Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy ktoś z Was pracował na takiej maszynie do drewna?

18 Wrz 2019 11:21 318 12
  • Poziom 22  
    Witam

Czy ktoś z forumowiczów miał do czynienia z taką maszyną do drewna?
    Proszę o opinię.

Pozdrawiam
    Załączniki: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
  • Poziom 30  
    Nigdy nie pracowałem na tej maszynie, jednak poważnie rozważałem jej zakup po wskazaniu pomysłu przez znajomego. Odpuściłem sobie, bo raczej nie jest to dobre rozwiązanie dla mnie. Jeśli będziesz zainteresowany opiszę swoje wątpliwości, które zaważyły na rezygnacji z zakupu.
  • Poziom 22  
    Witaj Mobali

Czy tę maszynę widziałeś czy miałeś możliwość jak ja to mówię sprawdzić metodą "Macajewa". Interesuje mnie czy ona ma równe stoły i jaka jest sztywność całej maszyny.

Pozdrawiam
  • Poziom 30  
    tadkli9743 napisał:
    Interesuje mnie czy ona ma równe stoy i jaka jest sztywność całej maszyny.
    To główna wątpliwość, z powodu której (między innymi) odpuściłem sobie ten zakup. A jeśli chodzi o "metodę Macajewa" - nie miałem okazji. Maszyny nie ma nigdzie w mojej okolicy, pozostały mi więc oceny zdjęć, opisów i opinii niezadowolonych (głównie) użytkowników.
  • Poziom 22  
    Dzięki Mobali
  • Poziom 36  
    Od lat używam polskiej DYMA8 (cały zestaw podstawa/heblarka, przystawka frezerska i piła tarczowa), na oko solidniejsza niż ta z linku, kumpel lata temu kupił aby robić drobne meble ale precyzja jej była niewielka i odstąpił mnie, ja używam do prac domowych (aktualnie stawiam małą altankę na działce) gdzie dokładność nie gra wielkiej roli choć jako heblarka grubościówka daje radę, dla mnie przede wszystkim niezbędna przy wykonywaniu klocków do mocowania karkasów przy nawijaniu transformatorów. Wszystko zależy do czego tę maszynę potrzebujesz stosować, to nie jest maszyna profesjonalna.
  • Poziom 22  
    Witaj cirrostrato.

Miałem okazję obsługiwać DYME 8 i była to solidna amatorska maszyna lecz obecnie nieosiągalna w dobrym stanie dlatego rozglądam się za podobną konstrukcją.

Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Osiągalna, na OLX do koloru do wyboru i w stanie ok - ale cena powala no i nowych części już brak .
  • Poziom 22  
    Kupując na OLX-sie zwłaszcza z drugiego końca Polski bez możliwości przetestowania jest wielce ryzykowne.

Pozdrawiam
  • Poziom 34  
    Witam.

Te maszynki nadają się do robienia hobbystycznie ogrodówki.

Jeżeli chcesz coś do pudełek mebelków małych drobnej galanterii to się nie nadaje.
  • Poziom 14  
    Maszyna ? Panowie, to co najwyżej obrabiarka klasy hobby, dla zdolnego majsterkowicza.
  • Poziom 22  
    OK

Wypowiadacie się na temat takich kombajnów - moje pytanie było czy ktoś z Was miał do czynienia z tą konkretną maszyną?

Ogólne stwierdzenie, że jeżeli coś składa się z wielu "przyrządów" jest do bani a żaden z Was nigdy nie wypróbował to tylko opinia, która przyklejona jest do tanich maszyn.

Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    tadkli9743 napisał:
    Wypowiadacie się na temat takich kombajnów - moje pytanie było czy ktoś z Was miał do czynienia z tą konkretną maszyną?
    'Blat' z blachy 3mm, reszta z jeszcze cieńszej pociętej ploterem i powyginanej na krawędziówce. Prowadnice z rurek pokrytych farbą etc., brak planowanych powierzchni. Dla amatora wystarczy, będzie zadowolony.