Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć unifon cyfrowy Cyfral Smart D w miejsce starego domofonu?

18 Wrz 2019 12:38 153 4
  • Poziom 2  
    Dzień dobry,
    czy ktoś z forumowiczów może wytłumaczyć, w jaki sposób podłączyć unifon cyfrowy Cyfral Smart D w miejsce starego domofonu?
    Podczas remontu schemat nowego przepadł bez wieści. Mam tylko zdjęcie podłączenia starego (fot.1 i 2) i i zdjęcie nowego modelu (fot.3), niestety nie mam pojęcia, co do czego podłączyć i czy w ogóle jest szansa, żeby nowe urządzenie działało.

Proszę o ewentualne porady przetłumaczone "po babsku", czyli łopatologicznie, bo nigdy jeszcze takim czymś się nie bawiłam.
    Jak podłączyć unifon cyfrowy Cyfral Smart D w miejsce starego domofonu? Jak podłączyć unifon cyfrowy Cyfral Smart D w miejsce starego domofonu? Jak podłączyć unifon cyfrowy Cyfral Smart D w miejsce starego domofonu?
  • Pomocny dla użytkowników
    Paskuda66 napisał:

Podczas remontu schemat nowego przepadł bez wieści.

Instrukcję znajdziesz bez problemu w internecie. Nawet mogę ci ją tu zamieścić. Sęk w tym, że twój stary unifon jest przystosowany do systemów analogowych wielożyłowych, gdzie poszczególne żyły odpowiadają za wywołanie, mikrofon, słuchawkę, masę i otwieranie. Nowy zakupiony unifon jest przeznaczony do systemów cyfrowych, gdzie podłącza się tylko zasilanie plus i minus. Dodatkowo za pomocą zworek ustawiasz numer mieszkania. Te systemy są zupełnie inne i jeden unifon nie może zastąpić drugiego.
  • Poziom 2  
    Mówiąc językiem "babskim", nie ma szans, by ten nowy działał?

W takim razie proszę o podpowieďź, jaki kupić?
  • Pomocny dla użytkowników
    Po pierwsze nie pomyl dwóch białych kabelków, bo każdy z nich ma inne przeznaczenie. Na szczęście trzeci nie jest u ciebie używany. Na jednym z nich jest wywołanie a na drugim otwieranie.
    Jeżeli jest u ciebie system analogowy wielożyłowy, to taki właśnie masz kupić unifon. Są to najprostsze typy unifonów. Wybór jest spory. Do tej pory miałaś Urmeta ale jak chcesz mieć Cyfrala, to kup Smart 5P. Inne modele to np. Wekta TK6.