zmian.
  • Poziom 10  
    Mobali napisał:
    Mam w tym względzie zgoła odwrotne obserwacje - wiele osób wcale nie czyta instrukcji i nie przykłada się do prawidłowej instalacji nabywanych urządzeń AGD.

No ja pierwsze co robie to czytam instrukcje jesli cos jest nie tak, dlatego sprawdzałem wypoziomowanie, to jest nowy dom podłoga wylewka trzyma poziom, na podlodze plytki wiec rowna powierzchnia, poziomicą sprawdzalem na blacie od gory pralki moze jeszcze dokladniej sprobuje sprawdzic w innych plaszczyznach, próbowałem kiwac pralką w roznych kierunkach i nie odczulem by stala nierówno na jakieś nóżce, ale tak jak mowie przyjde do domu sprawdze to dokladnie, a jak nie to serwis. dziękuje
  • Poziom 30  
    vudu napisał:
    No ja pierwsze co robie to czytam instrukcje...
    To nie była uwaga kierowana do Ciebie, czytałem, że poziomowałeś już pralkę. To po prostu moja obserwacja. Jesteś więc chlubnym wyjątkiem potwierdzającym regułę ;-)
  • Specjalista AGD
    vudu napisał:
    Pralka przy wirowaniu tłucze się, stuka, przesuwa się, co pranie muszę ją znów ustawiać na swoje miejsce bo potrafi przesunąć się o pół metra nawet, nadmienię że śruby zabezpieczające bęben zostały wyciągnięte
    Na pewno wszystkie? Sprawdź proforma z instrukcją raz jeszcze.
    vudu napisał:
    sprawdzałem wypoziomowanie, to jest nowy dom podłoga wylewka trzyma poziom, na podlodze plytki wiec rowna powierzchnia, poziomicą sprawdzalem na blacie od gory pralki moze jeszcze dokladniej sprobuje sprawdzic w innych płaszczyznach,
    Daj sobie spokój, pralka nie musi stać idealnie z poziomicą, natomiast musi stać równo i sztywno na wszystkich nogach.

Piszesz, że nowy dom, tzn dopiero tam zamieszkałeś czy wprowadziłeś się? Może się zdarzyć, że jeśli był kurz czy pył na podłodze, np. po wykończeniówce czy remoncie to pralka może się na nim ślizgać. Ogólnie płytki musiały by być jak lód, żeby pralka na nich jeździła.

Jeśli to nie pomoże to może być problem w urządzeniu, wtedy serwis. WANy nie uskuteczniają sobie ot tak wędrówek ludów.