Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 pro - Brak możliwości aktywacji systemu ThinkPad T420

18 Wrz 2019 23:12 252 15
  • Poziom 43  
    Witam serdecznie. Dostałem zlecenie świeżej instalacji systemu na laptopie z tematu. Brak recovery, jest tylko nieoryginalne SSD z Windowsem 10. Nalepka jest dla Windows 7 pro ale ten się nie aktywuje, w ogóle nie przyjmuje klucza z nalepki. Próbowałem SP 1 i bez, x86 oraz x64 - nie przyjmuje klucza, klucz nieprawidłowy. 10 aktywuje się za to bez problemu w ogóle nie prosząc o klucz przy instalacji. Tam jest jakiś niestandardowy obraz czy co?

• Poziom 41  
    helmud7543 napisał:
    jest tylko nieoryginalne SSD z Windowsem 10.

Co to znaczy?

Jaką dziesiątkę instalujesz?
  • Poziom 43  
    Laptopa dostałem z 10 pro z ransomware, do usunięcia i świeżej instalacji 7, jaki miał tam być rzekomo w oryginale. No i pewnie był sądząc po nalepkach, jedna z logo Windows 7 na obudowie, druga z kluczem Windows 7 Pro OA pod baterią. Laptop ma zamontowany 128 GB SSD, raczej nie był taki montowany w oryginale a ja liczyłem na oryginalny dysk z recovery, w każdym razie nie było nawet śladu recovery. No i 7 przy świeżej instalacji nie przyjmuje klucza z pod baterii. Nie to że się nie aktywuje, wyświetla że klucz jest niepoprawny w momencie jego wpisywania. Zainstalowałem testowo 10 pro, nie wiem już nawet czy RTM czy 1511, w każdym razie mam starsze obrazy. Nie poprosił o klucz, sam się aktywował, pobrał aktualizacje i działał. No ale klient chce 7.... W tej chwili testuję jeszcze Home premium.
  • Pomocny post
    Moderator - Komputery Serwis
    Fabryczny obraz w Lenovo jest aktywowany za pomocą klucza w BIOS i certyfikatu w systemie Windows. Numer z COA nie ma żadnego znaczenia w przypadku takiej aktywacji. Numer z COA może nie dać się wprowadzić do celów aktywacji. Jaką wersję instalujesz? Oryginał OEM, czy jakieś wersje VLK, MSDN, czy coś takiego?
  • Poziom 43  
    VLK, nie mam OEM do niego. Klucza z BIOS nie udało mi się wyciągnąć.
  • Pomocny post
    VLK nie zadziała z kluczem COA, wersja OEM być może przyjmie taki klucz.

Dodano po 4 [minuty]:

Możesz spróbować stąd pobrać oficjalne ISO, jeśli przeklikasz się uważnie przez tonę reklam:
    http://basewin.pl/7jezyk.html

Sugerowałbym niemodyfikowaną wersję 64 bit: pl_windows_7_professional_with_sp1_x64_dvd_u_676944.iso
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    W BIOSIE to klucza nie ma do 7 - tylko certyfikat i napewno jest inny klucz niż na obudowie. ALe to byś musiał dostać klucz od kogoś kto ma ten system. Inaczej trzeba by go aktywować klczem z naklejki oczywiście pod swoją wersje i OEM podejdzie.

Kiedyś można było dopasować po kluczu z obudowy klucz ten oryginalny - były strony ale swego czasu to robiłem bo klucz oryginalny powinien być jeden dla tego laptopa.
  • Poziom 26  
    Zasadnicze pytanie: klient kupił ten laptop jako nowy czy poleasingowy? Jeśli kupił jako poleasingowy, to nie ma prawa aktywować Windows 7 z naklejki bo ta licencja wygasła.
    Klient ma w ogóle jakąkolwiek legalną licencję na Windowsa?
    Jeśli kupił go jako nowy, to szkoda, że się nie zarejestrował i nie zamówił pendrive odzyskiwania systemu.
  • Poziom 42  
    Można użyć programu Windows 7 OEM License Installer. Należy zainstalować na czysto system Windows 7 dokładnie w takiej wersji, jaka była oryginalnie. Można rzucić okiem - https://www.download.net.pl/jak-legalnie-akty...-7-na-laptopie-bez-klucza-z-naklejki/n/11674/
    Zwłaszcza, że w takich przypadkach nawet Windows 7 ze strony Microsoft nie można pobrać. Teoretycznie można wymagać - poprosić o płytę producenta tylko, że mogą wymagać pokrycia opłat np 100 zł co jest nieopłacalne.
  • Poziom 43  
    Domena jest na sprzedaż :-)
  • Poziom 43  
    Spoko, nie kłóćmy się. To też cenna wiedzą, co nie zadziała z tym Lenovo. W pierwszym linku - Microsoft nie przyjmuje klucza. W drugim - brak kompatybilne go obrazu, tu nie działa pro ani RTM ani SP1. Testowałem to wcześniej, mam dostęp do sporej ilosci różnych nieprzerobionych obrazów. Zainstalowaliśmy po prostu pro z jednego z normalnych obrazów ale nie z tym kluczem, więc już nie przetestuję. Temat zostawiłem otwarty bo problem faktycznie nie jest rozwiązany - pod baterią jest mało użyteczny klucz. Pod tym względem lepsza już 10, ktora się bez problemu aktywowała po połączeniu z netem.
  • Pomocny post
    To nie ma być kłótnia, tylko proszę o sprawdzanie linków przed wrzuceniem. Już totalnie bez sensu jest wrzucać link nawet bez kliknięcia (co było wcześniej - domena na sprzedaż). Później linki do metod pobierających w ten czy inny sposób ISO z Microsoftu - to nie zadziała, bo na serwerach Microsoftu to ISO zostało wycofane.

Tak więc chodzi mi jedynie o to, żeby przestać wrzucać linki, które nie tylko nie zadziałają z Twoim Lenovo, ale w sumie z niczym nie zadziałają, bo żadnego ISO się nie da z nich pobrać (przynajmniej PL, bo takie wersje jedynie sprawdzałem). Takie zaśmiecanie Twojego wątku jest niepotrzebne (tym bardziej że szukana jest alternatywa na ściągnięcie ISO, a nie rozwiązanie Twojego problemu - mimo że nie ma takiej potrzeby - bo ze strony basewin.pl linki na dzisiejszy dzień działają i prowadzą do faktycznego ISO zgodnego z opisem).
  • Poziom 43  
    No to w takim razie dziękuję :-)