Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szafka warsztatowa z marketu, prezentacja

tomybb 19 Wrz 2019 22:41 2595 7
  • Szafka warsztatowa z marketu, prezentacja
    Kontynuując tematykę związaną z przechowywaniem elementów w warsztacie elektronicznym, przedstawiam szafkę, na którą natchnąłem się podczas zakupów...spożywczych :) w markecie: Netto. Czy jest to stała oferta tego sklepu, czy tylko sezonowa tego niestety nie wiem. Akurat tego sklepu w ogóle nie znam. W każdym razie chciałem zakupić coś porządniejszego, cena 90zł mogła wskazywać że tak właśnie jest. Problem z tymi szafkami (i nie tylko) jest taki, że są one zafoliowane w sklepie i nie jesteśmy w stanie sprawdzić wszystkiego na miejscu.
    Szafka warsztatowa z marketu, prezentacja Szafka warsztatowa z marketu, prezentacja

Opis i wymiary:
    Z opisu wynika że każda mała szufladka posiada przegródkę, u mnie niestety jednej brakowało. Zawsze można dorobić :)
    Sama plastikowa rama wygląda solidnie. Z tyłu umieszczone są cztery otwory do przykręcenia jej do ściany. Plastik dosyć gruby. Nie musimy obawiać się o wytrzymałość.
    Szafka warsztatowa z marketu, prezentacja Szafka warsztatowa z marketu, prezentacja

Pierwszy minus to niezbyt dobre spasowanie obudowy z jednej strony. Na szczęście poza walorami estetycznymi nie przeszkadza to w niczym.

Zarówno małe, jak i duże szuflady zabezpieczone są przed całkowitym wysunięciem niewielkim gzymsem wystającym z obudowy. Tak naprawdę jednak, spełnia to swoją funkcję tylko przy delikatnym wysuwaniu. W praktyce bez problemu wyciągniemy je z ramy.
    Szafka warsztatowa z marketu, prezentacja Szafka warsztatowa z marketu, prezentacja Szafka warsztatowa z marketu, prezentacja

Szuflady wykonane z dosyć miękkiego plastiku. Na pewno nie pękną podczas upadku.

Na środku znajduję się przegródka, dobrze leży w przygotowanej prowadnicy, nie ma tendencji do poruszania się, chociaż w fazie produkcji, nie zostały chyba one dociśnięte do końca, (lub notoryczne obracanie szafki to spowodowało) niektóre blokowały się o gzyms skutecznie uniemożliwiając całkowity wysuw. Szkoda tylko, że producent nie dał możliwości użytkownikowi dowolnej konfiguracji przegródek. Więcej prowadnic pozwoliłoby na dowolną aranżację szuflady. Szczerze mówiąc dla mnie byłoby to idealne rozwiązanie.

Większe pojemniki także wykonane z dosyć miękkiego tworzywa:

Szyny w których poruszają się szuflady są niestety tylko na początku, to na pewno kolejna wada.

Na przeciwwagę, do zalet można zaliczyć ich przeźroczystość. Nie są idealnie transparentne ale wystarczająco abyśmy mogli zobaczyć co jest w środku. Możemy wyeliminować konieczność ich podpisywania.

Wymiary:
    Szafka warsztatowa z marketu, prezentacja Szafka warsztatowa z marketu, prezentacja Szafka warsztatowa z marketu, prezentacja

W tym samym czasie widziałem także szafki tej samej firmy ale mniejsze. Problem jednak może być z dostępnością, jeżeli komuś przypadną do gustu zawsze okazuje się że jest ich za mało i trzeba dokupić kolejne, kolejne...:) a wtedy fajnie jakby były już te które nam pasowały.

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    tomybb
    Poziom 26  
    W moich artykułach znajdziecie przede wszystkim: testy, prezentacje gadżetów elektronicznych, modułów, sprzętu pomiarowego, narzędzi, wyposażenia pracowni oraz wszystkiego innego co może przydać się elektronikowi i nie tylko. Nie zabraknie także artykułów o tematyce nieco odbiegającej od elektroniki.
    Specjalizuje się w: naprawa sprzętu rtv
    tomybb napisał 1354 postów o ocenie 329, pomógł 2 razy. Jest z nami od 2006 roku.
    Szymo_87
    Poziom 7  
    Delikatnie droższą, z metalową konstrukcją i plastikowymi wkładami możemy kupić w castoramie :
    ORGANIZER METALOWY MACALLISTER 50 SZUFLAD Kod: 211885

Mam większą i mniejszą mogę śmiało polecić.
    tomybb
    Poziom 26  
    Szymo_87 napisał:
    Delikatnie droższą, z metalową konstrukcją i plastikowymi wkładami możemy kupić w castoramie :
    ORGANIZER METALOWY MACALLISTER 50 SZUFLAD Kod: 211885

Mam większą i mniejszą mogę śmiało polecić.

Chyba także się nią zainteresuje, wiem że była już wspominana na forum.
    scal12
    Poziom 19  
    Jaka cena taka jakość, więc co tu się więcej spodziewać i komentować.Z drugiej strony czy do przechowywania elementów smd czy układów scalonych większych gabarytów potrzeba coś więcej...
    rozyk1
    Poziom 2  
    Nie wiem czy już było.
    Szafki drukowane.
    Kilogram PLA 43zł. Można kupić taniej, ja specjalnie do tego taniochy nie kupuję. Koszt wydruku szafki 17zł plus max 2zł prąd.
    Czas wydruku jednego kompletu 15szt ok 12h.
    Szufladki kolorowe bo drukuję z resztek.
    Link do źródeł.
    https://www.thingiverse.com/thing:3245267

Szafka warsztatowa z marketu, prezentacja Szafka warsztatowa z marketu, prezentacja Szafka warsztatowa z marketu, prezentacja Szafka warsztatowa z marketu, prezentacja

Szafki i szufladki można sobie przeskalować do dowolnego rozmiaru.
    Własny projekt w darmowym Fusion360 jest też łatwo zrobić.
    W Tinkercad jeszcze łatwiej.
    rozyk1
    Poziom 2  
    Tak sobie myślę, że jak ktoś nie ma drukarki 3d a potrzebuje większą liczbę szafek to zamiast kupować sklepowe szafki może kupić Endera3 (polecam) za 700zł na Ali i się skalkuluje drukarka gratis...
    robig
    Poziom 20  
    Dzisiaj widziałem te szufladki w Netto w cenie ok 90 zł. Sporo ich było.