Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Makita GA5030R - różnica między modelami

19 Wrz 2019 21:16 483 8
  • Poziom 3  
    Witam. Czym różnią się te dwa modele szlifierek kątowych: Makita GA5030R i GA5030? Na oko wyglądają tak samo. Jest to jakieś odświeżenie modelu czy coś w tym stylu?
  • Poziom 28  
    Literka R w modelu oznacza soft-start silnika. Czyli szlifierka nie startuje że strzałem, tylko chwilę się rozpędza do prędkości maksymalnej.
  • Poziom 3  
    Mam w pracy z literką R, a w domu bez i różnicy prawie nie czuję. Swoją drogą R-ka rozpędza się przez jakiś mały układzik czy coś podobnego?
  • Poziom 23  
    Wersja R ma dodatkowo układ anty-restart. Chyba zgodnie z przepisami UE szlifierki kątowe powinny go posiadać.
  • Poziom 3  
    Więc R oznacza w końcu anty-restart czy soft-start ?
  • Poziom 10  
    Odgrzewam gdyż mam właśnie ten model (GA5030R). Po rozebraniu okazało się że wyrwane są 2 styki po których ślizgają się szczotki. Kupiłem więc wirnik lecz do modelu GA5030 (bez R). Okazało się że stojan również ma nieciągłość uzwojenia. Moje pytanie czy kupując teraz stojan ma znaczenie czy kupię go do modelu z literka R czy bez ? Czy fizycznie te dwa elementy się różnią w tych modelach szlifierek czy chodzi tylko o jakieś dodatkowe układy ? Proszę o pomoc.
  • Poziom 3  
    thomas89br napisał:
    Odgrzewam gdyż mam właśnie ten model (GA5030R). Po rozebraniu okazało się że wyrwane są 2 styki po których ślizgają się szczotki. Kupiłem więc wirnik lecz do modelu GA5030 (bez R). Okazało się że stojan również ma nieciągłość uzwojenia. Moje pytanie czy kupując teraz stojan ma znaczenie czy kupię go do modelu z literka R czy bez ? Czy fizycznie te dwa elementy się różnią w tych modelach szlifierek czy chodzi tylko o jakieś dodatkowe układy ? Proszę o pomoc.

Sprawdziłem na stronie hurtowni z częściami i stojan do GA 5030R ma taki sam numer jak do zwykłej.
  • Poziom 10  
    Dziękuję za odpowiedź.