Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klonowanie PCB. Altium Designer 17

19 Wrz 2019 17:52 213 3
  • Poziom 8  
    Witam.
    Przeszukałem forum ale nie nikt nie poruszył tego problemu. a w czym jest problem. Chcę mieć na jednym wydruku kilka rysunków tej samej płytki. W ty celu rysuję schemat -> transfer PCB -> projekt PCB. Tworzę 3 puste dodatkowe Room'y o wymiarach zaprojektowanej płytki. (Design->Rooms->Place Rectangular Room). Kopiuję wyjściowy projekt płytki na dodatkowe Room'y. oto wynik tych operacji.
    Płytka wyjściowa i próby kolejnego kopiowania. Klonowanie PCB. Altium Designer 17 Klonowanie PCB. Altium Designer 17

Po kilku kopiowaniach obraz jest jak na zrzucie ekranu. Dalsze kopiowanie powoduje rozjeżdżanie się obrysu płytki, poligonów, rysunków elementów i ich opisów.Jak widać nie wygląda to zbyt ciekawie(Kopiowałem przy pomocy Design->Rooms->Copy Room Formats). Czy jest możliwe wykonanie takiego zadania bez tych nieciekawych efektów. Może robię coś nie tak? proszę o podpowiedzi. Płytki wykonuję na żelazko.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Mam inną wersję AD, ale myślę, że w Twojej też to zadziała.
    Jeśli potrzebuję zrobić kilka wydruków zaprojektowanej płytki, po prostu ją zaznaczam, kopiuję, a potem na innym, większym arkuszu wklej, wklej ... tyle razy ile potrzebuję.
    Bez korzystania z "Roomów".
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 8  
    Witam.
    Kiedyś próbowałem tej metody ale nie zadziałało. Twoja odpowiedź zainspirowała i zacząłem szukać sposobu. A to kolejność czynności które zadziałały.
    Zaznaczenie, kopiowanie. Otwarcie schowka i wklejanie.
    "Paste" z menu kontekstowego wkleja jakieś cyfry. Wcześniej do schowka nie zaglądałem co jak okazało się było błędem.

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Cześć, zamiast kopiować i kombinować lepiej urzyć dedykowanego do tego narzędzia do panelizacji, tutaj masz opis:
    Link